Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć! Muszę w miare szybko kupić monitor gdyż posiadam pc-ta z gtx970 a moj obecny monitor jest stary no i ta karta sie marnuje przy nim. Budżet jest tak max 1000zł i po wielkich poszukiwaniach czytaniach itd itd wybrałem 2 modele i tutaj moje pytanie, który będzie lepszy ? 

 

http://www.morele.net/monitor-iiyama-x2483hsu-b2-593921/    ( matryca amva+)

czy

http://www.morele.net/monitor-dell-p2414h-3lata-gwarancji-next-business-day-606671/  (matryca ips) ?

 

W fpsy praktycznie nie gram, głownie to wiedzminy mmo nfs no i planuje przejść całe gta 5. Jak myślicie który lepiej się nada na takie potrzeby ? To co wiem to to co wyczytałem a wyczytałem ze matryca ips ma lepsze kolory ale za to amva ma lepszy czas reakcji a w komentarzach pod iilyama pisza ze tez ma całkiem niezłe te kolory. Ja się na tym nie znam wogole, dlatego prosze fachowców czyli was ktory bedzie lepszy. Tylko prosze nie pisac ze jak chce lepsze kolory to ips a jak plynniejsza gre to iilyame bo z tego co wyczytałem to wiem ze tak jest, ja sie chcialem zapytac ktora wersja bd korzystniejsza dla tego typu gier ktore wymieniłem, bo jak mam wziac della i maja byc super kolory ale w czasie np napadu na bank w gta 5 multiplayer ma mi scinac albo cos w tym stylu to juz wezme to iiyame a jak ma byc tak ze zeby zła  plynnosc  gry była widoczna dopiero np w cs go minimalnie widoczna no to wezme della. Troche to zagmatwane ale mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi  :)

 

No i takie pytanko, czy te monitory ogolnie nie sa za slabe na ta karte ? W sensie ze jakbym kupił jakis monitor np za 1300zł to bedzie dużo dużo lepszy obraz a taki monitor za 800zł to tej karty wgl nie wykorzysta i nie potrzebna jest z taka moca do tego monitora,czy to tak nie jest ? 

 

 

Bardzo prosze o pomoc :)

Edytowane przez insaneinsane
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak monitor moze ograniczać karte ale spoko. Jaki masz obecnie monitor zeby miec porownanie z czym do czego?

 

Jakbym był chamski to bym napisał : "Niewiem jak nie można umieć czytać ze zrozumieniem" no ale nie jestem, dlatego napisze tylko że ja się pytałem czy to tak jest, czy to tak nie jest, bo sie nie znam dlatego mogłeś napisać: Monitor nie ogranicza karty i by starczyło... Ale dobra to tam nieważne. A z tym ograniczaniem to chodzi mi coś w stylu że kupuje monitor za 800zł i jest gtx 970  i wyswietla obraz w fajnej jakoś ale z racji tego że ten monitor nie jest jakiś super dobry to jakbym miał karte np 960 albo 660 to obraz byłby takim sam jak w przypadku gtx970 gdyż monitor nie wykorzysta tej karty i ja ograniczy... czyli rozumiem po twojej wypowiedzi że tak nie jest, i że jak bedzie monitor  np ta iiyama to jakosc z gtx970 bedzie lepsza niz w przypadku 960 czy 660 tak ? Moze i smieszne pytania no ale co jak sie nie znam, to sie nie znam. Monitor ktory mam obecnie to LG flatron w2241S.

Edytowane przez insaneinsane
Link to post
Share on other sites

Moja odpowiedz nie miala na celu obrazenie czy cokolwiek innego ale troche mnie to zdziwilo.

Ogolnie monitory wyswietlaja to co im nakazuje karta i ich ograniczeniem jest ilosc klatek i kolory, katy widzenia i kontrasty itd. bo wlasnie w tym polu sa roznice miedzy monitorami.

W obu monitorach podanych przez Ciebie, maksymalna ilosc klatek jakie beda w stanie wyswietlic to 60Hz.

Karta nie jest w zaden sposob ograniczana przez monitor, mozna co prawda uruchomic vsync w opcjach zeby synchronizowac ilosc klatek do odswiezania monitora.

 

A co do Twojego monitora to nie jest to az taki staroc :D Na twoim miejscu to bym bral tanszego albo poczekajmy na wypowiedz kogos bardziej doswiadczonego w tym temacie zeby cos doradzil :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No myślałem nad tymi 144hz ale nie dość że bedzie droższy taki np za 1300zł to obraz w nim bedzie gorszy w sensie kolory itp. A taki co jest 144hz i super kolory to slyszałem po pare tysiecy chodza. Obraz bedzie dużó gorszy w tym 144 na TN niz w tamtych monitorach ? chodz mi o jakosc, kolory itp... ? A czy na tych monitorach co wymieniłem bedzie sie dobrze gralo  ? Bo np. moj kolega ma gtx960 i takiego benq za 500zł z odswiezaniem 5m/s i mowi ze ooglnie obraz i wszystko dobre tylko czasem np. jak gra w dragon age inkwizycje na ultra to jest szybsza ackja typu jakis czar sie rzuca to troche przytnie, bo jak ma mi ciac gre na ultra np w gta 5 czy innych to ja podziekuje i doloze sobie do tego monitora. Prosze o pomoc z tymi problemami bo nie ogarniam :D 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

przyciecie zalezy juz od sprawowania sie komputera a z 970 to juz powoli ciezej wymaxowac niektore gierki i miec 60+ fps

 

zależy od sprawowania komputera tzn. inny pod zespołow ?  Jak tak to mam procesor intel skylake 6600 k jeszcze nie kręcony ale cały zestaw jest do  tego przygotowany.  Ramu 8gb, płyte to gigabyte z170 d3h. Niewiem czy o to chodziło ale jak tak, to wymieniłem te podzespoły to jesli to to, to prosze o info jak bedzie ultra na takich. 

Edytowane przez insaneinsane
Link to post
Share on other sites

No tak, masz w miare dobrego kompa. Nie powinno byc najmniejszych problemow na wysokich/ultra w grach ktore wymieniles jednak tak jak powiedzialem, gry zaczynaja wymagac coraz wiecej i czasami moze sie zdarzyc ze bedziesz musial ograniczyc detale aby moc grac bez scinek. Monitor nie ma tu nic do rzeczy. Jesli wystepuja scinki albo spadki fpsow to juz jest wina budy :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...