Skocz do zawartości

Upgrade Galaxy S4 - co nowego za około 1800zł


Recommended Posts

  • mój budżet : 1800 zł

  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : brak podjętej decyzji

nówka czy używka : nówka

preferowany rozmiar wyświetlacza : > 5"

preferowany system mobilny : Android

do czego będę używać urządzenia : telefon, sms, chrome, aplikacje społecznościowe, navi, czasami gry

moje najważniejsze wymagania : wydajność, wytrzymałość, bateria

Witam, to mój pierwszy post na tym forum, na którym mam nadzieje zabawię dłużej.

 

Nadszedł w życiu ten moment, kiedy trzeba zmienić telefon na coś nowszego. Ogólnie jestem zadowolony z mojego S4, który wytrzymał wiele, ale niestety zaczyna się psuć i coraz słabiej radzi sobie z nowymi aplikacjami. Ostatnie jego problemy typu wyłączanie się przy odpaleniu jakiejś aplikacji (przy stanie baterii 50%) troszkę pospieszyły potrzebę wymiany.

 

Tak więc zwracam się do Was z pomocą o poradę w wyborze nowego telefonu. Odniosę się do formuły z początku postu, a mianowicie miejsce zakupu: nie podjąłem jeszcze decyzji co do tego ale zależy mi aby było to miejsce, w którym cena nie będzie stosunkowo zabójcza, a i również bezpieczeństwo zakupu będzie pewne. Skupię się na tym co chciałbym osiągnąć przez upgrade:

- poprawa wydajności przy korzystaniu z aplikacji (niezawodność); korzystam dużo z aplikacji typu snapchat, facebook, mapy google; fajnie gdyby nowy telefon radził sobie z tym przez powiedzmy 2 lata

- wytrzymałość zewnętrzna jak i wewnętrzna; jestem osobą, która korzysta zawsze ze szkła ochronnego i etui ale zależy mi na dobrym wykonaniu i na braku konieczności jeżdżenia do serwisów

- w formularzu wspomniana bateria; chodzi o jej niezawodność(wspomniane problemy z moim S4) samo ładowanie nie jest dla mnie problemem, ponieważ korzystam z powerbank'u oraz ładowarki samochodowej

 

Dodam jeszcze na koniec, że całe życie korzystam z Samsungów i fajnie by było zostać w obrębie tej firmy, chyba że pojawi się propozycja telefonu faktycznie wartego uwagi. Produkty Apple chciałbym wykluczyć.

 

Serdecznie pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

W tej cenie z Samsunga to Galaxy S6 ale bateria nie powala. No może jezzcze Note 4 ale już do najnowszych nie należy.

Z innych to najnowszy Huawei P9. Świetne urządzenie. Prawdopodobnie sam go kupię.

LG G4 też godny uwagi

Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej, jeżeli wytrzymasz to, że będziesz musiał częściej ładować smartfona to S6 będzie idealny, rekompensuje to szybkie ładowanie. 

200/300 zł więcej jest już najnowszy S7, który ma lepszą baterię od poprzednika. 

Widziałem dziś jedną sztukę za 1700

Link to post
Share on other sites

Hej, wielkie dzięki za ekspresowe i konkretne wypowiedzi, trochę już rozjaśniły temat.

 

Zaciekawił mnie bardzo ten Huawei P9. Nie kojarzyłem wcześniej w ogóle tej firmy ale sprawia wrażenie naprawdę zacnego.

Jeżeli ktoś będzie miał jeszcze jakieś ciekawe propozycje to zapraszam do podzielenia się nimi :)

Link to post
Share on other sites

To 3 sprzedawca smartfonów na świecie. Za apple i samsungiem i przed lg, sony itd

Idź go pomacać do jakiegoś sklepu. Piękne urządzenie. Może wydajnościowo nie tak dobre jak np s7 ale w codziennym użytkowaniu różnicy nie zauważysz.

Link to post
Share on other sites

Do Twoich wymagań nada się idealnie. Nawet w wymagających grach daje radę, tak jak wyżej Kolega napisał, nie jest tak wydajny jak S7 i w Antutu nie wyciąga tyle cyferek, ale i tak to potwór, bardzo wydajny. 

Link to post
Share on other sites

I ja również uważam, że P9 będzie dobry wyborem dla Ciebie. Telefon jest świetnie wykonany i bardzo dobrze leży w dłoni. Trzeba też powiedzieć, że jest to jeden z lepiej wyglądających telefonów - nawet dwa obiektywy z tyłu mają swój urok, co nie każdemu producentowi się udawało (ekhm LG:) ). Do Twoich zastosowań wydajności nie zabraknie i a pewnie będziesz miał zapas mocy spokojnie na te dwa lata. Tak, jak zostało powiedziane wyżej, wybierz się do sklepu, pomacaj i oceń sam czy czujesz tą stylistykę, bo o podzespoły nie masz się co martwić - jest dobrze!

Link to post
Share on other sites

Witajcie

 

jestem już praktycznie zdecydowany na zakup tego P9, dwa pytanka z mojej strony.

 

Czy jeżeli sprzedawca na allegro ma punkt sprzedaży w mieście, w którym mieszkam to czy robi mi to różnicę czy zakupie telefon na allegro czy u niego w punkcie (cena jest ta sama). Z tego co się orientuje to jedyna różnica polega na tym, że jeżeli będzie to zakup przez internet to przysługuje mi zwrot tego towaru w jakimś okresie w razie nie zgodności (np numer IMEI z opakowania a w telefonie)

 

drugie pytanie, jak jest z case'ami do tego Huaweia z racji czytnika linii papilarnych na pleckach? Jesteście w stanie polecić mi coś konkretnego( a i może jakieś szkło na wyświetlacz :P)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...