Skocz do zawartości

Co jakiś czas ekran robi się czarny na 2-4 sekundy!


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez szymonstrum,

Recommended Posts

Witam, od 2 dni mam problem z obrazem. Co jakiś czas ekran robi się czarny na około 2-4 sekundy. Często robi tak z 2-4 razy w ciągu kilku sekund, a czasami jeden raz na kilkadziesiąt minut. Często też na ekranie pojawiają się tak jakby zakłócenia czyli taka kreska pozioma, a czasami też ekran przeskakuje w lewo i wraca, dzieje się to przez około sekundę. Jest to bardzo irytujące więc bardzo proszę o pomoc.

 

Mój sprzęt to:

Zasilacz: Corsair VS550

Płyta: Gigabyte GA-970-DS3P

Procesor: AMD FX8320 BEZ OC (kiedyś było OC)

Karta graficzna: AMD Sapphire HD6670

Dysk twardy: 3 dyski w tym 2 WD i jeden SSD Kingston 120GB na którym jest system.

Monitor: BenQ GL2460HM

System: Windows 10N Home

 

Co już zrobiłem:

- Reset biosu

- Format systemu

- Odkurzyłem PC

- Aktualizowałem sterowniki

- Testowałem procesor i kartę pod obciążeniem przez program OCCT

- Monitorowałem napięcia na HW monitor (wszystko wydaje się ok)

- Kabel dałem do innego gniazdka w w karcie i to samo w monitorze (używam kabla HDMI - DVI)

 

Z góry dziękuję za pomoc!


Zauważyłem, że często dzieje się takie coś podczas oglądania filmu na yt.

Link to post
Share on other sites

Hmmm, może dobrze by było sprawdzić czy to nie wina karty, skoro zrobiłeś tyle rzeczy i nic nie pomogło? Pożyczyłbyś jakąś od kolegi, podpiął do swojego kompa i się dowidział czy to jej wina. Zajęłoby to kilka minut a miałbyś już pewność ;)

Link to post
Share on other sites

Hmmm, może dobrze by było sprawdzić czy to nie wina karty, skoro zrobiłeś tyle rzeczy i nic nie pomogło? Pożyczyłbyś jakąś od kolegi, podpiął do swojego kompa i się dowidział czy to jej wina. Zajęłoby to kilka minut a miałbyś już pewność ;)

Karty pożyczyć nie mam zbytnio od kogo :/ 

Link to post
Share on other sites

 

 

U mnie tak można.
 

Na jego płycie nie ma integry, więc radziłbym wcześniej sprawdzać takie info zamiast doradzać.

Link to post
Share on other sites

to z tego, ze koleś szuka metody rozwiązania swojego problemu, a ty piszesz o niczym.

generując zamieszanie w jego temacie, po co ?

 

czytamy/myślimy/piszemy.

 

te 762 posty w ten sposób nabiłeś ?

Edytowane przez vonorlik
Link to post
Share on other sites

to z tego, ze koleś szuka metody rozwiązania swojego problemu, a ty piszesz o niczym.

generując zamieszanie w jego temacie, po co ?

 

czytamy/myślimy/piszemy.

 

te 762 posty w ten sposób nabiłeś ?

 

Piszę że grafika kończy żywot. Sprawdź sobie czarne ekran na monitorze i sam dojdź do wniosku.

A co do postów sprawdź moją reputacje na profilu.

Edytowane przez Blashix
Link to post
Share on other sites

W BIOSie tez masz ten problem ? sprawdzales ?

Jeszcze nie sprawdzałem. Trochę to potrwa bo czasami nie zgaśnie od 1h więc ciężko będzie.

Jeszcze nie sprawdzałem. Trochę to potrwa bo czasami nie zgaśnie od 1h więc ciężko będzie.

Obserwowałem 30 min i wszystko ok ale czasami nawet 1h jest ok.

Link to post
Share on other sites

Tylko co będzie jak kupię nową a problem będzie nadal? Planuje kupić GTX 960 ale aktualnie nie jestem przy kasie.

 

Jesli kupisz i moze nie dzialac mozesz zwrocic karte i dostac kase spowrotem.

Link to post
Share on other sites

Kurcze... wolałbym być pewny w 90% że to wina karty a nie procka, ramu, płyty, ssd czy zasilacza

 

Jeśli chcesz być pewny to sprawdz sobie w googlach co może być winą czarnego ekranu.

Karta graficzna służy do tego że wyświetla obraz na monitorze. Brak karty-brak obrazu.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz być pewny to sprawdz sobie w googlach co może być winą czarnego ekranu.

Karta graficzna służy do tego że wyświetla obraz na monitorze. Brak karty-brak obrazu.

Tylko tak samo: brak zasilacza - brak obrazu itd. W google szukałem i nic nie znalazłem co by mi pomogło

Link to post
Share on other sites

Tylko tak samo: brak zasilacza - brak obrazu itd. W google szukałem i nic nie znalazłem co by mi pomogło

 

Bez zasilacza nie uruchomisz PC. Jeśli jest czarny ekran to na bank ze grafika nawaliła.

Link to post
Share on other sites

Bez zasilacza nie uruchomisz PC. Jeśli jest czarny ekran to na bank ze grafika nawaliła.

No nie zgodzę się z tym :). Kiedyś miałem taki problem że nagle wywalało czarny ekran i trzeba było restart pc. Po wymianie zasilacza na nowy problemu nie było przez następne 2 lata.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...