Skocz do zawartości

Problem z grafiką 8600 GT i PCI-E x1 zamiast x16 + BIOS


Recommended Posts

Cześć,

 

Do starego komputera Fujitsu Esprimo P2560 zakupiłem kartę graficzną na PCI-E GeForce 8600 GT. Zainstalowałem ją w komputerze, sterowniki i postanowiłem ją przetestować w grach, odpaliłem WoTa w 1680x1050 i okazało się że mam 15 klatek, przy czym znajomy mając tę samą kartę ma ponad 30 w FullHD. Sprawdziłem, z sterownikami wszystko w porządku, po krótkim śledztwie doszedłem do sedna.

Karta działa na pci-e w trybie x1 zamiast x16.

 

SS: http://www.tinypic.pl/b7b6rhlegyzj

 

Nie wiem dlaczego. Różnica między interfejsami jest kolosalna. Przy x1 transfer maksymalny to 250MB/s, natomiast x16 to już 4GB/s.

Problem w tym, że nie mam dostępu do BIOSu. Kiedyś, ktoś kiedyś założył hasło i nie wejdę by sprawdzić, czy mogę coś zmienić. Niestety wyjęcie baterii na 15-20 minut nie pomaga, hasło wciąż jest aktywne. Czy istnieje jakieś *pewne* rozwiązanie które pozwoli mi z poziomu Windows usunąć to hasło?

Wracając do płyty, wygląda na to że obsługuje ona PCI-E 2.0 x16.

 

SS: http://files.tinypic.pl/i/00786/azusoxkz0d88.jpg

 

Gdyby ktoś miał jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić, będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A czy jak wyciągnąłeś baterie to odłączyłeś kabel zasilania ?
Tutaj masz standardowe hasła do poszczególnych biosów:
http://computersun.pl/bios/artykuly/standardowe-hasla-bios-spis-k_101.html

Możesz użyć również darmowego programu PC CMOS Cleaner żeby zresetować hasło do biosu.

Co do Twojego problemu to możesz spróbować wyciągnąć kartę przeczyścić ją i wsadzić ją ponownie. 

 

Masz więcej niż 1 wejście pcie ?

Link to post
Share on other sites
A czy jak wyciągnąłeś baterie to odłączyłeś kabel zasilania ?

Naturalnie, jeszcze wciskałem co jakiś czas przycisk zasilania by rozładować kondensatory.

 

 

Tutaj masz standardowe hasła do poszczególnych biosów:

Tego już próbowałem, i niestety nie działają.

 

 

Możesz użyć również darmowego programu PC CMOS Cleaner żeby zresetować hasło do biosu.

Już go dziś dorwałem, ale z tym sposobem poczekam na jutro, dziś sklepy zamknięte, a nie mam czystej płytki :)

 

 

Co do Twojego problemu to możesz spróbować wyciągnąć kartę przeczyścić ją i wsadzić ją ponownie.

Tego już próbowałem, uruchamia się ciągle na x1.Mam tylko jedno wejście PCI-E x16, dodatkowo jedno krótkie x1.

 

 

EDIT:

 

Z BIOSem już sobie poradziłem. Pozostaje kwestia grafiki.

Edytowane przez theon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...