Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Pamięć DDR3 a płyta główna Maximus Formula Special Edition X38

DDR3 DDR2 płyta główna asus maximus formula special edition x38 kompatybilność RAM pamięć

Najlepsza odpowiedź szczablik, 28 kwiecień 2016 - 09:45

Cześć. Chcę dokupić ram do swojego leciwego już komputera. Z racji tego, że kości DDR2 są bardzo drogie, próbowałem się zorientować czy do swojej płyty głównej wepchnę DDR3. Patrząc na gniazda, są one przeznaczone dla DDR2, lecz w informacjach o mojej płycie wyczytałem coś o obsłudze DDR3:

O wsparciu dla tego rodzaju pamięci dowiedziałem się też z programu HWiNFO64, który podaje informacje o moim sprzęcie. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy rzeczywiście jest możliwość zainstalowania DDR3. Oto opis i specyfikacja mojej płyty głównej na oficjalnej stronie ASUSA:
https://www.asus.com...PECIAL_EDITION/

Niestety, wzmianka mówi tylko o tym, że chipset obsługuje takie pamięci, czyli DDR2 i DDR3.

Twoja płyta natomiast obsługuje tylko DDR2.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 pikmen36

pikmen36
  • Amator

• 40 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 08:49

Cześć. Chcę dokupić ram do swojego leciwego już komputera. Z racji tego, że kości DDR2 są bardzo drogie, próbowałem się zorientować czy do swojej płyty głównej wepchnę DDR3. Patrząc na gniazda, są one przeznaczone dla DDR2, lecz w informacjach o mojej płycie wyczytałem coś o obsłudze DDR3:

01.gif IntelR X38 Chipset
The IntelR X38 Express Chipset is the latest chipset designed to support the next generation 45nm CPU in high-end desktop and workstation platform; and up to 8GB of dual-channel DDR3 1066/800 MHz or DDR2 800/667 MHz memory architecture. It also supports 1333/1066/800 FSB (Front Side Bus), fully dual PCI Express x16 graphics and multi-core CPUs.

O wsparciu dla tego rodzaju pamięci dowiedziałem się też z programu HWiNFO64, który podaje informacje o moim sprzęcie. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy rzeczywiście jest możliwość zainstalowania DDR3. Oto opis i specyfikacja mojej płyty głównej na oficjalnej stronie ASUSA:

• 0

#2 szczablik

szczablik
  • Bywalec

• 76 postów
  • 3DMark 06:27736

Napisano 28 kwiecień 2016 - 09:45   Najlepsza odpowiedź

Niestety, wzmianka mówi tylko o tym, że chipset obsługuje takie pamięci, czyli DDR2 i DDR3.

Twoja płyta natomiast obsługuje tylko DDR2.

• 1

SkyLake: i5 6600k@4.6 ; MSI Z170i Gaming PRO AC ; DDR4 2x8GB 2133@3200 HyperX Fury Black ; Grandis 2 XE1436 ; Inno3D GeForce GTX 1060 Compact 6GB ; Fractal Node 304 white ; Thermaltake Smart SE Modular 530W ; SSD 240GB + HDD 1TB

Lenovo Y720 - i7 7700HQ (-0,150 undervolt) ; DDR4 2400MHz 8GB ; GTX 1060 6GB ; ADATA XPG SX6000 256GB + HDDD 1TB

PS4 Pro White + Samsung UE65KS7000

#3 pikmen36

pikmen36
  • Autor tematu
  • Amator

• 40 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 12:21

Dzięki. No niestety będę musiał kupić DDR2 :/

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: DDR3, DDR2, płyta główna, asus, maximus formula, special edition, x38, kompatybilność, RAM, pamięć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych