Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, męczyłem dzisiaj swój procesor 6700k na chłodzeniu jak w temacie, udało mi się ustabilizować go na 4,8Ghz przy napięciu 1,52[v]   :peace:  wszystko było w porządku, temperatura w spoczynku w granicach 30 stopni. Problem zaczął się gdy uruchomiłem,OCCT temperatura po chwili już wynosiła blisko 90 stopni.  %-) ale w sumie nie o tym chciałem.

 

Moja rozkmina polega na tym dlaczego chłodzenie było caly czas zimne? Ciepłowody wraz z małym radiatorkiem najbliżej IHSu. Pomijam już resztę radiatora i wieży ale ciepłowody z radiatorkiem powinny chociaż troche w palucha zaparzyć przy takiej temperaturze. Albo czegoś nie rozumiem albo coś jest nie tak. Moze ktoś pomoże? %-)

Edytowane przez prowler
Link to post
Share on other sites

Według mnie to źle zamontowane chłodzenie, skoro nie musiałeś czekać długo na tak wysoką temperaturę. Radzę sprawdzić dwa razy czy wszystko jest dobrze i solidnie przykręcone, a wtedy sprawdzić temperatury w OCCT.

 

Jeden kumpel przeczyszczał komputer i nie przykręcił dobrze dwóch śrubek od jego Fery PRO. Chłodzenie całe zimne, temperatury w spoczynku nie były aż tak złe, ale po włączeniu jakiejkolwiek gry od razu spadek wydajności i z 3,4Ghz robiło się 300Mhz. Ponowny montaż zadziałał jak zaklęcie. ;)

Edytowane przez Fanbooj
Link to post
Share on other sites

Według mnie to źle zamontowane chłodzenie, skoro nie musiałeś czekać długo na tak wysoką temperaturę. Radzę sprawdzić dwa razy czy wszystko jest dobrze i solidnie przykręcone, a wtedy sprawdzić temperatury w OCCT.

też zaczynam to brać pod uwagę, nie zaczynałbym testów gdyby chociaż wspoczynku temperatury były znacznie wyższe. nic tu nie ma sensu

Link to post
Share on other sites

też zaczynam to brać pod uwagę, nie zaczynałbym testów gdyby chociaż wspoczynku temperatury były znacznie wyższe. nic tu nie ma sensu

 

W jego sytuacji też nie miało. Sprawdź te chłodzenie, dla pewności. Jak to nie to, wtedy będziemy kombinować.

Link to post
Share on other sites

wygląda na to, że zamontowałem je odwrotnie hahaha WTF!

 

z tego co widzę w googlach napis be quiet powinien być czytany od dołu  u mnie jest od góry. Biorę się za demontaż, mam tylko nadzieję ze laminat nie jest jeszcze wypaczony  %-)

Link to post
Share on other sites

Wiesz, jeżeli wentylatory wdmuchiwały więcej gorącego powietrza do obudowy (ułożenie wentylatorów), a przy tym miałeś zdecydowanie (jak dla mnie) za wysokie napięcia... No cóż, dla mnie to idealny przepis na potężne problemy z temperaturami.

Edytowane przez Fanbooj
Link to post
Share on other sites

Nawet z chłodzeniem "na odwrót " nie powinno być tak szybko 90°. Zmniejsz napiecie (chyba ze masz słabą sztukę ) oraz nałóż odpowiednią ilość pasty. Gdy pasty jest zbyt dużo to również temperatury szaleją. 

tak jak kolega wyżej pisał ustawiłem teraz 4,6GHz przy 1,45V po 4 minutach temperatura wynosila juz blisko 70 stopni z pikami do powyżej 80.... po to żeby na pare chwil spadła do 65 i tak w kółko, sam nie wiem co o tym myśleć moze rzeczywiście kiepska sztuka. obciążałem programem OCCT a temperature czytałem z AI Suite, swoją drogą ze może pokazywać głupoty

 

Ktoś powie że i tak tego zegara nie wykorzystam, to prawda nie wykorzystam nawet nominalnych 4ghz ale tu chodzi o czystą ciekawość i zainteresowanie tematem :D

Edytowane przez prowler
Link to post
Share on other sites

U mnie marzeniem będzie zrobić 4,7Ghz na powietrzu z moim FXem i Fortisem 2. Już mam nowe śmigiełka zamówione (2x NF-P12 PWM) co by sobie je zamontować na radiatorze, wentylatorek 40mm na VRMach i sockecie założony, teraz tylko przejść tak z 10min OCCT. :D

 

Wiem, że się odpala. Problem polega na zbyt szybkim nagrzewaniu się VRMów.

 

@autor

Tak jak kolega wyżej napisał, obniżaj napięcia jak tylko możesz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie marzeniem będzie zrobić 4,7Ghz na powietrzu z moim FXem i Fortisem 2. Już mam nowe śmigiełka zamówione (2x NF-P12 PWM) co by sobie je zamontować na radiatorze, wentylatorek 40mm na VRMach i sockecie założony, teraz tylko przejść tak z 10min OCCT. :D

 

Wiem, że się odpala. Problem polega na zbyt szybkim nagrzewaniu się VRMów.

 

@autor

Tak jak kolega wyżej napisał, obniżaj napięcia jak tylko możesz.

swoją drogą PWMy drogie jak szlag :D powodzenia w kręceniu :D

 

gratuluje odwagi w skalpowaniu, ja za skarby świata się na to nie odważe przynajmniej na razie  %-)

Link to post
Share on other sites

swoją drogą PWMy drogie jak szlag :D powodzenia w kręceniu :D

 

gratuluje odwagi w skalpowaniu, ja za skarby świata się na to nie odważe przynajmniej na razie  %-)

A te PWMy od znajomej za 40zł/sztuka wyłapałem, jeszcze nie zwariowałem, żeby wentylatorki za 90zł/sztuka kupywać. :D

Link to post
Share on other sites

4,6Ghz przy 1,36 Volta (bios) chociaz CPUZ pokazuje ze zostawiłem automat i skacze napiecie. Z kolei AI Suite pokazuje stale 1,376  temperatura 60 do max 60 pare stopni. OCCT, leci dziesiąta minuta 

 

o teraz nawet poniżej 60  %-) i to przy włączonej operze z kilkunastoma zakładkami  %-)

 

pełen sukces  :D

Edytowane przez prowler
Link to post
Share on other sites

4,6Ghz przy 1,36 Volta (bios) chociaz CPUZ pokazuje ze zostawiłem automat i skacze napiecie. Z kolei AI Suite pokazuje stale 1,376  temperatura 60 do max 60 pare stopni. OCCT, leci dziesiąta minuta 

 

o teraz nawet poniżej 60  %-) i to przy włączonej operze z kilkunastoma zakładkami  %-)

 

pełen sukces  :D

 

 

http://i.imgur.com/bVlPapa.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...