Skocz do zawartości

Tajemnica pozytywnych recenzji firmy SPC


Recommended Posts

W branży temat ten krąży od dawna, wiele osób wspominało półgębkiem że SPC płaci za pozytywne recenzje różnymi gratisami, ale pierwszy raz ktoś wprost napisał na portalu aukcyjnym że otrzymał obudowę jako rozliczenie ZA RECENZJĘ  :D

 

http://www.bankfotek.pl/image/1994387.jpg

Link to post
Share on other sites

Zgoda, ale SPC zasłynęło wręcz chamskim marketingiem uprawianym za pomocą podstawianych "zadowolonych userów".

Nie mówiąc już o pracownikach SPC którzy od lat trollują na forach, podsuwając produkty SPC jako najlepsze praktycznie w każdej kategorii, na szczęście na niektórych ich zbanowano bo ludzie mieli dosyć  ;)

Link to post
Share on other sites

Dla mnie normalnym jest fakt, że za recenzję należy się zapłata jeśli jest zleceniodawca, to w końcu wykonana praca.

 

Co innego recenzje sprzętu kupionego za własną kasę dokonane przez samozwańców (czyt. mnie)


Druga sprawa, sprzęty SPC nie są jakieś fatalne, nie przesadzajmy, są głęboko zakorzenione w budżetówce, więc jakość jaką otrzymujemy jest adekwatna do wydanych pieniędzy. 

 

Mnie bardziej ciekawi pozycja na rynku dajmy na to słuchawek gejmingowych od Razera, SteelSeriesa czy Logitecha, gdzie za spore siano otrzymujemy chłam, tego już nikt nie widzi.

Edytowane przez FeX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale nie od producenta ! Recenzentem jesteśmy na własny rachunek, jak robimy to dla jakiegoś portalu to on powinien nam płacić.

A już na pewno nie producent recenzowanego sprzętu, bo tutaj ocieramy się już o recenzję pisaną na zamówienie czyli na pewno nie bezstronną, no bo jak tu zrobić przykrość zleceniodawcy ?

Jakość jest słaba, są lepsze obudowy w podobnych cenach, podobnie chłodzenia.

Pomijam fakt że to tani OEM występujący pod wieloma nazwami, a przez SPC sprzedawany z kilkuset procentową marżą.

Myślę że na każdym sprzedanym Grandisie mają z 50-90 zł zysku.

 

Co do słuchawek nie wiem, graczem za bardzo nie jestem  :)

Link to post
Share on other sites

Warunki recenzji są różne. Sam miałem ochotę zająć się recenzjami, ale niestety robiąc to oficjalnie i biorąc za to kasę, działając na podstawie umowy zgadzasz się na warunki zleceniodawcy. Z kolei taki zleceniodawca, czy to jakiś portal, producent, ktokolwiek często zostawia sobie furtkę i na końcu może recenzji nie przyjąć, gdy nie będzie mu odpowiadać. Niektórzy nagną rzeczywistość, aby kasę dostać, jednak coś takiego ma miejsce wszędzie.

 

Sprzęty recenzowane bardzo często są zostawiane recenzentom, tak to właśnie wygląda w praktyce. Wiele razy spotykałem się z bardzo jednostronnymi recenzjami i wychwalaniem sprzętu. Dla przykładu Piot Ryka, który jest uznanym recenzentem w kręgach audiofilskich jest mnie zwykłym bajkopisarzem i naciągaczem.

 

Na rynku jest pełno nieczystych zagrań, ten kto potrafi je wyłapać ma przewagę, ten kto ślepo wierzy w różne bajki zwyczajnie kupi i da sobie pewne rzeczy wmówić.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...