Skocz do zawartości

Co najpierw upgrade'ować ? Procesor - karta graficzna ?


Recommended Posts

Witam.

Co według waszej opinii powinno się wymieniać najpierw w przypadku PCeta do gier oraz programów graficznych ?

Szczerze, zamówiłem już procesor i5 3470SilentiumPC Spartan Pro HE924 oraz płytę Asus H61M-K.

Płyta nie jest z górnej półki, ale nie mam w planach kosmicznego OC. Nie przepłacałem na płycie również na fakt że w przyszłości celowałbym w jakąś 4xxx z K, a tam już socket 1150 i klapa.

 

Który z podzespołów wymienilibyście w pierwszej kolejności żeby uzyskać przyśpieszenie w grach oraz programach graf ?

Przy specyfikacji aktualnej:

 

CPU: Intel Core i3 530

chłodz: BOX

GPU: Radeon HD 5670 1GB

mobo: ASUS P7H55-M

4GB RAM DDR3 1600MHZ

zasil: Corsair vs 550W

HDD: Segate 1TB, SATAIII, 7200RPM

Link to post
Share on other sites

Jak kwota do dyspozycji, ja bym szukał używek bo obydwie rzeczy są leciwe. Na tym procku co zamówiłeś i płycie to na pewno nie zrobisz OC kosmicznego a nawet powiem że praktycznie żadnego. Jak kupujesz teraz 3xxx to potem 4xxx nawet z K to nie będzie opłacalne. i5 to co zamówiłeś jest OK potem grafika i z 4 Gb ramu jeszcze.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

myślę ok. 500zł

karta u używka coś 400-450zł

ram 4GB DDR3 100zł

 

Myślicie że komputer znacznie przyśpieszy w codziennym użytkowaniu oraz w grach po zmianie na to cpu ?

 

kamil_18_19

Tą i5-tke kupiłem używaną praktycznie za połowę ceny sklepowej.

Jeśli nie będzie żadnych problemów to mogę powiedzieć że na prawdę mi się udało  :)

 

Tak odbiegając od tematu, jaką grafike to takiego zestawu ?

Myślę nad MSI Radeon R9 270 gaming, czy tu bardziej spasuje jakiś GTX od Nvidii  ? Mogą istnieć jakieś reguły doboru komponentów danych firm pod względem wydajności komputera ?

Edytowane przez Gunzerkiller904
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...