Skocz do zawartości

Huawei P8 czy Samsung A5 (2016)?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jutjub,

Recommended Posts

Witam.

Muszę zdecydować pomiędzy Huaweiem P8 (wersja pełna, nie Lite) a Samsungiem A5 (2016).

Telefonu głównie używam najczęściej do przeglądania YouTuba, Facebooka i Snapchata, nieco rzadziej korzystam z przeglądarki internetowej oraz paru innych aplikacji. Od czasu do czasu pobieram jakąś grę, ale są one z reguły pokroju gier Ketchuppa albo sudoku. Muzyki słucham bardzo rzadko, a jak już to przez słuchawki, jednak ważne jest dla mnie aby jakość dźwięku podczas połączenia była dobra - mam odrobinę słaby słuch i nie chcę podgłaśniać rozmowy tak by wszyscy w pomieszczeniu słyszeli  ;)

W skrócie:

- aparat dobry ale nie musi działać cudów

- snapchat i youtube muszą działać płynnie

- jakość dźwięku musi być dobra podczas połączenia, muzyka nie jest ważna

- miło by było aby telefon nie osiągał 50 stopni po włączeniu jakiejś aplikacji (do czego zdolna jest moja obecna Xperia T3)

- powinien wystarczyć na 2 lata

 

Nie jestem zbyt obeznana w tym temacie i liczę na waszą pomoc. Jeżeli możecie wskażcie który model w lepszy sposób spełnia moje wymagania, a jeżeli żaden się nie nadaje to może jakieś inne? Czy te modele nie są już "przestarzałe"? Ktoś mnie postraszył że mają Androida Lollipop, nie zaś Marshmallowa i że to sprawi że zbyt szybko się "przeterminują". Nie wiem za bardzo o co chodzi, chcę tylko aby telefon wciąż nadawał się do użytku za dwa lata :( Brać te czy zdecydować się na inny model? Interesują mnie telefony ok 1500 zł (praktycznie mogę wydać 1000 zł, biorę w abonamencie i mogę brać pod uwagę tylko te telefony które oferuje operator :facepalm:).

W tej chwili bardziej podoba mi się Huawei - zarówno z wyglądu jak i wygoda użytkowania - bardzo mi odpowiada takie "płaskie" menu. Samsung nie zachwyca mnie ani wyglądem ani interfejsem. Poza tym odczuwam nieuzasadnioną awersję do Samsungów.

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc  :)

Link to post
Share on other sites

Niedawno stałem przed podobnym wyborem. Moim priorytetem był aparat, wydajność. Stwierdziłem, że 2 GB RAM za grubo ponad 1200 zł za A5'16 to przesada, P8 ma 3 GB RAM, i niby TouchWiz w Samsungu poprawiony, to wybrałem P8. Robi lepsze zdjęcia, jest trochę wydajniejszy.

Jakość rozmów w P8 jest bardzo dobra. 

Kupujesz czy bierzesz u operatora? 

Link to post
Share on other sites

Kupujesz czy bierzesz u operatora? 

Biorę u operatora - Plus, abonament 49,99zł, cena za P8 to około 1050 zł, za A5 około 970 zł.

 

Edit; A jak u ciebie z nagrzewaniem się telefonu? Osiąga jakieś nieprzyjemne temperatury?

Edytowane przez asztan
Link to post
Share on other sites

Za 49 zł netto (wychodzi koło 60 zł) mam nielimitowane połączenia/SMS, 3 GB internetu i 15 gr za odebrane połączenia w UE. Przedłużam 4 umowy w ofercie biznesowej (3 numery w abonamencie 49 zł, 1 numer w abonamencie 109 zł).

Dokładne ceny telefonów to: Huawei 1068 zł, Samsung 982 zł.

Uważacie że przepłacę?

Edytowane przez asztan
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak Ty, ale ja wolałbym przenieść nr do Virgin Mobile i za 29 wszystko nielimitowane, 4 GB internetu, dla przenoszących 5 GB

Zapoznaj się z ich ofertą. Ja jestem bardzo zadowolony

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Z przedłużenia umowy na allegro/olx.

Można trochę zaoszczędzić.

Kupowanie w sklepie, w tym przypadku jest kompletnie nieopłacalne, trzeba by było dołożyć 500 zł

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

W takim razie wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie kupno telefonu na allegro teraz, a za pół roku przenieść się do innej sieci. Mam jeszcze dwa pytania:

1. Czy jest ryzyko że na allegro zamiast prawdziwego Huaweia (chyba na niego się zdecyduję) trafię na podróbkę? Nie chcę szukać wielkich okazji, tzn nie kupię telefonu podejrzanie taniego, ale czy w przeciętnej cenie wciąż mam szansę dostać fałszywkę? (Wiem że zawsze mogą oszukiwać, ale ciekawi mnie czy są w sprzedaży podróbki tego konkretnego modelu.)

2. Odnośnie Virgin Mobile - jak z zasięgiem i internetem? Oferują dwukrotnie więcej GB niż Plus za tę samą cenę,  nie przekłada się to na szybkość internetu?

Wybaczcie pewnie głupie pytania, ale jak mówiłam nie orientuję się w tych tematach  :ups:

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wybaczcie pewnie głupie pytania, ale jak mówiłam nie orientuję się w tych tematach  :ups:

Jesteśmy to, żeby Ci pomóc:)

 

 

1. Czy jest ryzyko że na allegro zamiast prawdziwego Huaweia (chyba na niego się zdecyduję) trafię na podróbkę? Nie chcę szukać wielkich okazji, tzn nie kupię telefonu podejrzanie taniego, ale czy w przeciętnej cenie wciąż mam szansę dostać fałszywkę? (Wiem że zawsze mogą oszukiwać, ale ciekawi mnie czy są w sprzedaży podróbki tego konkretnego modelu.)

Omijaj telefony z zagranicy, często są to odnawiane telefony. Najlepiej jest kupić z fvat23%, ale Huawei respektuje vat marża (zazwyczaj to tańsze, z serwisów). 

Najtaniej wyjdzie z przedłużenia umowy, ale wtedy proś o dowód zakupu i dokładne zdjęcia. Najlepiej wziąć z wysyłką pobraniową.

 

Najtańsze jak na teraz, na allegro

http://allegro.pl/huawei-p8-i6174210021.html#thumb/5

http://allegro.pl/huawei-p8-titanium-gray-i6186412167.html

Potarguj się trochę. Na olx są tańsze, ale najlepiej dogadać się ze sprzedawcą osobiście.

 

2. Odnośnie Virgin Mobile - jak z zasięgiem i internetem? Oferują dwukrotnie więcej GB niż Plus za tę samą cenę,  nie przekłada się to na szybkość internetu?

VM pracuje na odbiornikach Play, T-Mobile, Plus, więc jeśli działa Ci, któraś sieć, to będzie dobrze. Zasięg świetny, nawet w małych miejscowościach, tak samo z Internetem. Na plus jest to, że mają lejek, więc gdy skończy Ci się pakiet, to nie pobiera Ci pieniędzy z konta, tylko transfer działa wolniej. FB, Messenger, TT działają z włączonym transferem i nie wykorzystują go, ale to już pewnie wiesz z ich strony.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za pomoc i przykłady. Chyba mimo wszystko zdecyduję się na tą ofertę:

http://allegro.pl/huawei-p8-l09-szary-lte-nowy-24gw-b-s-sklep-i6169582966.html

Mają sklep stacjonarny blisko mnie. Zapłacę stówę więcej, ale będę dużo spokojniejsza kupując go osobiście  8-)

 

W Virgin Mobile za połowę poprzedniego abonamentu będę mieć podobne, a nawet lepsze warunki. Nawet płacąc za telefon 200 zł więcej niż planowałam i tak wyjdę duużo na plus. Dziękuję bardzo za miłe odpowiedzi i wyrozumiałość, bardzo mi pomogliście  :)


Dopiero teraz zauważyłam że sprzedawca z podanego przeze mnie linku oferuje fakturę VAT marża - czy to oznacza że telefon jest tak naprawdę używany tylko odświeżony? Z tego co dowiedziałam się na tym forum to należy faktury marża omijać szerokim łukiem :( Jak sprawdzić czy telefon rzeczywiście jest nowy?

Link to post
Share on other sites

Po nr imei. Jest na stronie internetowej Huawei.

 

Tak jak mówiłem Huawei respektuje VAT marża. Realizują ją za pomocą imei.

Nie zawsze oznacza to, że jest odswieżany. Może pochodzić ze zwykłego serwisu z telefonami. Pełno jest takich sklepów

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Drogi autorze, niedawno pisałem recenzje gdzie porównywałem właśnie Huawei P8 którego obecnie używam z w/w Samsungiem.

Zapraszam Cię do zapoznania się z nią, może rozwieje Twoje wątpliwości odnośnie wyboru telefonu:

 

http://forum.benchmark.pl/blog/163/entry-587-samsung-galaxy-a5-6-testujemy-now%C4%85-linie-a5/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...