Skocz do zawartości

karta graficzna do i5 750 i 550W?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Fanbooj,

Recommended Posts

Cześć!

Naszła mnie myśl, żeby coś dołożyć do starego pcta. Jaką polecacie kartę graficzną do zestawu:

intel i5 750

płyta Gigabyte GA-P55A-UD4

6GB RAM

zasilacz corsair vs 550W

 

Zastanawiam się jaką kartę kupić do tego procesora i myślałem o Gainward GeForce GTX 960 Phantom albo Radeon HD7970. Czy też w ogóle jest sens do takiego starego procesora? W niedługim czasie, może zmienię też procesor. Tak w ogóle to co mógłbym kupić pod mój socket na tej płycie?

 

Dzięki z góry za podpowiedzi. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Twój procek jest w stanie uciagnąć nawet lepsze karty, jednakże wymagane jest OC. Gdyby Ci się udało osiągnąć stabilne 3,8-4Ghz na Twojej płycie, możesz tam wsadzić obie podane karty i nie martwić się o ograniczanie GPU przez CPU.

 

Odpowiadając na drugie pytanie - jedyne co możesz dokupić do tej płyty to procki z serii i7 na socket 1156, na przykład, i7 860/870/880. Warto rozważyć sprzedaż płyty + procka i kupno używanego i5 2500k + płyta na chipsecie Z67/77. Wtedy możesz być pewny, że uciągniesz nawet GTX980 po OC procka.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W niektórych grach wygrywa GTX 960, a w niektórych 7970. Myślę, że 960 to chyba będzie lepszy wybór, jest nowszy, a większość 7970 jest już stara i dojechana. Spróbuj też kręcić swojego proca - mam tą samą sztukę i wiem, że skrzydła rozwija dopiero po mocnym OC  ;)

Link to post
Share on other sites

Twój procek jest w stanie uciagnąć nawet lepsze karty, jednakże wymagane jest OC. Gdyby Ci się udało osiągnąć stabilne 3,8-4Ghz na Twojej płycie, możesz tam wsadzić obie podane karty i nie martwić się o ograniczanie GPU przez CPU.

 

Odpowiadając na drugie pytanie - jedyne co możesz dokupić do tej płyty to procki z serii i7 na socket 1156, na przykład, i7 860/870/880. Warto rozważyć sprzedaż płyty + procka i kupno używanego i5 2500k + płyta na chipsecie Z67/77. Wtedy możesz być pewny, że uciągniesz nawet GTX980 po OC procka.

Dzięki, czyli w przypadku OC jakieś pokaźne chłodzenie, to chyba lepiej bez oc, a mocniejszy procesor (aktualnie do Army 2-3-Dayz).

Link to post
Share on other sites

Dzięki, czyli w przypadku OC jakieś pokaźne chłodzenie, to chyba lepiej bez oc, a mocniejszy procesor (aktualnie do Army 2-3-Dayz).

Do Army3 i DayZ to taki pentium po OC śmiga aż miło, i tak na prawdę warto brać odblokowany proc i kręcić jeśli ma być pod te gry. Zapewne większy wpływ na FPS da ci już samo podkręcenie procka.

Edytowane przez braxi
Link to post
Share on other sites

Do Army3 i DayZ to taki pentium po OC śmiga aż miło, i tak na prawdę warto brać odblokowany proc i kręcić jeśli ma być pod te gry. Zapewne większy wpływ na FPS da ci już samo podkręcenie procka.

W niektórych grach wygrywa GTX 960, a w niektórych 7970. Myślę, że 960 to chyba będzie lepszy wybór, jest nowszy, a większość 7970 jest już stara i dojechana. Spróbuj też kręcić swojego proca - mam tą samą sztukę i wiem, że skrzydła rozwija dopiero po mocnym OC  ;)

Do kręcenia pod te 4GHz FORTIS 2 starczy, czy to za dużo jak na ten zestaw i reszta nie da rady? Tak w ogóle do ilu tą moją i5 da się kręcić na chłodzeniu w cenach Fortisa?

Edytowane przez karolius27
Link to post
Share on other sites

Do kręcenia pod te 4GHz FORTIS 2 starczy, czy to za dużo jak na ten zestaw i reszta nie da rady? Tak w ogóle do ilu tą moją i5 da się kręcić na chłodzeniu w cenach Fortisa?

 

Spokojnie, ludzie kręcili do 4Ghz na Fortisie 1. Możesz próbować nawet 4,2-4,3Ghz, imo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Zastanawiam się jaką kartę kupić do tego procesora i myślałem o Gainward GeForce GTX 960 Phantom albo Radeon HD7970. Czy też w ogóle jest sens do takiego starego procesora? W niedługim czasie, może zmienię też procesor. Tak w ogóle to co mógłbym kupić pod mój socket na tej płycie?

 

zalecam poczekanie pół miesiąca na premierę nowych kart amd które będą w podobnych cenach, a wydajniejsze.

Link to post
Share on other sites

 

zalecam poczekanie pół miesiąca na premierę nowych kart amd które będą w podobnych cenach, a wydajniejsze.

 

Ja szukam używanych, najlepiej jak jeszcze jest na gwarancji i to mi wystarcza. Co najwyżej mogłaby cena zejść po premierach, ale to chyba nie w tej klasie.

Link to post
Share on other sites

Ja szukam używanych, najlepiej jak jeszcze jest na gwarancji i to mi wystarcza. Co najwyżej mogłaby cena zejść po premierach, ale to chyba nie w tej klasie.

właśnie w tej cenie też mogą zejść, jak amd wypuści swoje karty celowane w ten segment rynku. a myślałeś o r9 380? z tego co wiem to wypada lepiej niz gtx 960, zwłaszcza w dx12.

Link to post
Share on other sites

Do kręcenia pod te 4GHz FORTIS 2 starczy, czy to za dużo jak na ten zestaw i reszta nie da rady? Tak w ogóle do ilu tą moją i5 da się kręcić na chłodzeniu w cenach Fortisa?

 

Moja sztuka robi spokojnie 3,5 na starym spartanie HE924 i nie przekracza 60-65 stopni przy ~1300RPM. Fortis spokojnie ci wystarczy do OC.

Link to post
Share on other sites

Posiadam podkręcony i5 750 do 4ghz.

Jako chłodzenie zamontowałem Thermalright Macho 120 Rev.A (TR145)

Szczerze mówiąc żałuję, ze nie dołożyłem do wersji Thermalright Macho Rev. B z  backplatem montowanym z tyłu płyty głównej.

 

Po podkręceniu do 4Ghz, maksymalną temperaturę jaką osiągnąłem podczas grania w armę 3, nie przekroczyła 66 stopni Celsjusza. Ale trzeba wziętość po uwagę, ze zawsze mam otwartą obudowę z jednej strony.

Zapewne w wakacje nie będzie większa niż siedemdziesiąt stopni.

 

Co do karty graficznej to wybierz jak najwydajniejszą np. używanego gtx 970, albo gtx 960 z 4gb pamięci ram.

Na początku kup kartę. Dopiero po testach wydajności na twoim komputerze, będziesz mógł ocenić czy warto podkręcać procesor dla zysku paru fps.

 

Komputer podkręcam do 4Ghz tylko w przypadku grania.

Gdy korzystam z internetu, wczytuje z płyty głównej profil, na którym mam zapisane Standardowe ustawienia 2,66Ghz

Nie ma sensu marnować dodatkowo zużytego prądu, dla przeglądarki internetowej.

Polecam rozważyć zakup dysku ssd o pojemności minimum 128gb, na system operacyjny.

Sam Kupiłem go dwa miesiące temu i mam wrażenie, ze komputer dzięki temu zyskał drugą młodość.

 

https://i.imgur.com/r6o71bX.png

http://i.imgur.com/dgFAjge.jpg

http://i.imgur.com/q2jnug1.jpg

Edytowane przez pawcio10
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...