Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć :)

 

Zastanawiam się nad zmianą monitora. Interesowałby mnie monitor 23/24 cale. Głównym przeznaczeniem to jest zwyczajne użytkowanie + troszkę grafiki + programowanie.

 

Do gier mam konsole, a do filmów mam zwykły TV więc napewno do tych celów nie będzie wykorzystywany, chyba, że youtube :evil:

 

Najbardziej zaciekawiły mnie te modele:

  • BenQ  GW2470H
  • AOC i2369Vm

W mój gust bardzo trafia AOC i przeglądając różne tematy i testy można stwierdzić, że jest to dobry produkt w stosunku cena/jakość. Niestety jego minusem jest brak Flicker-Free

 

Atutem Benq jest większy kontrast statyczny, Flicker-Free oraz Low Blue Light

 

Który z tych dwóch polecilibyście mi bardziej ? Ewentualnie jakaś inna ciekawa propozycja ?

 

W związku z tym, że bardzo dużo czasu spędzam przed monitorem (w pracy i w domu) zależy mi, aby również monitor nie męczył zbyt wzroku, stąd niestety minut dla AOC za brak Flicker-Free

Edytowane przez toomekb
Link to post
Share on other sites

Żaden monitor Flierke Free, czy co tam innego nie zastąpi dobrze przygotowanego i oświetlonego stanowiska pracy plus częstych przerw - tzw. higieny pracy przed komputerem.

 

Nie jestem tego pewien ale Low Blue Light wydaje się być rozwiązaniem programowym zmieniającym temperaturę barwową obrazu bo raczej żadnego tam filtra nie zamontowali -  podobny efekt możesz uzyskać np. bawiąc się flux'em ...

 

IMHO z tych dwóch brałbym AOC'a w twoim przypadku, 3 letnia gwarancja D2D oraz panel AHIPS, a jak chcesz coś przyjaźniejszego wzrokowi to można P2314H lub P2214H  dokładając niewiele dorwać (coś koło 700 zł)- więcej zdarza się nierównie podświetlonych egzemplarzy, ale dostajemy Pivot i ciut lepszy wygląd plus fliecker free (o czym nie wspomniano w specyfikacji, ale wyszło w testach TFT Cerntral ).

 

BTW.

Czasy reakcji matrycy można między bajki włożyć - tak dobierają próbę, aby średnia ładnie wyglądała unikając zmian odcieni "problematycznych" i czasu przetworzenia sygnału.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez xernos2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Asus VC239H nie miałem na biurku oraz nie znam nikogo osobiście kto by miał ten model - ogólnie to można się tylko podeprzeć recenzjami, które w jakiś stopniu oddają prawdę, gorzej że większość polega na naocznym porwaniu własnego egzemplarza ze starym...

 

https://www.back2gaming.com/reviews/b2g-hardware/peripherals-review/monitor-reviews/asus-vc239h-ips-monitor-review/

http://www.cnet.com/au/products/asus-vs239h/?_escaped_fragment_=#!

 

Osobiście bym sobie odpuścił ten model ze względu na łapiący odciski palców fortepian oraz brak porządnych recenzji...

 

Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...