Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobry wieczór 

Z okazji swoich niedalekich urodzin postanowiłem sobie w końcu zakupić porządny zestawić w postaci karty dźwiękowej do mojego laptopa oraz słuchawek , na całość chcę wydać około 500 zł

Kartę dźwiękową którą mam zamiar kupić to Audiotrak Maya u5 

Przeznaczenie tych słuchawek to gier np : wiedźmin , cs:go , heartstone, 

Mam zamiar  słuchać na nich piosenek klasycznych, folk oraz czasami rock . 

Mają być solidne oraz dobrze wykonane ,co za tą cenę jest raczej  podstawowym wymogiem , lecz zdarzają się niechlubne wyjątki ( Logitech G230)

Zastanawiałem się nad Sharkoon Sharkzone H30 lecz nie jestem pewien czy to dobry wybór. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Do FeXowych propozycji (oczywiście bardzo dobrych) dodam jeszcze nieśmiertelne Creative Aurvana Live! oraz Encore Rockmaster OE.

Karta to takich pieniędzy to UAE23 lub FiiO K1. Przy tańszych słuchawkach wystarczy na Prodigy Cube.

 

@rafikowy - sprzęt to wybrałeś wyjątkowo kiepski. Jak karta tak i słuchawki.

Link to post
Share on other sites

Ten sprzęt " zaproponowałem" z tego powodu, że na wielu grupach technicznych  polecali go prawie że ciągle . Lecz wiadomo jak to na grupach. Ludzie mają jakiś tam określony zostaw słuchawek itp ale wiele perełek lekceważą 

Więc mówicie żebym zakupił FiiO K1  i jedne z podanych słuchawek ? 

Link to post
Share on other sites

Gdzie są te grupy? Daj no linka :-D To najlepsze połączenie.Gdybyś miał stacjonarkę to można by użyć tańszej karty. Ot urok laptopa. Poszukaj czy czasem na allegro albo olx nikt nie sprzedaje Creative X-Fi HD. Ja ostatnio wyrwałem komplet za 100 z przesyłką już.

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6195323164Ustaw sobie snajpera aukcyjnego na 100 i może kupisz tanio fajną kartę. Do Rocketmaster czy CAL jak znalazł.

Link to post
Share on other sites
Jeżeli wszędzie polecali Mayę to widocznie pojęcia większego nie mają, niestety. Doradca to człowiek znający się na temacie, a nie byle pachołek, który przytoczy kogoś wypowiedź nie mając żadnej pewności, że ma rację. 

 

Audiotrak ma sens poniżej 100zł, bo to taka integra w pudełku, typowo zewnętrzny sprzęt. Nie spodziewałbym się po nim za wiele i wolałbym dołożyć do czegoś.

 

Z nowych bym rozważał SMSL M2 lub Fiio E10K.

 

Fiio K1 ma raptem 35mW/32Ohm, jego funkcjonalność bardziej polega na rozmiarach, za 200zł jakoś nie widzi mi się jego zakup.

 

SMSL M2 to już 130mW/32Ohm, kiedyś z Chin można go było dostać za jakieś 150zł, dźwiękowo to poziom podobny do E10K, gra naprawdę przyzwoicie.

 

Fiio E10K to już całkiem konkretny DAC/AMP, posiada już 200mW/32Ohm, ze względu na moc wysteruje większość słuchawek, jest najbardziej przyszłościowy.

 

Ewentualnie szukałbym używanego Audiotrak Cube.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz kupować coś gorszego od powyższych propozycji to lepiej nie kupuj a wydaj więcej na słuchawki. Byleby nie były za trudno do wysterowania. Efekt finalny będzie lepszy. Chyba, że zmienisz proporcje, ale poniżej SMSL M2 bym nie schodził.

 

Przykładowo - Takstar TS-671 to 200pln i do tego SMSL M2 za 269 i zmieścisz się w 500pln z wysyłkami. Pod folk, rock, gry czy klasykę te słuchawki bardzo dobrze podejdą, nie są też trudne do wysterowania więc M2 powinien dać radę. Jedyna uwaga - to duże otwarte słuchawki, warto mieć tego świadomość przed zakupem.

Link to post
Share on other sites

Widzisz ja jestem zwolennikiem słuchawek zamkniętych 

Dodatkowo myślałem nad cloudami , oraz niezbyt chcę się mieszać w allegro bo nie wiadomo czy dostawca nie jest fałszywy. Bo widzę na ceneo tylko 1 sklep ale on też nie ma zaufanych opinii zbytnio.

Link to post
Share on other sites

Z zamkniętych w tej cenie to CAL!, Encore Rockmaster, HyperX Cloud, Takstar Pro80. Ja preferuję z tych Pro80, dla mnie genialny dźwięk za 200zł (używki w świetnym stanie za tyle dostaniesz, a nawet mniej)

Link to post
Share on other sites

Ostatnio na forum używany komplet poszedł za 169pln ;) A nawet woreczek był w komplecie!


Widzisz ja jestem zwolennikiem słuchawek zamkniętych 

 

 

Co kto lubi, ale radziłbym posłuchać ich w Twoim repertuarze.

Edytowane przez cooger
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

...i dzięki temu są moje :D Tyle że Coogerowe to V1 i teraz mam dylemat czy rekablować/robić gniazdo bo ten kabel spiralny wymyślił ktoś kto wyjątkowo ludzi nienawidzi :P

Tak w ramach tematu - Pro80 w cenie nawet w okolicach 300 zł to dobry pomysł, chociaż HyperX Cloud są o tyle lepsze że solidniej wykończone.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie kupie albo trakstary albo  cloudy. Między nimi jest duża różnica bo Cloud jest teraz w mediaexpert 260 zł A kartę dźwiękową to te SMSL M2  bo tańszych alternatyw nie ma?


Maya u5 odpada a może creative sound blaster x-fi surround 5.1 pro ?

Edytowane przez rafikowy
Link to post
Share on other sites

Pomyśl czy nie lepiej dołożyć grosza do słuchawek a za jakiś czas kupić DAC'a. Imo dorzucisz parę dyszek i masz akg k240 studio, lub reloopy shp 1/brainwavz hm5.

Co do takstarów 80v2, to słuchawki godne polecenia. Można brać śmiało.

Link to post
Share on other sites

Chcesz dobrze wybrać to jedź do jakiegoś salonu/sklepu z takim sprzętem i posłuchaj. Jeśli nie masz takiej możliwości to mówi się trudno, po prostu będziesz zdany na opinie w internetach.

Link to post
Share on other sites

http://sonica.pl/oferta,sluchawki.htmlniestety u mnie jest tylko ten sklep , ogólnie ten creative złych opinii nie miał, lecz jak będzie trzeba to wydam te 300 zł na kartę tylko powiedz czy bardzo odstaje od twych propozycji. 


Zamówiłem już kartę dźwiękową, ale co z słuchawkami. Kupuje z Hard-pc

Niestety nie mają Takstarów pro80 

Słuchawki które mają to Hyperx cloud core , Encore Rockmaster OE oraz isk HF2010  , które z tych polecicie?

Edytowane przez rafikowy
Link to post
Share on other sites

Obecnie brałbym HyperX Cloud Core albo tanio i też bardzo dobrze: HD668B, HD669.


W sumie nie ma co wymyślać, bo to propozycje znane każdemu kto bardziej się interesuje audio.

Link to post
Share on other sites

W Hard PC są też ISK HP580 (wysoko oceniane na http://stereoikolorowo.blogspot.com/). Bliski odpowiedniki Supeluxa. Natomiast z listy którą prezentujesz to za bardzo nie wiadomo jakie chcesz te słuchawki bo Pro80 a HF2010 to zupełnie inna szkoła/charakter dźwięku.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...