Skocz do zawartości

Co kupić: WIEŻA, czy KINO 2.1


Recommended Posts

ja bym kupil tego "cambridza" z racji "niskiej" ceny

 

i wszystko co sie da wpakowal w kolumny

a jako za ma quadro to na drugiej parze zamiast kolumn do qadro mozna zastosowac suba pasywnego np 20" - bass nieporownywalny do malych active a 40W wystarczy by go napedzic

- chalupe Ci rozniesie :o

za 600/700 mozna kupic doskonale pasywne suby ktore "zjedza" aktywnego w tej cenie

 

tyle ze nie ma zielonego pojecia jak rozklada sie maoc teg wzmacniacza przy Q

i ile jest w stanie podac na kanal przy oblozeniu wszystkich wyjsc

 

specyfikacja podaje tylko dla trybu stereo 2x45 - pytanie do zadaniea przedstawicielowi firmy ile na quadro

- jesli bedzie dosc duzo - pasywny sub np reloopa 18" i zmiotles z powierzchni ziemii tego kolege z jamo;)

Link to post
Share on other sites

jak juz to nie 2x sub tylko 1x sub;)

 

to nie sa realne konkretne propozycje tylko chec pokazania ze w danej cenie mozna wiecej

 

a jesli wystarczy to zwyczajnie nie potrzba rozwazac takich cen >2k

 

realnie sprawe biorac wystarczy

wzmacniacz tanszy

i wafle 10.2

uzyskasz taki sam "full wypas" i nie wydasz "majatku" :)

 

ale kiedy chce sie wydac sluszną kwotę

to nalezy raczej patrzec by wydac ją jak najlepiej a nie wydajac duzo mowic ze i tak wystarczy

 

jamo sa niewarte ceny - uwazam ze bx2 jest lepsze od jamo

jamo to moze to samo co wafle 10.1 - nie widze sensu w zakupie jamo

 

nie dosc ze wafle 10.2 sa lepsze w stereo to i wystarczy na suba kody w tej cenie

 

jamo nie maja niczego szczegolnego w sobie - "sub" maly - po co dwa male suby?- zeby to chociaz byly niskie frontowe a tak to po kiego diabla?

sredni/niski - maly po co 4 male srednie skoro lepsze dwa duze?

wysoki tez nieslyszalem opinii by kogos zachwycil

napchali glosnikow do budy a zaden nieciekawy po co pchac duzo nieciekawych skoro lepiej wychodzi sie na mniej ale wartsciowych

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o samą konstrukcję, czy w teorii chociaż jest jej budowa uzasadniona.

Jeśli chodzi o twoją propozycję to czy brałeś też pod uwagę jak współgrają razem?

 

Mógłbyś przy okazji przybliżyć znaczenie symbolu omega - to jest opór?

Jak wygląda w tej kwestii dobór pieca do głośników? Czy jest to nieistotne?

 

Mam jeszcze wątpliwość co do możliwości przesyłania dźwięku z laptopa - w stacjonarnych PC hdmi z gpu raczej przesyła sam obraz, czyli trzeba będzie przez gniazdo słuchawkowe, gdzie integra ładnie wszystko zabrudzi :)

Link to post
Share on other sites

oczywiiescie ze nie bralem pod uwage jak zagraja cambridze z monitoraudio - pisalem juz ze od dawna nie interesuje sie porownaniami i nie latam by czegos gdzis posluchac - nie aspiruje do kregu audiofili ani mi sie sni - ale jesli ktos powie ze to zle polaczenie to to radzilbym popukac sie w czolo - jak dobry uznany wzmacniacz moze zle zagrac z uznanymi glosnikami?

 

to poprostu sprze uniwersalny - do wszystkiego dobry

a kiedy chcesz sie bawic w dobieranie wzmaka i glosnikow szczegolowo pod konkretny rodzaj muzy z zabarwieniem by gralo tak czy siak to... nie te kwoty

(lubie posluchac jak sie ekscytuja ale zdeko smiesza mnie Ci ludzie - to jak rozprawianie o wyzszosci merca S nad A8 - do niczego nie prowadzi - oboma jedzie sie za*******e dobrze)

 

te glosniki na byle czym juz graja dobrze a po dodaniu dobrego ampli moga zagrac juz tylko lepiej

 

resztra to osobiste szczegolowe preferencje ale Ty ich nie masz (i chwala Bogu bo mozna wpasc w obsesje i skonczyc na wydawaniu krocia by cos tam niby uslyszec) wiec i tak bylbys zachwycony

 

 

integra niczego nie brudzi az tak by to mialo znaczenie - to ludziom kiepskie glosniki brudza i zwalaja na integre;)

 

jak sie ma glosniki a nie "glosniki" to integra gra bardzo dobrze ma tylko mala moc ale tym to juz wzmacniacz sie zajmuje

 

czasy naprawde kiepskich integr juz dawno minely

 

a jakby to byla naprawde nedzna integra to zaden wielki wydatek kupic karte na usb

i znacznie lepiej to zrobic niz kupic kiepski wzmak dla samej cyfry bo w kie[pskim wzmaku tez bedzie kiepska sekcja d/a nikt nie powiedzial ze lepsza niz w lapie

 

omy to opor eletryczny im nizszy opor glosnikow tym wyzsza mozliwa moc - do kadego wzmacniacza mozna podlaczyc dowolny zestaw oporowy w glosnikach

na 4 omowych poprostu uzyska sie wiekszą moc ze wzmacniacza

 

a jesli masz ochote pokombinowac samoodzielnie to polecam cos z zestawow do samodzielnego montazu - uzyskasz bez porownania wiecej niz kupujac gotowca

http://www.loudspeakershop.eu/index.php

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście u mnie integra na 5 letniej płycie specjalnie mnie nie drażni - nie słyszę dużej różnicy między płytą CD, a takim nagraniem wav. Swoją drogą ciekawy jestem ile z tej mojej wieży dałoby radę jeszcze wykrzesać: zmiana kabli głośnikowych, kabla integra-wieża i zmiana samej karty też. Ogólnie to ten jvc-ik swego czasu też kosztował 2k, ale ciężko to przeliczać, Tak czy inaczej: made in japan ;)

Niestety ma pojedyncze wejście (+ mikrofonowe - nie wiem czy to to samo co line in :) ) i oceniając, gra dobrze nawet bdb, ale od włącznie ze średnicą w górę. Wzmak też pociska ostro - na pół gwizdka pokrętło i strach dalej kręcić.

 

Dziwi mnie w tym całym temacie brak tego DAC (poza wyjątkami) w wzmakach, bo przecież każdy odtwarzacz płyt to ma, tylko wejścia C rzadko spotykane. Tylko czy da się takiego "droższego" CD lub BR player-a wykorzystać i zaprząc znajdującego się w nich DAC-a do przerabiania sygnału z innego źródła - tak tylko hipotetycznie rozważając.

 

Ogólnie jak uważasz, jak dużo rolę odgrywa ten cały DAC w rożnych urządzeniach jeśli chodzi jakość? Chyba lepiej już przez słuchawkowe tego lapka bezpośrednio, niż przez tv po hdmi.

Link to post
Share on other sites

cdka nie wykozystasz - nie ma wejscia

i pewnie ze najlepiej lapa bezposrednio im mniej konwertowania sygnalu tym lepiej

 

ogolnie w tym budzecie to nie duzą - najwiekszą bez porownania wazniejsza odgrywaja glosniki czyli minimalna porawe uzyskana dzieki cyfrze mozna znacznie przeskoczyc stosujac lepsze glosniki - i tak w kolko az do kosmicznych kwot

- gdzis tam daleko (poza zalozonym budzetem) nastaje granica ze glosnikami juz nie mozna niczego znacząco poprawic i wowczas pozostaje cyfra do dalszego poprawiania

oczywiscie stare uerzadzenia traca z latami swoja sprawnosc i mozna np. podciagnac nowa cyfra stary odtwarzacz - ale tego raczej nie rozwazamy

 

tak samo zmiana kabla w obecnym systemie tez niczego nie poprawi to tylko wydatek a niczego nie odczujesz

 

nowe karty nie sa jakos lepsze w odtwarzaniu dzwieku maja w sobie zapisane sprzetowe formaty podciagajace to i owo ale to niekoniecznie znaczy ze sa lepsze - zwroc uwage ze profesjonallne karty zbudowane za "starym"emu cyli audigy - sa nadal stosowane i to przez studia - wiec bajki bajki dla komputerowcow io tych kartach - propducent nowych dobvrz wie w jaki przedziale glosnikowym sie poruszaja komputerowcy i "zbawia" ich sluch algorytmami - - nic nie sa lepsze od dobrych starych a sejkcja d/a ?

moj sb zs - gral tak samo na cyfrze jak na wyjsciu A - zachod nie warty zlamanego grosza - ale dolozenie 5stow do glosnikow bezapelacyjnie warte kazdego grosza

 

jest np Onkyo A-5VL na dobrym wejciu cyfrowym ale co z tego skoro to juz wg opinii nie 1 klasy wzmak (w tej kat cenowej) - pytanie kupic onkyo z cyfra (wyjatkowo dobrą) czy cambridza bez cyfry - moja odpowiedz gdybym sobie mial odpowiedziec to drugie

 

wszystko rozbija sie o koszta i co w danych kosztach mozna wyciagnac najlepszego - bo wszystkiego sie nie da za te pieniadze

Link to post
Share on other sites

Jeszcze mi przyszło na myśl wykorzystanie usb w dvd - do muzyki i większości filmów pendrive styknie (zamiast podłączać kompa), bo wtedy rozumiem odtwarzacz przyjmuje rolę kart dźwiękowej i chyba gorszy od niej nie będzie :hahaha:

 

Odnośnie tego taki zestaw, alternatywnie do "twojego" na odsłuch niech mi przygotują :) :

DVD-S663 - droższy, ale jak się jednego pilota pozbędę to przeżyję

Yamaha AX-397 - trochę tańszy i ta moc :D, wolałbym z radio RX, ale pewnie jak w tej samej cenie to oszczędzili na czymś.

Link to post
Share on other sites

nie boj sie stosowac lapka - jak sam zauwazyles nawet na tym co masz sprawuje sie dobrze - wiec przyjmij ze moze sie sprawowac jeszcze o wiele lepiej

 

owszem mozna i pena -ale nie bedzie to mialo wyraznie lepszej jakosci niz lap

 

ax jest do d :hahaha: - joke ale jesli cena dobra to pewnie

moze sprobuj jeszcz denona pma 510ae - skoro az tyle Ci nie trzeba

 

i szczegolnie rozpatrz

Reloop ha 210 - i ta moc;) tu zaoszczedzisz sporo a malo stracisz bo zeby zaoszczedzic stowe to szkoda nie brac cambridza

 

moc 45W na glosnikach o sprawnosci 90 rozwali Ci uszy - moca sie wogole nie sugeruj

gdybym mogl sie z Toba zalozyc to bym dal sobie maly palec uciac ze w zyciu nie rozkrecisz tego powyzej 80%

 

a dlaczego tak drogie dvd - na moje to zbytek co ono ma takiego za warto dolozyc 500zl

ja tam ogladam z dvd za 150 i nie widze zadnego problemu w tym ze dvd jest tanie ale skoro je chcesz to niech Ci sluzy :D

Link to post
Share on other sites

http://www.whathifi.com/Review/Denon-PMA-500AE/

Nie wiem na ile to różne modele (poza mocą), ale raczej bym się bał tego ruszać bez dobrej recki, a gdzie można wiedzieć, znalazłeś że ta yamaha to crap.

Ja mam takie cuś:

"skoro w Audio Video napisali o 397 (czyli slabsza odmiane 497), ze jest "pozbawiona w pelni bledow swoich poprzednikow, uniwersalna konstrukcja" i dali ocene koncowa 5?"

z:

http://www.audiostereo.pl/yamaha-ax-397 ... 35603.html

 

Ogólnie wolałbym żeby dźwięk nie był suchy, ostry czy jak to zwą, a niestety podobno ten reloop tak ma - k...wa jakie ja mam wymagania :hahaha:

Link to post
Share on other sites

denon 510 nie 500

xx10 to seria xx10 a seria xx00 to xx00

 

sciagnij ranking z audio video - nawet 497 nie uzyskala oceny b.dobrej a zaledwie dobra i napisano o niej tyle ze w porzadku troche bardziej uniwersalna pod wzg. dzwiekowym od 397 - czyli co ? nic szczegolnego

 

ale posluchac napewno warto

dalem tylko propozycje z czym sobie porownaj kiedy sie zabierzesz

 

a reloop cena cena - Ty tam sie nie martw ostroscia - to fanatycy wyszukiwania pioerdolow - dla nich Twoj JVC to bylby zalozmy nie do sluchania bo tak suchy za alala;)

opinie sa zbyt na TAK by przewazalo kilka na NIE zreszta te na NiE tez mowia ze TAK wszystko zalezy od przedzialu cenowego

yamaha tez ostra jak to japonczyk a ze seria juz nie S to raczej odpada jako miekka

 

ogolnie to i tak nie ma co sie martwic ptrzecietnego zjadacza dzwieku nawet to nad czym wybrzydzaja - zadowoli w nadmiarze - taki niby "wybrzydzany" reloop jest cudem przy tym do czego przywykles;) - wszystko zalezy od punktu odniesienia

moeze byc suchą nedza przy wzmaku za 2500 a cudem techniki i marzeniem sluchacza przy porownaniu do wzmaka za 800 - a chodzi o drobne roznice a nie o calkowicie odmienny dzwiek

skoro ogolnie mowi sie ze jest swietny to znaczy ze jest swietny

a nawet jesli niby tam ostry to swietne zlagodzi to Monitor Audio bx2- te dwa elementy swietnie sie dopelnią - zalozmy

 

tu jakis tam opis xx10

http://audio.com.pl/testy/denon-pma-510ae:2

 

ale tak zeszlismy z glownego watku juz dawno

bo pytanie brzmialo czy nie wieza i moze wciaz brzmi bo w koncu nie powiedziane ze trzeba kupic klocki skoro mozna -ale odpowiednio taniej - te wieze jakosc napewno nie ta ale przynajmniej mniej wydasz i przestana Cie dreczyc zagadki o "suchosc" :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Pewnie nawet nie zakładałbym postu, gdyby takie mini wieże miały dostatecznie dużo wejść. Ogólnie zadowoliłaby mnie jakość mojej wieży, jeśli dodał bym do niej suba (ale nie da się). Wpierw myślę, że muszę odsłuchać jakiegoś Pianocrafta lub podobny, żeby ocenić czy trzyma poziom tego mojego jvc (model mx-s3). Wiele opinii jest takich, że kiedyś to sprzęt stereo był lepszy, a teraz komercja - ładne puszki z bajerami.

Pytanie tylko czy to co mam to jest z tamtej, czy z tej epoki i czy kupując nową wieżę to krok naprzód czy w tył - muszę sprawdzić.

 

Jeszcze nurtuje mnie kwestia ekranowania głośników - podobno do kina wypada żeby miały, a nie wszystkie mają, jak to sprawdzić?

Czy to właśnie dotyczy przebarwień na tv-crt (niestety ja na razie na takim jadę i na plastikowym KD szajsunga była kicha do 1m między kolumną, a tv)?

 

Kolega co ma KD kiedyś mówił, że mu przebija lekko dźwięk na inny kanał chyba jak puszcza stereo. Czy to przyczyna może tkwić w jego ampli, czy głośnikach, może to zupełnie coś innego?

Link to post
Share on other sites

nie nie przez brak ekranowania dzwiek sie nie zmienia ani nigdzie nie przeskakuje - tyko zbyt duzy magnes nie moze stac kolo TV bo przyciaga elektrony z kineskopu i to wsztystko - dzwiek mu sie wazy przez cos innego

 

50 cm wystarczy by postawic duza kolumne nie ekranowaną

Link to post
Share on other sites

Na razie nie planuję wymiany tv - 29' soniak 100Hz, głównie do SD póki co nie odbiega dużo od najlepszych na rynku (mam porównanie z plazmą s20)

Ekran. mag. będę musiał też brać pod uwagę, bo u mnie wszystko koło siebie. Mam nadzieję, że w opisie/instrukcji głośników jest o tym wzmianka.

Gdzieś przypadkiem czytałem, że np. Dali nie są...kuźwa zawsze coś :D

Co do tego wykwitu to 1m było mało - chyba tv wrażliwy i to marki wafel :hahaha:

 

W tym rankingu av znalazłem, że yamaha rx 497 (ta z radiem) dostała 5. Jak to rozumiesz - jest lepsza od wersji av, czy jednak inna kategoria.

 

Ciekawostka: chyba najtańszy (czyt. nieopłacalny)z digital in: Harman Kardon HK 3490

Link to post
Share on other sites

wszystko jest oceniane w swojej kategorii

 

inaczj mozna by uznac ze boombox majacy 5 tez jest superwartosciowym sprzetem porownywalnym do innej polki

 

np oslawione wafle 9.6 testowane w czasach kiedy kosztowaly ponad 3k i testowane z zestawami blizniaczymi 3-4k otrzymaly ocene ledwo dobraminus ale to w tej kategorii , kiedy sie je postawi w kategori 2k to juz calkiem inna bajka

 

1metr to bylo malo ? lal to ja nie widzailaem nigdzie zeby komus metrowe oddalenie wyczuwalo magnes- chyba ze to sub 30cm na wielkim magnesie rozkrecony na full - choc tez dzwne - metr to gigantyczna odleglosc dla magnesu jakiegokolwiek

Link to post
Share on other sites

Mając jeszcze czas do zastanowienia, naszło mnie jeszcze coś:

Na razie obstaje za:

- DVD

- wzmak stereo i dwie kolumny

- TV (w przyszłości plazma)

- n-ka

Czy w takiej konfiguracji podłączenie tv do wzmaka można zrobić za pośrednictwem DVD przez kabel hdmi (TV DVD wzmacniacz)? - chodzi o odbiór n-ki przy użyciu zestawu stereo.

Czy jednak tv trzeba bezpośrednio analogiem do wzmaka?

 

Problem widzę taki, że w drugim przypadku tv będzie odpowiadał za d/a i wydaje mi się, że taki tv z 3cm-owymi głośnikami to ma raczej marną jakość przetwornika.

Myślę, że lepszy odtwarzacz np. Y DVD-S663 będzie lepiej się spisywał w tej roli w porównaniu do tv i enki.

Link to post
Share on other sites

raczej nie ma zadnego sensu puszczanie cos przez cos by podlaczyc cos

 

nke dzwiek pod wzm. a obraz pod tv

 

ja nierozumiem czemu mialoby sluzyc komplikowanie

-dzwieku ze zrodla nie mozna poprawic a im wiecej komplikowania tym mozna ewentualnie bardziej lub mniej (kolejne dokladane cyfry zamiast anal stodsuje sie aby wlasnie nastapilo mniej a nie wiecej) zwazyc

 

 

kazde zrodlo dzwieku i obrazu - odzdzielnie dzwiek pod wzmacniacz a obraz pod tv

 

 

wysokiej klasy przetworniki DAC sa same w sobie "wygladzaczami" dzwieku co rownie dobrze moze zrobic sam wzm. juz w torze analogowym

czyli

kupujac drogi dac do taniego wzm - niczego nie uzyskujemyczego nieuzyskalibysmy kupujac tani dac do drogiego wzm.

 

jedyna opcja to drogi dac do drogiego wzm

ale zaczac mozna tylko od drogiego wzm. i z czasem dolozyc DAC bo inaczej to zaczynanie od "du*y " strony

Link to post
Share on other sites

No tylko w takim wypadku sygnał audio przejdzie przez DAC n-ki - to w tym konkretnym przypadku na co mi wyższa jakość wzmacniacza w stosunku do ampli KD, gdzie już mam stratę na gównianym enkowym przetworniku.

Upraszczając co lepsze:

- dobry wzmak i lipny DAC

- gorszy wzmak i zakładam, że dużo lepszy DAC w ampli,

 

Czytałem, że przynajmniej w komputerch jakość audio to leży głównie po stronie codeka d/a, pomijając wzmocnienie. Czyli to jednak odgrywa duży wpływ, w którymkolwiek innym układzie.

Link to post
Share on other sites

jak wyzej - tor analogowy rowniez mozna brzmieniowo "poprawic" -po to sie kupuje odpowiednie wzmacnmiacze

 

to nie tak ze skoro dac poda to czy tamto to juz nic nie mozna z tym zrobic - mozna zrobic b. duzo

 

dobry dac sluzy wylacznie do polepszania dobrych wzmacniaczy a nie do polepszania wogole na gownianym wzmacniaczu - nic nie da, albo tyle mniej o ile mozna wiecej uzyskac na samym dobrym wzmacniaczu

 

wszystko jest powiazane ze soba - jeden dobry element nie czyni cudow na drugim nedznym

Link to post
Share on other sites

kupujac drogi dac do taniego wzm - niczego nie uzyskujemyczego nieuzyskalibysmy kupujac tani dac do drogiego wzm.

 

Skoro tani DAC i dobry wzmak wychodzi podobnie to wybór opcji jest nieistotny - jakość podobna, więc jeśli korzystam z urządzeń o gównianych DAC-ach to nie odczuje znacznej różnicy względem ampli kd. Tak to rozumiem. Dodam, że wtapiać w DAC nie zamierzam, bo to nie ten budżet wyjdzie.

 

Wzmacniacze w ampli to, aż taka nędza?

To uważasz, że n-ka po analogu do wzmak stereo będzie wyraźnie lepiej niż to drugie wyjście?

Link to post
Share on other sites

jaka znowu nedza?

 

nedza dla audiofila - dla mnie np to bez znaczenia i tak wszystko slychac ;)

czysto i wyraznie a ze komus z "wielkia banią" barwa nie lezy to - usmiech politowania;)

 

owszem tu sie zgoodze nie wyczujesz roznicy - skoro nie przywykles do tak drobnych roznic

 

byle wzmak Cie zadowoli - roznicą glowna sa kolumny i je zawsze da sie wyczuc

Link to post
Share on other sites

zainwesuj wszystko co masz w aktywne behringery bez odzielnego wzmacniacza + dac i dzwiek "idealny" z integry

 

bez glosnikow rozwazanie nad wyzszosciamui dacow jes jak rozprawianie o jakosci jazdy roznymi samochodanmi bez prawa jazdy przez 10 latka

 

glowny wydatek to kolumny - pozniej je poprawia sie wzmakiem a dopiero pozniej jego przetwornikiem

 

normalnego uzytkownika (nie audofila) zaczaruja do starczej smierci same dobre kolumny

reszta to stosunkowo pierdoly

Link to post
Share on other sites

Za takie kombajnowe rozwiązania z racji, że są rzadkie każą sobie liczyć.

 

Kolumny dobra wiem. Ponowie pytanie, bo się namieszało już ;) :

 

To uważasz, że n-ka po analogu do wzmaka stereo będzie wyraźnie lepiej niż to drugie wyjście?

Link to post
Share on other sites

jakie kombajnowe masz na mysli

kino domowe wszystko w jednym?

 

lixcza sobie za uposzczenie wyboru- ludzi sa leniwi i niechce im sie - za to sobie licza

oczywiscie nieadekwatnie to uzysku

 

ale pozbawiaja ludzi problemu - to jes ich plusem czyt. oglupiaczem pojdzie sobie ludzik powie chce komplecik i po sprawie - moze i dobrze - prosty swiat dla prostych ludzi ;)

 

reklamy tez sa glupie a sie oglada- wszystko dla idiotow - idiotom mozna sprzedac go**o w worku i wmowic ze to zapachy z paryza wg nowej mody

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...