Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć ! Składam nowego peceta i chciałbym się dowiedzieć, czy wybrane przeze mnie podzespoły będą kompatybilne ze sobą, czy składak w ogóle ruszy lub czy coś trzeba zmienić. 

Zastosowanie komputera: Gry
Maksymalna kwota jaką dysponujesz: Tu zależy ale wolałbym, żeby kwota była w okolicach 4000 zł

Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: Coś się dokupi

Kiedy zamierzasz kupić komputer?: Wakacje

Specjalne wymagania: Żeby dało się pograć w każdą grę, niekoniecznie na Ultra

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Brak

 

Własna propozycja zestawu:

  • Karta graficzna - Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming
  • Procesor - Intel Core i5-6600K
  • Płyta główna - MSI Z170A PC Mate
  • Dysk twardy - Crucial MX200 250GB + HDD
  • RAM - G.Skill RipJaws 4 2x 4 GB DDR4 3000 MHz
  • Zasilacz - XFX TS 550W

Inne: Jakaś buda do zestawu jakby mógł ktoś polecić

 

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie

 

Także zakup 6600K oraz Z170 nie ma sensu skoro nie chcesz podkręcać.

 

 

 

Kiedy zamierzasz kupić komputer?: Wakacje

 

Do wakacji ta propozycja raczej będzie mało aktualna. Za wcześnie.  

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Także zakup 6600K oraz Z170 nie ma sensu skoro nie chcesz podkręcać.

 

No dobra, to zmiana na i5-6600 będzie rozsądna.

Ale czy dobrze podzespoły dobrane?

Do wakacji ta propozycja raczej będzie mało aktualna. Za wcześnie.

 

To znaczy?

Link to post
Share on other sites

Aktualnie nie opłaca się kupować 970/980/980 Ti za ok. 10 dni wychodzą 1070 FE które są trochę mocniejsze od 980Ti a kosztują mniej, jak nie chcesz podkręcać to bierz najtańszą płytę główna z socketem 1151 (Skylake) i nie bierz 6600 tylko 6500 jak nie chcesz podkręcać, ram i ssd jest ok, zasilacz też.

Tania płyta: https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h110m-hdv-h110m-ddr4-sata3-usb-3-0-matx-90-mxgzu0-a0uayz-792234/?utm_source=youtube.com&utm_medium=link&utm_campaign=IN_YT_TechnologyCorner

 

1070 vs. 980 Ti: http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/nvidia-geforce-gtx-980-ti-vs-nvidia-geforce-gtx-1070-founders-edition

Link to post
Share on other sites

 

 

Aktualnie nie opłaca się kupować 970/980

980 nigdy nie opłacało się kupować - chyba, że używane w cenie 970. Natomiast 970 opłaca się kupować ale tańsze wersje - 1300 do 1400 zł. Jest z czego wybierać, a oferuje jeszcze na prawdę dużo wydajności w FHD. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Porównując 6500 a 6600k jednak zdecydowałem, że różnica 170zł nie jest znacząca a może zagwarantować mi przewagę nawet 1GHz po drobnym OC, chyba jednak zacznę zabawę z podkręcaniem. A co do karty graficznej to wątpię, aby 1070 FE aż tak bardzo potaniał, różnica między 970 a 1070 FE to prawie 1000zł, a różnica w grach nie aż tak bardzo znacząca. Tak więc cena nie adekwatna do osiągów (jak dla mnie). Patrząc też na testy benchmark - GTX 970 przy rozdzielczości 1920x1080px i ustawieniach ultra dla gry Wiedźmin 3 (bez HairWorks) ma około 50fps więc myślę, że wystarczająco. Tak więc raczej zostanę przy i5-6600k oraz GTX 970.

Link to post
Share on other sites

Możesz jeszcze ewentualnie poczekać na to co pokaże gtx 1060 - jeżeli będzie w cenie około  1500 to nie będzie źle. Swoją drogą 1070-tka to wydajność titana x czyli trochę mocniejsze od konfiguracji SLI z 970-tek  :->

Link to post
Share on other sites

Poczekam, planuje zakup za około miesiąc więc nie ma co się spieszyć :)
Mam jeszcze jedno ważne pytanie. W jakim sklepie najlepiej kupić te podzespoły? Myślałem nad morele, x-kom, komputronik, agito... Ale wszędzie spotykam się z negatywnymi opiniami. Najbardziej mnie interesuje sprawa z gwarancją, czy nie ma problemów w razie niesprawnego sprzętu oraz preferowałbym odbiór osobisty na terenie Trójmiasta.

Link to post
Share on other sites

Kupić to najmniejszy problem. Kupowanie z montażem to chyba największa niewiadoma. Roześlij do sklepów maila z zestawem jaki chcesz złożyć i zapytaj czy Ci jeszcze nie odpalą jakieś zniżki, przelicz co się bardziej opłaca - kupić w jednym miejscu z ewentualną zniżką czy zbierać sprzęt z kilku sklepów (najlepiej z własnym punktem odbioru).

Link to post
Share on other sites

Czyli poprostu patrzeć gdzie taniej i czy możliwy odbiór osobisty, okej. Co do montażu to sam wolę złożyć, na tym akurat się trochę znam i wolę mieć tą satysfakcję oraz pewność, że wszystko jest dobrze podłączone.  ;) 

A poleciłby mi ktoś jakąś obudowę? Są różne tematy w internecie, ale nie wiem poprostu do jakiej mi się to wszystko zmieści. Wolałbym aby koszty wyszły do około 300zł, wygląd niekoniecznie gra rolę, bardziej stawiam na dobrą cyrkulację powietrza.

Jeszcze raz dziękuję wam za pomoc!  :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Z racji tego, że wyszedł gtx 1060 który jest mocniejszy od 980 a kosztuje 1500 zł, czyli prawie w cenie 970, to zamienię na niego. Pytanie czy 1060 jest kompatybilny z tą płytą główną? Niby wejście PCIe x16, lecz na stronie MSI nie ma kompatybilności tej płyty głównej z kartami graficznymi serii 10.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...