Skocz do zawartości

GTX 960WF2 vs MSI R9 380 4G


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów oraz pasjonatów sprzętu komputerowego. Zamówiłem dwie karty graficzne w x-kom.pl proszę o radę. Zależy mi głównie na grach z 2015 roku i na cichej karcie. R9 380 wygrywa w nowych produkcjach oraz benchmarkach, ale też testowany jest często na podkręconym procesorze i7 albo i5 6600K na 4.5 ghz. Jak na razie nie zamierzam wymieniać procesora, jak wszystko pięknie działa i też nie będę grał w gry pokroju Quantum Break, Hitman, w których bezapelacyjnie w trybie DX12 AMD rządzi. Tymczasem mam  sporo starszych gier do nadrobienia i nie chcę mieć z nimi żadnych problemów pod kątem sterowników, dropów, znikających tekstur oraz narzutu na procesor. Wolę mieć mniej klatek, ale żeby wszystko chodziło. Gram w całą rozpiętość tytułów po indyki i gry mainstremowe. Dlatego proszę was o pomoc w doborze odpowiedniej karty graficznej.

 

Gigabyte GTX 960 WF2 OC (4GB) 849 zł plus gra Rise of Tomb Raider oraz MSI R9 380 GAMING 4G za 899 zł

 

Moja specyfikacja I5 3470 3.2 ghz (3.6 ghz w trybie turbo boost)

8 GB DDR3, SilentiumPC L1 Vero 600W, Windows 10, monitor LG Full HD

 

Gry w które zamierzam grać: Unity, Syndicate, Fallout 4, najnowszy Batman, Far Cry 4, GTA 5, Dark Souls 3, Xcom2, Far Cry Primal, Mirror's Edge Catalyst, Just Cause 3, Battlefield 4, Rise of Tomb Raider, Wolfenstein, Wiedźmin 3, Dyight Light

 

O to moja lista gier, więc pytanie co będzie lepszym wyborem dla tych wszystkich wyżej wymienionych pozycji oraz do mojego procesora. Kartę kupuję na poczekanie na 1,5 roku albo rok potem wymienię na coś z pascali gtx 1060 albo polarisa, jeśli będą w atrakcyjnej cenie. Wiele osób doradza R9 380, ale boję się o sterowniki, miałem Radeona i zawsze były z tym problemów co niemiara. W dodatku w grach z implementacją gameworks zawsze AMD wypada gorzej i ma problemy. Niemniej cena MSI R9 380 kusi. Co lepsze na tą chwilę, którą wybrać? Z góry dziękuje za każdą pomoc.

Edytowane przez Jensen
Link to post
Share on other sites

380 radzi sobie z DX12 świetnie w przeciwieństwie do 960 więc wybór chyba prosty skoro karta ma służyć przez te ~18 miesięcy?

Problemów Ci sterowniki nie zrobią, najwięcej problemów ze sterownikami AMD mają zazwyczaj posiadacze GeForce ;)

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

380 radzi sobie z DX12 świetnie w przeciwieństwie do 960 więc wybór chyba prosty skoro karta ma służyć przez te ~18 miesięcy?

Problemów Ci sterowniki nie zrobią, najwięcej problemów ze sterownikami AMD mają zazwyczaj posiadacze GeForce ;)

Pisałem, że nie interesują mnie gry z DX12. Zanim zacznę je ogrywać to już Polaris i Pascal będzie dużo tańszy niż w dniu ich debiutu. Quantum Break to słaba gra, źle zoptymalizowana, niedorobiona technicznie i nudna, Ashes of Singularity grałem chwilę i jest tak nudna, że szkoda ją włączać. Jest jeszcze Hitman, który zanim się pojawi w całości to już wtedy wymienię kartę na lepszą. Interesują mnie głównie gry z 2014 oraz 2015 roku z DX11 i pytanie co będzie lepiej działało? Z tego roku tylko Xcom2 i Dark Souls 3 mnie w tej chwili interesuje. Nie chcę żałować później, że złą czy gorszą kartę wybrałem. Nie mam super mocnego procesora i nie należy on do ścisłej czołówki.

Edytowane przez Jensen
Link to post
Share on other sites

Interesują mnie głównie gry z 2014 oraz 2015 roku z DX11 i pytanie co będzie lepiej działało? Z tego roku tylko Xcom2 i Dark Souls 3 mnie interesuje. Nie chcę żałować później, że złą czy gorszą kartę wybrałem. Nie mam super mocnego procesora i nie należy on do ścisłej czołówki.

 

To już nie te lata gdzie AMD miało ogromny narzut na sterowniki pod DX11, 380 nie będzie się nudził z twoim procesorem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tego co widze to juz bym chyba wolal kupic uzywanego R290X , na ktorym bedzie zdecydowanie wiecej klatek. Ja osobiscie bym sie nie pchal w 380/960 przed premiera. Wydajnosc jest srednia a po premierze to juz bedzie low end. Uzywam od zawsze CF i nigdy nie mialem problemow ze sterownikami (w chwili obecnej 2x 7970 ghz edycja). Kazdy ma inna opinie , ja nigdy z ATI/AMD nie mialem problemow i jestem zadowolony. Skoro chcesz i tak za rok/1,5 wymienic grafike to lepiej kup uzywanego R 290X , wyjdziesz na tym zdecydowanie lepiej.

Edytowane przez bamper69
Link to post
Share on other sites

Dobra kupiłem za 849 zł w x-kom Gigabyte GTX 960 Winforce 2 X OC 4GB. Mam nadzieję, że to będzie dobry wybór pod mój procesor I5 3470 3.2 ghz. Na forum PClab pod mój procek właśnie polecali mi tą kartę i na pcpure również.Dzięki za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Mam problem z Gigabyte GTX 960 Windforce 2X 4GB OC. Problem jest następujący, gdy gram z włączonym v-sync wszystko jest cacy i jest cicho. Jednak, gdy odpalam Fifę 16 bez synchronizacji czy Wiedźmina 3 w menu karta zaczyna straszliwie piszczeć i wydawać nieprzyjemny dźwięk. W innych wypadkach przy małej ilości klatek karta jest niesłyszalna. To znaczy, że karta jest wadliwa czy takie jest chłodzenie Windforce? Akurat kolega też ma tą samą kartę i twierdzi, że mu nic nie piszczy. Reklamować? Nie wiem o co chodzi, pewne jest to, że to nieprzyjemny dźwięk wentylatorów tylko przy dużej ilości klatek.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Na szczęście piszczy tylko, gdy wartość przekracza 200 k/s lub znacząco więcej.I tak zawsze włączam v-sync, a  najczęściej dzieje się to tylko w mało wymagających grach, gdzie synchronizacja pionowa jest wyłączona oraz w menu gry. W każdym innym przypadku grafika jest cicha. To nie jest jakiś problem dla mnie, aczkolwiek mogę wymienić, kumpel też ma taką samą i mu nie piszczy nawet przy 1000 tys k/s. Loteria.

Edytowane przez Jensen
Link to post
Share on other sites

Teraz jest nawet całkiem niezła oferta za Sapphire R9 380 Nitro i R9 380X Nitro. Pierwszy za 899 zł ,drugi za 999 zł. Niemniej jednak zaraz premiera nowych kart od AMD Polaris i tak nie ma sensu ich kupować. Nadal lepszym rozwiązaniem dla słabszych procesorów I5 jest Gigabyte GTX 960 WF2 OC w cenie 849 zł promocja trwa jeszcze tylko dzisiaj w x-kom.

 

http://www.x-kom.pl/p/264343-karta-graficzna-pci-e-sapphire-radeon-r9-380-4096mb-256bit-oc-nitro-lite.html

 

http://www.x-kom.pl/p/275188-karta-graficzna-pci-e-sapphire-radeon-r9-380x-4096mb-256bit-oc-nitro-lite.html

Edytowane przez Predalien6666
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...