Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Problem z grafiką 8600 GT i PCI-E x1 zamiast x16 + BIOS

bios pci-e geforce fujitsu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 theon

theon
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 15 maj 2016 - 13:02

Cześć,

Do starego komputera Fujitsu Esprimo P2560 zakupiłem kartę graficzną na PCI-E GeForce 8600 GT. Zainstalowałem ją w komputerze, sterowniki i postanowiłem ją przetestować w grach, odpaliłem WoTa w 1680x1050 i okazało się że mam 15 klatek, przy czym znajomy mając tę samą kartę ma ponad 30 w FullHD. Sprawdziłem, z sterownikami wszystko w porządku, po krótkim śledztwie doszedłem do sedna.

Karta działa na pci-e w trybie x1 zamiast x16.

SS: http://www.tinypic.pl/b7b6rhlegyzj

Nie wiem dlaczego. Różnica między interfejsami jest kolosalna. Przy x1 transfer maksymalny to 250MB/s, natomiast x16 to już 4GB/s.

Problem w tym, że nie mam dostępu do BIOSu. Kiedyś, ktoś kiedyś założył hasło i nie wejdę by sprawdzić, czy mogę coś zmienić. Niestety wyjęcie baterii na 15-20 minut nie pomaga, hasło wciąż jest aktywne. Czy istnieje jakieś *pewne* rozwiązanie które pozwoli mi z poziomu Windows usunąć to hasło?

Wracając do płyty, wygląda na to że obsługuje ona PCI-E 2.0 x16.

SS: http://files.tinypic...zusoxkz0d88.jpg

Gdyby ktoś miał jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić, będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

• 0

#2 lolekw660i

lolekw660i
  • Gaduła

• 400 postów
  • GG:19691723
  • Miejscowość:Sianów

Napisano 15 maj 2016 - 17:39

A czy jak wyciągnąłeś baterie to odłączyłeś kabel zasilania ?
Tutaj masz standardowe hasła do poszczególnych biosów:
http://computersun.p...spis-k_101.html

Możesz użyć również darmowego programu PC CMOS Cleaner żeby zresetować hasło do biosu.

Co do Twojego problemu to możesz spróbować wyciągnąć kartę przeczyścić ją i wsadzić ją ponownie. 

Masz więcej niż 1 wejście pcie ?

• 0

MOBO:MSI Z87 G43, CPU:Intel i5 4690k, COOLER: BOX intel, GPU: Intel hd 4600, RAM: Crucial Ballastix 4gb 1600MHz, PSU: Fotron FSP600-50arn,  HDD: WD blue wd10ezex, CASE: OLD Debut, MOUSE: SS RIVAL,

#3 theon

theon
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 15 maj 2016 - 18:51

A czy jak wyciągnąłeś baterie to odłączyłeś kabel zasilania ?

Naturalnie, jeszcze wciskałem co jakiś czas przycisk zasilania by rozładować kondensatory.

Tutaj masz standardowe hasła do poszczególnych biosów:

Tego już próbowałem, i niestety nie działają.

Możesz użyć również darmowego programu PC CMOS Cleaner żeby zresetować hasło do biosu.

Już go dziś dorwałem, ale z tym sposobem poczekam na jutro, dziś sklepy zamknięte, a nie mam czystej płytki :)

Co do Twojego problemu to możesz spróbować wyciągnąć kartę przeczyścić ją i wsadzić ją ponownie.

Tego już próbowałem, uruchamia się ciągle na x1.Mam tylko jedno wejście PCI-E x16, dodatkowo jedno krótkie x1.

EDIT:

Z BIOSem już sobie poradziłem. Pozostaje kwestia grafiki.

Użytkownik theon edytował ten post 15 maj 2016 - 19:53

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bios, pci-e, geforce, fujitsu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych