Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Drodzy Forumowicze,
Zastanawiam się nad zakupem nowej pamięci RAM. Nie jestem bardzo obeznany w tym temacie, więc bardzo proszę o Waszą pomoc. Sprzęt jest używany wyłącznie do gier.

 

Procesor: Intel Core i5-2500k

Chłodzenie CPU: Fortis HE 1225

Karta graficzna: GeForce GTX770 2048MB Gigabyte

Płyta główna: MSI Z77A-G43

Ram: 2x 4Gb Kingstone 1366 MHz

 

Budżet: Chcę wydać tyle, żeby poczuć różnicę w wydajności i nie musieć się w przyszłości martwić o wymianę pamięci.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

No cóż, jeśli posiadasz 8GB to co byś nie kupiłem za dużo nie odczujesz.

Jakby ilość tu miała znaczenie... on ma jeden z chyba najwolniejszych ramów na rynku

 

8 gb do gier jest wystarczające.

Lepiej kasę przeznacz na dysk ssd jeśli nie posiadasz.

To najbardziej rozsądny zakup.

Który nie daje prawie nic w temacie gier, chyba że kogoś przerażają loadingi

 

Masz płytę z chipsetem Z77 więc jak najbardziej szedłbym w 2400MHz powinieneś odczuć różnicę w wydajności

http://www.ceneo.pl/16703151

 

Lub po taniości:

 

http://www.ceneo.pl/20356068(choć sklep jakiś taki)

 

Chyba że chcesz 16GB ?

 

 

 

Budżet: Chcę wydać tyle, żeby poczuć różnicę w wydajności i nie musieć się w przyszłości martwić o wymianę pamięci.

Jeśli miałbyś robić jakiś mocniejszy upgrade to chyba jedyny rozsądny jest skylake/kabylake a to już DDR4, więc co byś nie kupił ten ram starczy do wymiany procka i płyty

Edytowane przez mr-auto
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za odpowiedź, ten TridentX wydaje się być bardzo obiecujący. Co do tego mocniejszego upgrade, to czy przy obecnym procesorze/płycie będę w ogóle w stanie w pełnie wykorzystać DDR4?

Przy obecnym procesorze ddr4 nie wykorzystasz bo ani kontroler procka tego nie obsłuży, ani nie ma płyty głównej która oferowała by ten socket pod ten procesor wraz z slotem na ddr4

 

Źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi raczej, że gdybyś chciał kiedyś zrobić upgrade i wymienić procek i płytę na coś wydajniejszego to zapewne pójdziesz w skylake/kabylake a wtedy będziesz musiał wymienić ram bo ddr3 z tymi procesorami jest/będzie niekompatybilny (lub nieopłacalny ze względu na wybranie jakiejś dziwnej płyty z ddr3)

Edytowane przez mr-auto
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie dość, że źle Cię zrozumiałem, to jeszcze źle postawiłem pytanie. Wydawało mi się, że do tej płyty nie pasuje DDR4, ale poprzedni post zasiał ziarenko niepewności :)

 

Nie wydaje mi się, żebym potrzebował 16gb, więcj raczej zdecyduje się na TrindentX. Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

 

 

Źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi raczej, że gdybyś chciał kiedyś zrobić upgrade i wymienić procek i płytę na coś wydajniejszego to zapewne pójdziesz w skylake/kabylake a wtedy będziesz musiał wymienić ram bo ddr3 z tymi procesorami jest/będzie niekompatybilny (lub nieopłacalny ze względu na wybranie jakiejś dziwnej płyty z ddr3)
 
Pisz to jaśniej, bo mieszasz w głowie nie wiedzącym o co chodzi ( tzn podwójny kontroler w skylake ) 

 

Masz płytę z chipsetem Z77 więc jak najbardziej szedłbym w 2400MHz powinieneś odczuć różnicę w wydajności

Wprowadzasz ludzi w błąd, prawda, że chipset puszcza wyżej na z77, ale co z tego, jak kontroler w 2500K max obsługuje 2133MHz 

@@Lewiataner, Weź powiedz co chcesz zrobić, tzn chcesz wymienić ram ( nie dokłądac ) prawda ?
podaj budżet to ci wieczorem coś polecę ( teraz nie mam czasu ) 
2400MHz jest niekompatybilne z twoim CPU, ( nie to że nie pójdzie, ale możesz mieć gorsze wyniki, lub niestabilność przy 2133MHz niż na dedykowanych kostkach ) 
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

masz fajne DDR3 Mushkin Blackline 2x8GB 2133MHz CL10-12-12-28 1.575V ( 267 zł


ogólnie obecnie ram jest masakrycznie tani , a i przydaje się ponad 8GB w niektórych grach ( oraz 8GB kostki są rank 2, czyli trochę szybsze od 4GB kostek rank 1 ) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Podczepie sie do tematu , bo tez szukam Ramu :)

kokosnh  a jaka bedzie roznica albo inaczej , jaka jest roznica miedzy tymi kostkami ktore polecasz koledze

Mushkin Blackline DDR3, 2x8GB, 2133MHz, CL10  a tymi  G.Skill DDR3 16GB (8GBx2) 2400MHz, CL11, ARES Dual

zaznaczamze tez mamy takie same płyty , tylko ze procki inne

 
Link to post
Share on other sites

@@Barto28, różnica to jeden cykl mnożnika i jeden cykl opóźniań ( oraz woltaż ), czyli 2133MHz cl10 vs 2400MHz cl11
2400MHz cl11 będą trochę szybsze więc je bym radził kupić ( kolega po prostu był ograniczany do 2133MHz przez procesor, a ty z i5 3570k możesz i 3200MHz DDR3 kupić ) 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedź kokosnh :)

Jednak raczej zamowie aresy. Mam pewnosc ze wejda mi pod mugena. A przeskok z predkosci 8gb 1333 Mhz pewnie odczuje przy 16gb 2400Mhz.

W ktore porty najlepiej wlozyc ram w mojej plycie zeby dobrze dzialal dual?

Teraz mam 4x2gb siec wszystkie sloty zajete

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...