Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Ostatnio podczas kopiowania dysk zewnętrzny zaczął stukac i pukać. Wypiąłem go i wpiąłem, system wykrył nowe urządzenie, ale ikona dodatkowego dysku się nie pojawiła. Co ciekawe gdy odłączam go w bezpieczny sposób poprawnie rozpoznaje jego model (pisze wd passport).

Generalnie na początku rozruchu zastuka i ucicha. Pewnie to mechaniczne uszkodzenie, ale podobno podłączenie go do płyty głównej czasem pomaga. Wyjąłem go więc z obudowy ale nie zastałem tam sata tylko jakieś 2 dziwne prostokątne wyjścia z pinami ( 6 i 2). Moje pytanie brzmi - czym to podłączyć? Jaki kabel trzeba kupić?

 

model dysku: WD passport 2,5" (WD500LMVW)

 

Z tego co wiem, nie opłaca się oddawać go do profesjonalnego serwisu, więc chce go naprawić chociaż na chwile domowymi sposobami. Jak podłączenie do płyty nie pomoże do go rozbebesze najwyżej i będziemy działać dalej.

 

Zdjęcie wyjść na dysku:

http://imgur.com/QWZb9YK

Link to post
Share on other sites

 

 

Moje pytanie brzmi - czym to podłączyć? Jaki kabel trzeba kupić?
Środkowe podłączenie między tymi prostokątnymi o których piszesz, to USB 3.0 więc kabel usb dokup ale do płyty się nie podłączy go.

http://pocketnow.com/wp-content/uploads/2013/10/usb-3-cable.jpg

Link to post
Share on other sites

Wiem, że to środkowe to USB. Sęk w tym, że podejrzewam iż zepsute jest gniazdo USB, dlatego chce podłączyć dysk inną droga. Mam zamiar wykorzystać w tym celu te dziwne gniazda z pinami, tylko nie wiem jaki kabel będzie pasował, bo nie widziałem wcześniej czegoś takiego.

Link to post
Share on other sites

Przed chwilą dokopałem się na innym forum na temat modelu wd passport. Okazuje się, że nie można podłączyć go do płyty głównej bo USB jest zintegrowane. Śmiech na sali. Co za cymbał to projektował....
Ale do rzeczy. Co radzicie zrobić w takiej sytuacji? Jeśli system cokolwiek wykrywa dysk to może uda się go podnieść jakimiś programami diagnostycznymi. Co polecacie do odzyskiwania danych?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...