Skocz do zawartości

Recommended Posts

Takie ktore maja najdluzsza gwarancje. Zakupione zostaly w popularnym sklepie oraz maja wszystkie papiery.

Gigabyte g1 gaming ma spory potencjal OC. Unikaj strixa ze wzgledu na slaby uklad zasilania. Moze byc tez msi w wersji ME.

 

 

 

Edytowane przez Funkie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie wiem co wy robicie z tymi kartami... Ja w 100% polecam bezgłośne karty. jedną mam prawie rok, drugą kilka miesięcy. Żadna nie wydaje z siebie dzwieków cewek ani hałasu wentylatorów, te zaczyna być słychać dopiero przy 2k obrotów.

Link to post
Share on other sites

A co sądzicie o EVGA GTX 970 SSC? na allegro są praktycznie tylko Gigabyte i MSI, to znaczy że te EVGA są mało popularne, wadliwe, czy takie dobre, że nikt nie chce się ich pozbyć? :)

 

SSC jest ok, ale tylko w wersji ACX 2.0+

Posiadam i nie narzekam. Może w Polsce nie są aż tak popularne, bo wszędzie z promocjami pcha się MSI i Asus.

EVGA po prostu ma najlepszy serwis ze wszystkich producentów kart.

Link to post
Share on other sites

na allegro były evga z opisem ACX 2.0+ ale nie były to wersje z poprawionym chłodzeniem. były to wersje 04G-P4-2974-JR, wprowadzali w błąd kupujących. Ma to byc wersja  P/N: 04G-P4-3975-KR i takiej szukaj sam swoją będę sprzedawać pod koniec tygodnia ale to tylko dlatego ze przesiadam się na 1080.


Link to post
Share on other sites

Aktywne / pasywne chłodzenie to kwestia gustu.

Sam mam zotaca i stockowo ma na starcie 60% obrotów a nie słychać go prawie wcale.

Cewki piszczą w każdej karcie. Jeśli wygenerujemy ilość fps w absurdalnych ilościach, to każda karta będzie mocniej lub słabiej piszczeć.

Evga wyprzedawała swoje karty dość ostro więc ceny używanych modeli są na chwilę obecną niskie.

Nikt normalny nie sprzedaje topowych konstrukcji za 1000zł.

Do tego jeśli karta ma potencjał OC to może dorównać gtx 980 na bazowych zegarach.

Link to post
Share on other sites

A czy może być to normalne, że temperatura karty niereferencyjnej pod obciazeniem siega 80-82C? A na niższych detalach 76C?

 

Te 80-82C to już trochę dużo, patrząc na to, że mówimy o niereferencie. Jaka obudowa? Dobrze wietrzona?

Link to post
Share on other sites

Corsair 100r dodałem jeszcze 2 wentylatory na górę 120 i 140 na przód, ale w the crew na ultra i ustawionym dsr temperatura pokazała maks 81C a utrzymywała się średnio na 78C.

 

To znaczy, nie masz się czym martwić dopóki nie przekraczasz znacząco 85C, ale dziwi mnie to, że niereferent dobija do 80-82C tak o. Ustaw sobie wentylatory na wyższe obroty, jeśli czujesz, że te temperatury są za wysokie.

Link to post
Share on other sites

Podepnę się.

 

 

 

Unikaj strixa ze wzgledu na slaby uklad zasilania

 

Jakieś konkretne problemy?

 

Osobiście rozważam Strixa albo MSI gaming, patrząc po testach, które udało mi się znaleźć wydają się być podatne na OC i dość ciche.

A gigabyte mimo dobrych wyników - nie lubię:D

Link to post
Share on other sites
Podepnę się.

 

 

Jakieś konkretne problemy?

 

Osobiście rozważam Strixa albo MSI gaming, patrząc po testach, które udało mi się znaleźć wydają się być podatne na OC i dość ciche.

A gigabyte mimo dobrych wyników - nie lubię:D

Chcesz to bierz sobie strixa. Tylko pozniej nie placz ze oc dobija jedynie do 1400mhz.

 

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Chcesz to bierz sobie strixa. Tylko pozniej nie placz ze oc dobija jedynie do 1400mhz.

 

Nie chce płakać, dlatego pytam.

Jeśli faktycznie zasialanie go ogranicza, to słabo, zwykle byłem bardzo zadowolony z kart od Asusa... :(

Link to post
Share on other sites

Jeszcze 2 pytania mi się nasuneły:

 

1. Czy te "realne 3,5gb pamięci" wystarczy do spokojnego (w miarę wymaksowanego) grania w fullHD w ciągu najbiższego roku-dwóch?

2. Czy warto już szukać okazji, czy lepiej jeszcze się wstrzymać do premier nowych modeli (lub jeszcze chwilę dłużej)? Jak oceniacie szanse na znalezienie dobrej, taniej sztuki? ;)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...