Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Panie i Panowie mam problem z uruchomieniem windowsa 7, kiedy dochodzi do loga to komputer sie zawiesza. Myslalem ze dysk twardy sie posypal ale w drugim komputerze chodzi bez problemowo. W komputerze w ktorym siedzial jest wykrywany pod biosem, instalacja swiezego windowsa tez nic nie daje bo gdy dochodzi do pierwszego wyswitlenia loga w instalacji to dalej nie idzie i zawiesza sie. Dysk hdd sprawny, zasilacz sprawny karta graficzna sprawna, karta graficzna na plycie tez pokazuje obraz. Pytanie siadla pamiec ram czy plyta glowna? Mam dwie kosci ramu i probowalem uruchomic na kazdej z osobna ale ten sam efekt komputer sie nie uruchamia( zatrzymuje sie w tym samym miejscu) mozliwe zeby poszly obier naraz kosci ram? Ramu nie mam jak i gdzie sprawdzic. Komputer zostal przeczyszczony i nalozona nowa pasta wiec nie wiem gdzie szukac przyczyny. Gdzies wyczytalem zeby uruchomic komputer bez kosci pamieci ale nie bylo obrazu przy tym zabiegu.

 

Sprzet to:

Plyta glowna: Asus p5g41 c m-lx

HDD: seagate 500GB

Procesor: Intel celeron 2*2.50

Karta graficzna: geforce gt 240 512MB DDR 3

Zasdilacz: chieftec 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zasilacz podlaczylem pod inny komputer i dziala wporzadku tzn. uruchamia inny komputer i po tym uznalem ze jest sprawny.  

Nie zawsze to musi oznaczać sprawny zasilacz, np. jeśli ten drugi komputer wymaga mniej prądu do działania to może to oznaczać że zasilacz nie daje rady przy odpowiednio wyższym prądzie

 

p.s najlepiej jakbyś podał chociaż jego moc

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

Nie zawsze to musi oznaczać sprawny zasilacz, np. jeśli ten drugi komputer wymaga mniej prądu do działania to może to oznaczać że zasilacz nie daje rady przy odpowiednio wyższym prądzie

 

p.s najlepiej jakbyś podał chociaż jego moc

CHIEFTEC 400W -GPS-400AA-101 A

 

a komputer pod ktorym dziala teraz ten zasilacz to: 

 

procesor: amd athlon x4 760kquad core 3.80 hz

ram: 8gb w tym co dzialal wczesniej bylo 2.50gb

grafika: nvidia geforce gt 630

plyta glowna: asrock modelu nie pamietam

Wyjmij kości ramu tylko musisz mieć "buczek" i zobacz czy daje bios sygnały że ramu brak, jeżeli nie to prognozuje że płyta lub procek martwy, bardziej na płytę.

Mam ten glosniczek pytanie tylko czy to bez znaczenia jak podlacze plus minus bo nie mam oznaczenia na plycie a glosniczek podlanczam pod wejscie z napisem speaker

Wyjmij kości ramu tylko musisz mieć "buczek" i zobacz czy daje bios sygnały że ramu brak, jeżeli nie to prognozuje że płyta lub procek martwy, bardziej na płytę.

A wiec tak wypialem kości ram z gniazda plyty i podpialem ten buczek obrazu nie bylo na monitorze a buczek wydawal 3 sygnaly z siebie  bip bip bip z krotkimi przerwami miedzy soba i tak do momentu az nie wylaczylem kompa. 

Link to post
Share on other sites

Dysk sprawdź jakimś programem typu hd tune, lub botowalne np. z hirens boota sentinental. Jak będziesz miał HB to tam jest memtest i zobacz. Powinno rozwiać nie wiadome. Z tym prockiem lub płytą to źle przeczytałem w czym dokładnie jest problem. Ram lub dysk, płyta to ostateczność ale raczej nie.

Link to post
Share on other sites

Dysk sprawdź jakimś programem typu hd tune, lub botowalne np. z hirens boota sentinental. Jak będziesz miał HB to tam jest memtest i zobacz. Powinno rozwiać nie wiadome. Z tym prockiem lub płytą to źle przeczytałem w czym dokładnie jest problem. Ram lub dysk, płyta to ostateczność ale raczej nie.

Pobralem hd tune pro 5.50 tylko teraz nie wiem co nacisnac zeby sprawdzic jestem laikiem w tych sprawach i nie moge sobie poradzic. Poza tym czy moge ten test przeprowadzic na sprawnym komputerze podejrzewam ze na tym uszkodzonym nie uruchomie bo nie wchodzi winda i jeszcze jedno ten program uruchamia mi sie pod windowsem to dobrze? Bede wdzieczny za przeprowadzenie za raczke:)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Masz 2 dyski bo w pierwszym masz 1TB a w drugim 500GB który jest z tego komp co się zacina?

Tak w tym sprawnym komputerze jest 1 TB a z tego uszkodzonego jest 500 GB i zapodalem test z 500 GB

Koledzy pomoze mi ktos z tym wieszajacym sie komputerem? Nie wiem co wymienic, czy zanosic go do serwisu i reanimowac, a moze szukac nowego zestawu? Dodam ze wczoraj robilem na tym wieszajacym sie komputerze memtest dziala pod dosem to udalo mi sie go uruchomic i tak ram wykrywa i zrobilem test pamieci to jak pass doszedl do 100% zaczelo robic chyba od nowa i dostalem komunikat ze brak error i ze pass zostal zakonczony?

Sprawdzilem pod memtest ram ktory mi padl ze 2 lata temu posypaly sie komunikaty na czerwono i po tym jak pass doszedl do 100% nie bylo zadnej informacji i test idzie chyba od nowa, a w tabelce error jest ponad 400 bledow. Wiec winowajca jest albo plyta albo procesor z tym ze gdzies wyczytalem ze jak w tym memtest nie wykrywa jakiegos elementu z komputera to jest on uszkodzony niby procesor pokazuje ale tego jeszcze nie jestem pewny narazie nie widzialem nazwy plyty glownej a uszkodzony ram pokazuje

Link to post
Share on other sites

 

 

Dodam ze wczoraj robilem na tym wieszajacym sie komputerze memtest dziala pod dosem to udalo mi sie go uruchomic i tak ram wykrywa i zrobilem test pamieci to jak pass doszedl do 100% zaczelo robic chyba od nowa i dostalem komunikat ze brak error i ze pass zostal zakonczony?

Jeden pass to jeszcze nie wygrana, zostaw program na minimum 2, a najlepiej wszystkie 4

 

 

 

z tym ze gdzies wyczytalem ze jak w tym memtest nie wykrywa jakiegos elementu z komputera to jest on uszkodzony

Kombinowanie na wyrost, jeśli bios czegoś nie wykrywa to może oznaczać że ten element jest zepsuty, sęk w tym że płytę i procesor musi wykryć bo inaczej w ogóle komp by się nie odpalił

 

O ile nie zdejmowałeś chłodzenia z CPU podczas pracy czy nie robiłeś jakiś dziwnych rzeczy z tym prockiem to na 90% to nie jego wina, zajechać procesor nie jest tak łatwo

 

Spróbuj może pobrać jakiegoś linuxa, ubuntu czy coś prostego i odpal go z livecd, najlepiej na integrze (wyjmij całkowicie kartę graficzną), możesz nawet dysk wyjąć z kompa i sprawdź czy działa czy może zatnie się podczas pracy

Link to post
Share on other sites

Jeden pass to jeszcze nie wygrana, zostaw program na minimum 2, a najlepiej wszystkie 4

 

Tak zrobilem zostawilem go na 4 cykle i cisza zadnego bledu

 

O ile nie zdejmowałeś chłodzenia z CPU podczas pracy czy nie robiłeś jakiś dziwnych rzeczy z tym prockiem to na 90% to nie jego wina, zajechać procesor nie jest tak łatwo

 

Chlodzenia wczesniej nie zdejmowalem ani nie robilem nic dziwnego z procesorem, wylaczylem normalnie komputer a potem po tygodniu gdy chcialem go uruchomic to wtedy wlasnie sie tak stalo ze nie uruchomil sie tylko sie zawiesil. Chlodzenie zdjalem aby nalozyc nowa paste nic wiecej

 

Spróbuj może pobrać jakiegoś linuxa, ubuntu czy coś prostego i odpal go z livecd, najlepiej na integrze (wyjmij całkowicie kartę graficzną), możesz nawet dysk wyjąć z kompa i sprawdź czy działa czy może zatnie się podczas pracy

 
Wpialem pendrive z win 7 in odpialem dysk hdd pokazalo sie wczytywanie plikow i taki bialy pasek a gdy doszedl do loga windowsowego to znowu sie zawiesil ale przynajmniej pokazalo sie cale, musze szukac linuxa czy na tym wystarczy?

Pobralem cos takiego mythbuntu-14.04.1-desktop-i386 i przy uruchomieniu bez dysku pojawilo sie logo a potem ciag napisow tak jakby wykrywanie jakie sa podzespoly w komputerze zatrzymalo sie na memory usable by graphics device 2048 a z dyskiem zatrzymalo sie na wykrywaniu usb i dalej nie idzie w jednym i drugim przypadku

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Panowie zkupilem taka karte http://allegro.pl/show_item.php?item=5790814335&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62.Po podlaczeniu jej do zlacza PCI wyskakuje mi blad typu AA ale za nic nie wiem jak go odczytac w tabeli pisze ze Inicjalizacja po powrocie z E000h dobiegła końca. Następuje wyświetlanie konfiguracji systemu. Odczytywanie prawdopodobnego wciśnięcia klawisza F2 wyskakuje on dopiero po zawieszeniu na ekranie startowym windows. Pomoze ktos?


Zrobilem jeszcze test na kosciach ramu i przy uszkodzonej wyskakuje ten sam blad w tym samym momencie co z tymi dobrymi czy to moze wskazywac na kosci ramu?


To moze tak czy doradzicie mi co zrobic czy kupic druga taka sama plyte glowna i ewentualnie do jakiej ceny szukac aby nie przeplacic a potem procesor taki sam gdyby sie okazalo ze nie jest to wina plyty glownej? Czy moze szukac nowego zestawu komputerowego


Witam ponownie jestem po diagnozie plyta glowna padla. Nowa plyta takiej samej firmy to 300 zl. Nie wiem jaki zestaw wybrac potrzebowalbym do gier jest jakas mozliwosc zeby zlozyc cos wartego uwagi i czy pomoze ktos bo jestem nieobeznany w temacie. Komputer ma sluzyc do gier. Zaproponowano mi komputer za 960 zl. ale nie jestem pewien czy bede z niego zadowolony. Dlatego pytam Was czy pomozecie. 

Edytowane przez grzesiek314
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...