Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak Ci się nie chce wierzyć, że coś tak przydatnego i oczywistego jak chłodzenie sekcji zasilania jest opłacalne, to po jaką cholerę Ty przychodzisz na te forum? Masz zamiar tylko wk*****ć ludzi dookoła? Chłop (tobexor) akurat wie co mówi.

 

Te wysokie (255C) temperatury wynikają z natury zabezpieczenia samej sekcji, lub też innych podzespołów. Ma to odpalić coś w rodzaju przymusowego obniżenia wydajności, celem ochrony przed uszkodzeniem/spaleniem.

 

I tak, zakup jest bardzo, BARDZO opłacalny. To jest pierwsza rzecz jaką musisz zrobić zwłaszcza z tą płytą. Kupujesz - masz spokój. Nie kupujesz - Twój problem.

Po 1.Ja tylko pytam. Jeżeli kogoś wku***łem, to bardzo przepraszam. Nikt nie kazał komukolwiek tutaj przyjść i mi pomagać. Po 2.Nie znam "toxebora", dlatego czekałem aż ktoś potwierdzi, że chłodzenie sekcji zasilania jest dobrym pomysłem. Zresztą ja nie jestem informatykiem więc skąd mam wiedzieć takie rzeczy? Po 3.Nie zamierzam robić tego sam, bo znając mnie coś sp***dole i będzie kłopot. Przepraszam za użyte wulgaryzmy, ale musiałem.

Edytowane przez maksmeister
Link to post
Share on other sites

To szukaj de...a, który ci to zrobi, bo taką arogancją kulturą nic nie wskórasz. Chcesz iść na łatwiznę to kup sobie po prostu nową płytę, która tą część ma chłodzoną i jest lepsza. Co byś w życiu nie robił chcąc zaoszczędzić musisz wykazać trochę zainteresowania tematem i podejść do tego z głową.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

@up Spokojnie, nic się nie stało. Małe ujście niepotrzebnych emocji.

 

No to tak.

 

1. Bardzo ważne abyś kupił odpowiednie radiatory na sekcję zasilania i jakiś termopad.

2. Tutaj nie ma niczego do skaszanienia, jest to bardzo prosta czynność. Jeśli masz wątpliwości, są od tego filmy, czy inne poradniki/instrukcje.

3. Informatyk /= sprzętowiec. Słowo "informatyk" bez odpowiedniego przymiotnika, czy też określenia niewiele dzisiaj mówi.

4. Jeśli nie masz pewności co do "wiedzy" danego użytkownika, oglądając jego profil możesz zobaczyć ilość punktów jakie on otrzymał za wypowiedzi wnoszące coś cennego do dysputy, lub zwyczajnie trafne.

Edytowane przez Fanbooj
Link to post
Share on other sites

To szukaj de...a, który ci to zrobi, bo taką arogancją kulturą nic nie wskórasz. Chcesz iść na łatwiznę to kup sobie po prostu nową płytę, która tą część ma chłodzoną i jest lepsza. Co byś w życiu nie robił chcąc zaoszczędzić musisz wykazać trochę zainteresowania tematem i podejść do tego z głową.

Jaką arogancją? Ja się tutaj kulturalnie o wszystko pytam. Radzę dowiedzieć się co to znaczy "arogancja", a potem oceniać człowieka pod tym względem. Zresztą nie zamierzam dyskutować o mnie, bo nie po to założyłem ten temat. I nie, nie kupię nowej płyty głównej, zamierzam rozwiązać problem z tą, którą teraz mam.

@up Spokojnie, nic się nie stało. Małe ujście niepotrzebnych emocji.

 

No to tak.

 

1. Bardzo ważne abyś kupił odpowiednie radiatory na sekcję zasilania i jakiś termopad.

2. Tutaj nie ma niczego do skaszanienia, jest to bardzo prosta czynność. Jeśli masz wątpliwości, są od tego filmy, czy inne poradniki/instrukcje.

3. Informatyk /= sprzętowiec. Słowo "informatyk" bez odpowiedniego przymiotnika, czy też określenia niewiele dzisiaj mówi.

4. Jeśli nie masz pewności co do "wiedzy" danego użytkownika, oglądając jego profil możesz zobaczyć ilość punktów jakie on otrzymał za wypowiedzi wnoszące coś cennego do dysputy, lub zwyczajnie trafne.

Okej, rozumiem. Faktycznie doszło do lekkiego uniesienia, ale to nic.

Mam dwa pytania do dwóch punktów:

1.Mówiąc "odpowiednie" masz na myśli dedykowane mojej płycie głównej?

2.Czy bezpieczne jest wyciąganie płyty głównej? Ktoś mi niedawno mówił, że może nastąpić usunięcie danych (czego nie chcę).

Edytowane przez maksmeister
Link to post
Share on other sites

1. To zależy od tego jak ułożona jest sekcja zasilania i jakie radiatory kupisz. http://static.komputronik.pl/product-picture/6/WENTAABRHS3-1.png

Tutaj masz taki o przykładowy radiatorek od AAB.

 

2. Dopóki jej nie połamiesz wpół, nie będziesz walił w nią młotkiem, czy też robił wiele innych głupich rzeczy - nie. Osoba, która Ci to powiedziała jest zwyczajnie... Pozwolę sobie nie używać wulgaryzmów.

Link to post
Share on other sites

1. To zależy od tego jak ułożona jest sekcja zasilania i jakie radiatory kupisz. http://static.komputronik.pl/product-picture/6/WENTAABRHS3-1.png

Tutaj masz taki o przykładowy radiatorek od AAB.

 

2. Dopóki jej nie połamiesz wpół, nie będziesz walił w nią młotkiem, czy też robił wiele innych głupich rzeczy - nie. Osoba, która Ci to powiedziała jest zwyczajnie... Pozwolę sobie nie używać wulgaryzmów.

Dobra, rozumiem. Pozostaje mi jeszcze kwestia tych radiatorków i termopadu. Jakie dla mojej płyty głównej były by najlepsze? Jak już mówiłem, nie znam się za bardzo.

Edytowane przez maksmeister
Link to post
Share on other sites

dzięki za obronę 

co do autora no comment

http://allegro.pl/zestaw-radiatorow-do-raspberry-pi-tasma-termo-3m-i6141722980.html 

zamawiasz te radiatorki które na 10000% pasują do naszej sekcji zasilania bo specjalni dla ciebie wymierzyłem 

http://iv.pl/images/82939440947649730077.jpg 

tu masz pokazane gdzie i na co to przyklejasz 

powodzenia 

czasami trafiają się tu trudni i nie manualni ludzie pozdro 

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites
Powyżej w hwmonitor masz cputin

CPU Temperature INfo - Temperatura bezpośrednio ponad układem procesora, zazwyczaj nie prawdziwa, czujnik działa dobrze, patrzymy na temperaturę rdzeni, temperatury rzędu 15-23st. mam z włączoną opcją Cool'n'Quiet i nie są one niczym niesamowitym przy obniżonych taktowaniach procesora w spoczynku.

Edytowane przez sowix71
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Wracam tutaj i chcę powiedzieć jedno: procesory AMD są słabe. Postanowiłem, że nie będę się dalej z tym wszystkim patyczkował i zakupiłem nową płytę główną, i procesor Intel Core i5 4690k. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Edytowane przez maksmeister
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

CPU Temperature INfo - Temperatura bezpośrednio ponad układem procesora, zazwyczaj nie prawdziwa, czujnik działa dobrze, patrzymy na temperaturę rdzeni, temperatury rzędu 15-23st. mam z włączoną opcją Cool'n'Quiet i nie są one niczym niesamowitym przy obniżonych taktowaniach procesora w spoczynku.

Bzdura. Przy obniżonych taktowaniach temperatura wciąż nie może być niższa niż pokojowa. 
Zrozum że czujniki w procesorach AMD pokażą poprawną temperaturę rdzenia dopiero pod obciążeniem. Dodatkowo spróbuj przy tych 15stu stopniach włączyć prime95 i zobacz że OD RAZU temperatura skoczy w górę.

PS. Ja miałem 8 stopni na rdzeniu przy ~18 w pokoju gdyż nie marzłem. Polecam więc twoje teorię. 

 

Wracam tutaj i chcę powiedzieć jedno: procesory AMD są słabe. Postanowiłem, że nie będę się dalej z tym wszystkim patyczkował i zakupiłem nową płytę główną, i procesor Intel Core i5 4690k. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Gratuluję, szkoda że zapłaciłeś 1500-1600zł za nową platformę zamiast na spokojnie poprawić problemy z poprzednią. Więc po co pisałeś tutaj? 
Link to post
Share on other sites

Żadna bzdura pisałem wyraźnie że to temperatura na niskich taktowaniach i praktycznie bez obciążenia(www, pulpit,gg), że dochodzi do 23st. więc jest to realne i żaden prime95 mnie nie obchodzi, bo nie chodzi mi o to żeby proc obciążać i coś udowadniać wykres z HWmonitor nie kłamie. Dziękuje do widzenia.

Link to post
Share on other sites

Już z 3 osoby powiedziały, że to nierealne, a ty dalej idziesz w zaparte. Jakie urządzenie byś nie wziął podczas pracy nie może mieć mniejszą temperaturę niż otoczenie.

Link to post
Share on other sites

Już z 3 osoby powiedziały, że to nierealne, a ty dalej idziesz w zaparte. Jakie urządzenie byś nie wziął podczas pracy nie może mieć mniejszą temperaturę niż otoczenie.

Może, bo czujniki w niektórych CPU mają wysoki błąd pomiarowy przy niskich temperaturach, po to by podawać dokładniejsze temperatury przy wysokich, w końcu po to te czujniki się wstawia w CPU, by wykryły możliwe uszkodzenie CPU a nie by pokazywały super dokładną temperaturę

 

Oczywiście z logicznego punktu widzenia, nie ma możliwości by takie urządzenie jak komputer miało gdzieś wewnątrz niższe temperatury niż na zewnątrz, chyba że używa się jakiś mocnych schładzaczy jak ciekły azot, suchy lód itp.

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...