Skocz do zawartości

Co kupić: WIEŻA, czy KINO 2.1


Recommended Posts

Szukam sprzętu do 15m pokoju do kwoty w przybliżeniu do max 2 tys., w układzie 2.1 lub dobre 2.0 - nie chcę za dużo gratów.

Zależy mi na dobrym dźwięku w każdym paśmie. Teraz korzystam z mini wieży JVC z '99 roku (ma jakiś 1 bitowy przetwornik, trójdrożna, 2x25W na wyjściu i niestety tylko jedno wejście chinch) i nie chciałbym przesiadać się na coś gorszego.

Mam zamiar podłączyć do tego tv, n-kę oraz laptopa/konsolę - najlepiej wszystko cyfrowo.

Dobrze jakby było DVD, ale to nie jest dla mnie priorytet.

 

Znalazłem kilka modeli, które spełniają te kryteria:

 

Kenwood K-711 + jakiś sub

http://www.kenwood.e...omponent/K-711/

Kenwood K-821DV + jakiś sub

http://www.kenwood.e...ponent/K-821DV/

Panasonic SC-PTX50E

http://www.ceneo.pl/1598084

 

oraz droższy (już trudno dostępne, gdzieś było za 2200), ale może warto dorzucić:

Onkyo LS-V501

http://www.ceneo.pl/887735

 

Dużo, może nawet lepszego sprzętu, odrzuciłem ze względu na pojedyncze wejście audio. Graty powyżej to tak na szybko, więc jestem otwarty na inne propozycje

Link to post
Share on other sites

Odnośnie tej Yamahy to dwa wejścia trochę mało (w opiniach jest, że głośny CD, przy braku usb to średnio) odrzuciłem nawet Denon-a z tego powodu - podobno nawet odsłuchowo lepszy. Co sądzicie o tych kewnwood-ach + sub. Tylko nie wiem jak wygląda sprawa sygnału z n-ki z dźwiękiem przestrzennym na takim zestawie. W tym Onkyo pewnie jest jakiś procek od zmiany sygnału 5.1 w 2.1, ale przez hdmi. Wiecie jak to wygląda na wieżach, wzmacniaczach stereo z optykiem?

Link to post
Share on other sites

kupujesz smieszne glosniki miej na uwadze a rozprawiasz o cyfrach o cyfrach to sie rozprawia kiedy ma sie na czym je prztworzyc i na czym wykorzystac

 

ten zestaw onkyo jest smieszny za swoje 2400 - glosniczki zabawkowe 8 cm hahaha napedzane zabawkaową elektronika oblozoną w "certyfikaty" cyfry do niczego tu nie przydatne

 

ogolnie to mozna by kupic creativa T20 rownie "dobry" odsluch

lub "cyfrowe" logitechy Z5500 - jaja sobie robia tym napedzaniem tekstow reklamowych

 

- patrzysz na sprawy nieistotne i ulegasz presji ulotek reklamowych

 

"moj" zestaw kina zagra o 5x lepiej niz cale to smieszne onkyo za te samą cene w dodatku mozna podlaczyc 4 niezalezne urzadzenia czego nie spotkasz w zadnym zintegrowanym onkyo z zabawkowymi kolumienkami w cenie normalnego zestawu

 

co do pytania

wyglada to tak ze masz 1 wejscie cyfrowe (we wzmaku wybierasz ustawienie stereo zamiast wielokanalowego) i musisz przekladac kabel jesli chcesz z innego zrodla i poza tym ze masz wejscie cyfrowe to nikt nie gwarantuje ze jakosc przetwarzania tego wejscia (w tak niskiej klasie sprzetu) jest jakos znaczaco lepsza niz jezeli podajesz bez cyfry (analogiem) a przetwarzaniem zajmuje sie urzadzenie podajace zamiast odbierajacego

 

w tej klasie kosztow jedyne co ma znaczenie to

1 jakosc glosnikow

2 jakosc wzmacniacza

3 jakosc obrazu z dvd

4 jakosc D/A w dvd

5 ...

...

...

28 pozycja lub 56 jak kto woli - czy mozna sie laczyc cyfrowo

Link to post
Share on other sites

@lopez2

 

Mylnie mnie rozumiesz, to że różnica prawie żadna, jeśli chodzi o jakość to ja mam na uwadze. Chodzi mi o to, czy np. jak puszczę film z dźwiękiem DD to mi na takim sprzęcie stereo nie utnie kanałów i dźwięk będzie odpowiadał 2 przednim satelitom z 5.1? Czy w takim przypadku rodzaj połączenia nie odgrywa roli?

 

Co do tego, że w tym kinie nie podłączysz 4 urządzeń to się pomyliłeś, ale to na marginesie.

Link to post
Share on other sites

cale pasmo przechodzi na stereo nic nie zostaje obciete - wybierasz sciezke stereo

 

slyszysz w stereo wowczas wszystkie dzwieki a nie tyko te ktore byly podawane do bocznych kiedy pracowaly w systenmie wielkokanalowym

 

przykladowo centralny podawal dialogi a boczne tego nie podawaly to teraz dialogi rowniez ida z bocznych - masz to samo jak w sluchaniu nagrania muzycznego

 

ma 4 wejscia cyfrowe? no prosze niebywalosc w swojej klasie co i tak nie zmiania faktu ze gra fatalnie w porownaniu do dobrego wzmacniacza + dobre kolumny

Link to post
Share on other sites

Na pewno sprzęt który podałeś jest świetny do muzyki, ale ja szukam czegoś co nada się również jako kino i subek wydaje się nieodzowny (czy w formie oddzielnej, czy w kolumnach). Dlatego wymieniłem na początku te wieże + sub. Same dwudrożne kolumny sądzę, że nie pokryją ładnie całego pasma, gdzieś będzie dziura :D

Link to post
Share on other sites

nie bedzie abasolutnie zadnej dziury - zalecam udac sie do salonu i odsluchac - dzuiura to bedzie przy tm ala subie i ala glosnikach

 

 

zrobisz jak uwazasz ale to pewne ze jesli nie porownasz to zrobisz blad:p

 

17 cm jakosciowe glosniki potrafia oddac wszysko az ciary przechodza -balbym sie ze ten niby sub mniej potrafi:p

 

 

ogolnie jakbym mial ocenic na oko calosciowo jakosc naglosnienia tego onkyo razem z subem to rzucilbym 4+

a bx2 7+ z tym wzamakiem 8 .. raczej roznica jest gigantyczna i to napewno nie na korzysc Onkyo

Link to post
Share on other sites

nie musze ich zachwalac to sa glosniki roku 2010 (swojej kategorii) wybrane przez EISA - wybor sluszny co widac i czuc

a jesli taniej to moze wharfedale 10.1/10.2 ?

 

chyba moc wystarczy? - 40W na porzadny glosnik i nawet tego nie wykozystasz:p

wyobraz sobie ze to zagra 3x glosniej niz obecne co masz

 

oczywiscie ze kompa pod usb nie wykryje- to zlacze dla pena nie dla kompa

Link to post
Share on other sites

Odnośnie tej Yamahy to dwa wejścia trochę mało (w opiniach jest, że głośny CD, przy braku usb to średnio) odrzuciłem nawet Denon-a z tego powodu - podobno nawet odsłuchowo lepszy. Co sądzicie o tych kewnwood-ach + sub. Tylko nie wiem jak wygląda sprawa sygnału z n-ki z dźwiękiem przestrzennym na takim zestawie. W tym Onkyo pewnie jest jakiś procek od zmiany sygnału 5.1 w 2.1, ale przez hdmi. Wiecie jak to wygląda na wieżach, wzmacniaczach stereo z optykiem?

Nie wiem, jaki model Pianocrafta oglądałeś, ale w najświeższym wydaniu jest wejście USB (http://www.ceneo.pl/3781914 - Yamaha Pianocraft MCR-840 - to jest wersja z DVD, jest też trochę taniej z CD). Mam taką wieżę, gra przyzwoicie. Z liczbą wejść jest rzeczywiście problem, bo jak podłączę odtwarzacz i kompa, to nie ma miejsca na telewizor i muszę za każdym razem ręcznie zamieniać kable.

 

To USB czyta filmy i muzykę bez większego problemu, z napisami jest tylko taki kłopot, że muszą być w formacie .sub albo .srt - .txt nie czyta.

 

Nie mam co prawda n-ki, ale mam kablówkę od UPC. Dekoder jest podłączony do telewizora, dźwięk z telewizora jak rzucam na wieżę, to jest dużo lepiej niż z samego telewizora, ale na ucho nie umiem powiedzieć, czy ucina sygnał z tylnych głośników, czy zamienia.

Link to post
Share on other sites

a kto Ci to obiektywnie odpowie jak sie ma do innych jak nie Ty sam po przesluchaniu? - chcesz jakiejs zblizonej odpowiedzi to pytaj roznych osob na forach audio

 

ja ufam braznzowym nagrodom i testom - byle kto tam nie ocenia

 

dla mnie wybor jest jednoznaczny w tej cenie (oczywiescie mozna i nalezy z tym polemizowac)

monitor audio bx2 jako stereo

i wharfedale sw150 jako sub

 

choc jesli mialbym zaplacic za suba to wolalbym znowu doinwestowc boki zamiast suba - nigdy zbyt idealnych bokow a sub to moze byc kiedy juz nie ma czego z kasą robic w pewnym przedzialke dochodzi sie do takiego stereo ze az szkoda psuc je subem

 

zamiast sub i boki w cenie

jak za te jamo 2000zl to ideal- dali ikon 2 mk2 - 2600 vs usher v601 3000

 

a jesli mocne boki to wharfedale 9.6 - 2000zl - mozna byc pewnym ze "zabiją" tego suba jamo wraz z bokami z powodu ze odsluch basu realnego jest przyjenmniejszy z kolumn bocznych pelnopasmowych niz z odzielnego suba (gdzis z pod stolu)

 

wzmacniacz przekazuje pelne pasmo na glosniki i wrazenie jest na moje fajniejsze z mocnych kolumn niz z kolumn+sub - gdzie wzmak "obcina" (lub sprawia wrazenie obcinania poprzez nierownomierne dostarczanie dzwieku do odbiorcy) pasmo dla kolumn kiedy ma ustwionego suba jako odzielny niski ton - niewiem nigdy nie lubilem dedykowanych subow ale to tylko moje zadanie - na moje to spierda... cale dopracowane stereo

Link to post
Share on other sites

Przyznam rację, choć jestem laikiem w tych sprawach, że choć pasmo sub-a nie napie_rza dźwiękiem kierunkowo to jednak da się go namierzyć co zaletą nie jest. Nie wiem czy to prawda, ale spotkałem się kiedyś z opinią, że japońskie grają inaczej od całej reszty, stąd jvc-ik u mnie zagościł przed dekadą ;)

Może znasz jakieś marki od skośnookich warte uwagi? Ja znam tylko od klocków, o głośnikach mało wiem, 3/4 firm audio widzę po raz pierwszy.

Link to post
Share on other sites

nie bede niczego polecal bo sam rzadko chodze i cos przesluchuje gdzies ( raczej z nawyku lubie wiedziec poprostu co jest na rynku i co w trawie piszczy) a wszystko co wsrod znajomych od lat niedostepne

 

japonczyki odpadly z wyscigu lata temu - zreszta tak naprawde nigdy w nim nie byly raczej;)

 

polecam nie za bardzo wnikac w opinie po forach a bardziej notowac co warte zabrac liste i szukac po sklepach

 

dodam tylko ze wszystko zalezy od budzetu

zestaw poczatkowy jest bezpreferencyjnie "idealnie" dobrany i sam szperajac i pytajac sprzedawcow niczego lepszego nie zlozysz a latwo dac sie omamic zagadywaczom

 

jesli budzet sie zwiekszy to warto rowniez rozpoznac sie w dynaudio DM (ale raczej od 2/7 <2/8- bardziej dla wielbiciela niskich> bo nizej to sens maly - jest tansze bx2) otrzymalbys jednoczesnie olbrzymi zapas mocy na wzmacniaczu dzieki zastosowaniu glosnikow 4 omowych - i wciaz dalece mi twierdzic ze 45W na 8 omach to malo

 

wzmacniacz jest pol audiofilski na wysokiej jakosci komponentach wiec nie rezygnuj z niego latwo (i b.tani) - wzglednie poszukaj czarnej wersji

a tu mocarny klocek idealny (dla skosnych;) ale to wszystko podnosi cene - a nie trzeba

http://www.skapiec.pl/site/cat/34/comp/ ... 3wod9G-goQ

 

zaden boombox z kompletu nie da Ci porownywanych wrazen w tej cenie

 

o tu m.in. mozna sobie poszperac dla relaxu ;) a czesto nie wtopic dzieki szperaniu - swietne wiesci branzowe

http://www.whathifi.com/

http://www.av.com.pl/

Link to post
Share on other sites

Trochę mi się pogląd na sprawę rozjaśnił :o

 

Co do ilości głośników to nadal zostaje przy 2.0, ewentualnie 2.1, ale skłaniam się ku podłogowym, bo i tak musiałbym kupić podstawki - wyjdzie na to samo. Ciekawe wydają się najpopularniejsze na Ceneo (choć wolę się nie sugerować tymi opiniami) Jamo S 606 z bocznymi sub-ami.

 

Rozważałem różne możliwości i w moim przypadku, gdzie mam zamiar często podłączać różnego rodzaju sprzęt, amplituner będzie bardziej funkcjonalny. Mam nadzieję, że da się coś dobrać żeby nie było dużej różnicy jakości w stosunku do pieca stereo.

Tu się sprawa dla mnie gmatwa, bo nie wiem jak to jest z tym odcięciem niskiego pasma przeznaczonego na sub-a - wszystkie tak mają, czy wersja 5.0 i 5.1 ma na to wpływ? No i jak wygląda podłączenie/konfiguracja głośników stereo, żeby grały "całość", a nie jak fronty.

Link to post
Share on other sites

nie rozumiem jak inny wzmak ma byc bardziej funkcjonalny?

co ma przelaczanie zrodel do funkcjonalniosci przeciez do wzmaka stereo rowniez na stale sie podlacza 4 /5 zrodel a wybor aktywnego zrodla jest kontrolowany przez wybranie pokretlem lub przyciskiem przypisanym do odpowiedniego wejscia

 

wzmacniacz stereo rowniez obsluguje aktywny subwoofer w znacznej ilsci przypadkow- gdyby Ci chodzilo o podpiecie takowego kiedys

 

i co masz z ta panika na obcinanie :o - nie istnieje zadne obcinanie - stereo przekazuje diokladnie te same dzwieki co np 5.1 tyle ze 5.1 rozdziela sciezki na 5.1 a stereo przekazuje w stereo ale dokladnie to samo

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to, że mam zamiar podłączać okazyjnie m.in. konsole, laptopa. Może szczegół nieistotny dla audiofila, ale ampli mając dodatkowo te hdmi wydaje się mniej kłopotliwy i bardziej funkcjonalny, na czym mi zależy na równi jak na jakości odsłuchu. Cóż czasem trzeba iść na kompromis.

Dodatkowo ampli myślę (mam nadzieję), że ma jakieś tryby przestrzenne dla 2 głośników - virtual coś tam.

 

Co do wyjścia na sub-a w piecu to przeglądając różne, nie natrafiłem.

 

Ilość głośników - rozumiem, że ustawia się to podobnie jak w karcie dźwiękowej.

Gdzieś przeczytałem, że te amplitunery KD mają celowo słabsze, gorsze doły, bo to zadanie dla sub-a.

Link to post
Share on other sites

nie ma zadnego powodu by kupowac wzmacniacz 5.1 dla zestawu 2.0/2.1 taki powod nie istnieje jak kolwiek dlugo bys nad nim nie myslał:o

 

 

hdmi masz z odtwarzacza po co Ci hdmi we wzmaku?

 

tryby przestrzenne sa straszne - to zart producentow dla naiwnych - zeby je dobrze wykorzystac trzeba by chyba miec sprzet z najwyzszej polki

Link to post
Share on other sites

Nie mam odtwarzacza :o

Do tego celu wolę kupić jakiegoś netbooka i mieć spokój z formatami filmów.

Wzorowałem się trochę na trendzie robienia zestawów KD opartych o mniejszą liczbę głośników - w stolikach, ścienne listwy, czy all in one, które nie gwarantują wysokiej jakości.

Link to post
Share on other sites

no i zarowno booka jak i 3 inne urzadzenie podlaczasz do jednego wzmacniacza

 

przeciez wzmacniacz ma 4 wejscia jesli masz loidowke z wyjsciem do pipczenia jak zabraknie kielbasy czy piwa to i lodowke mozesz podlaczyc :o

 

notebooka podlaczasz pod tv - dalej nie wiem po co hdmi we wzmaku

 

co do suba

http://www.hitechreview.com/img/yamaha-hi-fi-components/yamaha_a-s500-rear.jpg

Link to post
Share on other sites

Ok, rzeczywiście może nie warto, choć i tak pewnie osobiście to raczej nie odczuję różnicy - z ciekawości będę musiał przetestować na sobie obu rozwiązań.

Co do kolumn, warto dorzucać do stojących czy lepiej kupić podstawki?

 

Jeszcze mnie trapi kwestia omów pieca i kolumn, jak dobierać graty?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...