Skocz do zawartości

Recommended Posts

Obecnie posiadam 4GB ramu, a jako że lubię korzystać z komputera mając otwarte kilka zakładek, jakieś programy w tle, zaczyna go brakować. Widzę że ostatnio ddr3 staniało więc chyba dobry moment żeby go dołożyć.

 

Moja obecna konfiguracja to:

  Amd Athlon ll X4 640

 Gigabyte ga-m68mt-s2

 Patriot 2x2GB 1333Mhz

 

Płyta posiada tylko dwa sloty więc nie mogę po prostu dołożyć kolejnej kostki. Mogę:

 1) Wymienić obecne 2x2gb na 2x4gb

 2) Wymienić obecne na 1x8gb

 3)Wymienić jedną 2gb na 8gb co da mi 10gb

 

Najbardziej skłaniał bym się ku opcji 3. Co prawda nie potrzeba mi aż 10gb, ale starego ramu i tak nie będę sprzedawał, bo i tak prawie nić za niego nie dostanę, więc leżałby jako zapas, ewentualnie oddał bym go dla brata.

Czy ma to sens? I czy będzie działać taka konfiguracja?

 

Jeśli tak to taki ram będzie dobry? I czy będzie kompatybilny z zestawem?

https://www.amazon.fr/HyperX-Fury-HX316C10F-M%C3%A9moire-1600MHz/dp/B00J8E92M6/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1462121431&sr=8-4&keywords=ram+8gb

Link to post
Share on other sites

Dokup 8 GB w jednej kości będziesz miał 10 GB i luz. Ja podobnie do Ciebie dołożyłem kolejne 4 GB i obecnie mam 12 Gb w różnych kościach ale o jednakowej szybkości 1600 Mhz. Patrioty, Kingstony i Googramy :D i Wiedzmin 3 jakby szybciej się ładował.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jaki masz rev. tej płyty? bo jeden wspiera do 8GB więc dołożenie do 10 by nie miało sensu

 

Ogólnie masz jedne w wolniejszych pamięci i ja na twoim miejscu zrobiłbym upgrade do 2x4GB 1600MHz

 

Co do kompatybilności, możesz sugerować się listą obsługiwanych pamięci ze strony producenta, ale jest to tylko lista pamięci które przetestowali z tą płytą, w większości przypadków nie ma problemu z kompatybilnością, chyba że łączy się różne pamięci lub ma się system 32 bitowy

 

http://agito.pl/x/pd/DP9FPMBBM/

Edytowane przez mr-auto
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dzięki za porady, jeszcze muszę się zastanowić i przemyśleć. Pamięci nie powinny jeszcze za szybko zniknąć czy zdrożeć.

 

Kusi mnie mocno zmiana platformy na jakieś i5, tylko ostatnio mocno zdrożały, a nie mam jakiejś konkretnej motywacji na zmianę.

Choć taka odblokowane i5 to przy obecnych trendach procesor na całe lata...

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

odświeżę temat bo widzę że mam podobne nurtujące mnie pytanie.

Czy dołożenie ramu, nowej kości ulepszy sprawność komputera, czy lepiej wywalić stare kości i zostawić 1 większą nową.

 

Rozjaśnię temat.

Moja konfiguracja

procek fx 8350 podkręcony mnożnikiem do 4,7 (8 rdzeni)

chłodzenie ferra 2 1224

płyta asrock 970 extreme 4

zasilacz Thermaltake 530W

Karta Amd Radeon Hd 7850 2 Gb

Dyski 1: ssd samsung 850 Evo 250 Gb; 2. Wd Blue 1 Tb; 3. dysk zewnętrzny 3Tb

Obecny ram 2 gb samsung 1333 opóźnienie 9-9-9-24-33 oraz 4 Gb GoodRam 1333 z takimi samymi opóźnieniami.

 

Zamierzam dołoźyć 8gb ramu albo Kingston albo goodram z szybkością 1866 opóźnienia 9

Czy dołożenie tych ramów do istniejących i ustawienie na sztywno 1333 wszystkich czy zostawienie 8gb z 1866 da lepszy efekt.

Dodam że wszystkie obecne gry chodzą płynnie nawet doom czy wiedzmin w nfs z tego romu zdażają się spadki fps od 60 do 10.

Proszę o podpowiedz.

Link to post
Share on other sites

 

 

(8 rdzeni)

:)

 

 

 

Czy dołożenie tych ramów do istniejących i ustawienie na sztywno 1333 wszystkich czy zostawienie 8gb z 1866 da lepszy efekt.

Lepszy efekt da ustawienie ramu w dual channel a tego nie osiągniesz ani przy obecnych kostkach, ani przy dokupieniu tego 8GB

Ja na twoim miejscu zainwestował bym albo w 2x8 1866 a obecnie odsprzedał albo wymienił tą kość 2GB 1333 na 4gb 1333 najlepiej po taniości jakąś używkę i ewentualnie w przyszłości dokupił kolejne 2x4 1333 o ile chłodzenie cpu pozwala na zajęcie wszystkich 4 slotów

Link to post
Share on other sites

dzięki za szybką odpowiedz

dołożę ram z taktowaniem 1866 ale ustawiając ją na 1333 obniży mi się timing np na 7 lub na początku

czy ja dobrze myślę? więc kości znacznie przyspieszą


i jeszcze jedna kwestia przy grzebaniu w biosie zauważyłem żę mogę ustawić ram nawet na 2400 czy ten procek wogóle się z tymi koścmi zgra?

oczywiście to tylko gdybanie > piszą że procek obsługuje 1866

Link to post
Share on other sites

dzięki za szybką odpowiedz

dołożę ram z taktowaniem 1866 ale ustawiając ją na 1333 obniży mi się timing np na 7 lub na początku

czy ja dobrze myślę? więc kości znacznie przyspieszą

i jeszcze jedna kwestia przy grzebaniu w biosie zauważyłem żę mogę ustawić ram nawet na 2400 czy ten procek wogóle się z tymi koścmi zgra?

oczywiście to tylko gdybanie > piszą że procek obsługuje 1866

kup 2x8 1866 a te co masz sprzedaj ,kupując szybszy ram zwolni to do poziomu pozostałych.

Edytowane przez kosiarz66
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...