Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Chciałbym się zapytać ekspertów odnośnie pada, ponieważ kupiłem parę gierek w tym dark souls 3 i zamierzam pograć w tym na padzie jednak zapomniałem, że ja takiego pada nie posiadam  :wariat:

Dlatego chciałbym, aby ktoś mi doradził w sprawie zakupu ale zaznaczam na początku, że nie może kosztować ~100 zł bo nie mam nic obecnie i nie stać mnie na nic takiego drogiego, jednak znalazłem takiego pada i ponoć jest w miarę dobry do grania na pc :)

http://www.ceneo.pl/11201907

Jak ktoś ma jakieś inne pady to proszę o porady :)

Dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie, a wiem, bo trochę padów w ręku miałem, kupowanie pada za 50 zł jest bez sensu, takie pady nie dość, że długo nie pociągną (jednego miałem ja, a moi kumple 2 i bez częstego użytkowania 2 lata to jest szczęście, z tych 3 wytrzymał tyle 1, a to przyciski powypadały, a to gałki przestały działać itd.), a też wygoda i wykonanie najlepsze nie jest, co czuć w grach. Jak już coś brać, to Xbox 360, Xbox One lub pady Logitech z psowym układem gałek, ale koszt takich to ponad 100 zł, trochę taniej ewentualnie możesz znaleźć pady od Speedlinka, ale za 30 zł nic dobrego nie znajdziesz.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Nie kupię pada za 100 zł do naruto i dark soulsa  nie opłaca mi się poza tym ma czekać z graniem kilkanaście tygodni aby kupić pada którego użyję tylko do dwóch gier ?

 

 

~~

EDIT

 

To może jeden z tych padów ?

1. http://allegro.pl/pad-kontroler-gier-do-konsoli-xbox-360-pc-nowy-i5955349797.html

2. http://allegro.pl/kx13-gamepad-pad-do-pc-dual-shook-360-style-xbox-i6114184263.html

Edytowane przez sar3T
Link to post
Share on other sites

Zdaje mi się, że jednak po tych 3 grach też później w coś będziesz grał, np. w fife, jakieś samochodówki, raymana, assassiny itp.

A co do pytania, to do pc lepszy jest ten od xbox 360 z powodu obsługi xinput, przez co obsługuje prawie każdą nową grę (nową czyli od premiery xbox 360 do teraz), a pad od ps3 ma czasem problemy z tym.

Link to post
Share on other sites

Jestem autorem spisu (niestety z braku czasu już trochę nieaktualnego) gamepadów na innym forum, sporo udzielałem się w tamtejszym dziale i na innych forach w tematach związanych padami. I powiem ci tak:

Z niemicrosoftowymi padami jest tak że jest dosyć spory czynnik prawdopodobieństwa że gra nie będzie pada rozpoznawać pada albo będzie on rozpoznawany błędnie. Czynnik ten rośnie podwójnie gdy w grę chodzi tania chińszczyzna. Owszem jest emulator pada od Xboxa, dzięki któremu gry widzą twojego pada jako pada od X'a ale nie wszystkie gry go poprawnie rozpoznają (emulator, nie pada od X'a). 

Trwałość to jest kolejny czynnik. Myszkę można poszanować, klawiaturę też, ale na padzie gra się w gry zręcznościowe. W przypadku padów poniżej 80zł trwałość komponentów jest marna, gałki szybko się luzują, przyciski przestają odpowiadać, czasem wciskają się pod obudowę, częste gęste problemy z samymi sterownikami. Widziałem mnóstwo problemów z padami i ok 80% dotyczyło padów innych niż microsoft.

 

Ja sam gram bardzo sporadycznie na padzie. Ogólnie wolę mojego PZ31A. Ale w np. w Wiedźmina trójkę grało się średnio na klawiaturze, dobrze na PZ31A ale najlepiej na padzie. Teraz pada używam w gothicu 2 z pomocą programu do bindowania Xpadder (bardzo polecam nawet darmową wersję 5.3) bo też się o wiele lepiej gra padem niż klawiaturą. Ale ogólnie pad przeleżał sporo w szufladzie - przez ładnych parę lat posiadania przeszedłem na nim Devil May Cry 3 i 4, Silent Hill 1, sagę Legacy of Kain ale to wszystko w sporych odstępach czasowych. Ale i tak nigdy nie żałowałem że go kupiłem (przewodowa używka za 70zł z przesyłką). Miałem inne tańsze - Spedlinka Strike 2 którego 3 sztuki po kolei odsyłałem na gwarancję i Saiteka p580 którego 2 sztuki odsyłałem. Oba modele były rekomendowane w swoim czasie.

 

Dlatego naprawdę uważam że stety niestety ale na komputer inna opcja niż pad od Xboxa , jego odpowiednik od Hori albo w ostateczności Dualshocki ze swoimi sterownikami emulującymi jest nie opłacalna

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...