Skocz do zawartości

i5 2500k, P67 Extreme4 - nie za duże napięcia na offset?


Recommended Posts

Witam

 

Złożyłem sobie kompa na i5 2500k i od razu pobawiłem się w podkręcanie.

Obudowa to SilentiumPC Gladius M20 z 3 wiatrakami po 120mm. Na procku leży SPC Fortis 2 z jednym 120mm.

A więc tak - po ustawieniu offset na +0.005V, turbo na 0.004V, LLC na 3(średni poziom) przy mnożniku 44 po testach w Prime95 mam takie statystyki:

 

http://i64.tinypic.com/2lu7tc3.png

 

O ile temperaturę jeszcze przeżyję, bo i tak procek mało co chodzi na 100% i zwykle jest ona 10-15 stopni niższa to nie wiem czemu napięcie jest tak wysokie - 1.39V.

Czy źle myślę, że skoro mam offset +0.005 to powinno się ono podnieśc do nieco poniżej 1.3 (fabryczne 1.2 + offset) ? Co zrobić aby było chłodniej/mniej prądożernie? Na razie większe zegary mnie nie interesują, ale nie chciałbym przemęczać procesora wakacjami na Saharze.

Edytowane przez Yaggar
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy źle myślę, że skoro mam offset +0.005 to powinno się ono podnieść do nieco poniżej 1.3 (fabryczne 1.2 + offset) ?

Tak z tym że + LLC zawsze coś tam dodaje i jeszcze parę zależności

Ogólnie z offsetem nie można brać tego tak dosłownie i zrobić z tego prostego równania

 

Jeśli uważasz że napięcie jest za wysokie to ustaw mniejszy offset, wiedz też że możesz ustawić nawet ujemny offset

Po każdej takiej zmianie napięcia powinieneś przetestować stabilność oczywiście

Link to post
Share on other sites

Udało mi się dojść do -0.035V i o ile komputer jest stabilny i temperatury zeszły o 2C to napięcie w ogóle się nie zmieniło - w spoczynku 0.986, w obciążeniu 1.391. Czy nie powinno się zmniejszyć? Coś źle robię skoro ustawianie offsetu nic nie zmienia?

Edytowane przez Yaggar
Link to post
Share on other sites

No i głupi ja :D

 

Ale to nic nie zmienia, gdyż VID po 1h gry w Battlefront ma 1.366, a Vcore 1.368 (minimalne 0.992). To tak czy siak daleko do 1.28 czy chociażby 1.3 które (wg mnie) powinno wystarczyć na 4.4GHz wiedząc że bez podnoszenia daje się do 3.8 podbić

Edytowane przez Yaggar
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...