Skocz do zawartości

Recommended Posts

Budżet: ~250zł.

Czego potrzebujesz?: Słuchawek nausznych z mikrofonem

Przeznaczenie: Gry (ogólnie gry, nie skupiam się na jakiejś konkretnej), Muzka.

Źródło: Jest mi to obojętne.
Oczekiwania
: Wysoki stosunek cena/jakość oraz możliwie jak najwygodniejsze. 
Inne: Myślałem nad konstrukcją Superlux HMC631, czy byłby to dobry wybór? 

Link to post
Share on other sites

Nie jest najlepszy ;)

Coś nowego wyszło na rynek? Za tą cenę nic rozsądniejszego nie ma, a jeśli się mylę to uświadom mnie, bo może coś przeoczyłem :)

 

W audio ogólnie używanie pojęcia "najlepszy" to trochę poroniony pomysł :)

Nie jest poroniony (w tym przypadku). Dlaczego? Za 250 zł z mikrofonem to są raczej przedmioty słuchawkopodobne, a te jeszcze sobą coś prezentują. Podobnie superluxy HMC lecz ich mankamentem jest komfort (uciskanie głowy). W tym zasięgu cenowym nie ma praktycznie wyboru. A te nadają się nawet do muzyki.

Cloudy nie są też wymagające co do źródła. Wykonanie całkiem ok.

Nie zabraniam myśleć inaczej oczywiście, lecz ja twierdzę, że za te pieniądze są to zdecydowanie najlepsze słuchawki do gry, które imo można używać do muzyki z przyjemnym skutkiem :)

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

No właśnie użyłeś IMO. A już dużo razy tu czytałem że hmc 631 grają i pozycjonuja dużo lepiej niż hiper :)

Tak że co człowiek to opinia są gusta i guściki audio to nie procesor dlatego tu "najlepsze" nie istnieje

 

Sent from my Lenovo A7000Plus[DemonMode] using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Można wiedzieć gdzie to przeczytałeś? Pierwsze słyszę, że hmc mają lepsza przestrzeń :D Jednak najlepszy wybór nie jest równoznaczne z najlepszymi słuchawkami. Superluxy za tą cenę oferują o wiele gorszą jakość wykonania, a dźwiękiem nie przewyższa qpadów qh90 czy cloudów. Osobiście gdybym miał za tą kwotę coś brać to 681b/evo + zalmana mic1. O wiele taniej a dźwięk nie odstaje jakoś dużo + mikro lepsze +mniej problemowy naprawy :) 

Także podpowiedź do autora, zastanów się czy nie lepiej osobno słuchawki i mikrofon. 

Jak nie zależy Ci na przestrzeni to nawet CAL! można polecić z recablingiem. W grach dadzą radę a przy muzyce odstawią resztę w tyle.

Link to post
Share on other sites

Można wiedzieć gdzie to przeczytałeś? Pierwsze słyszę, że hmc mają lepsza przestrzeń :D Jednak najlepszy wybór nie jest równoznaczne z najlepszymi słuchawkami. Superluxy za tą cenę oferują o wiele gorszą jakość wykonania, a dźwiękiem nie przewyższa qpadów qh90 czy cloudów. 

 

Widocznie [moderacja] się znasz skoro tak piszesz, HMC mają lepszą przestrzeń, a co za tym idzie lepiej pozycjonują w CS:GO niż Cloud'y ... Wiem bo sam miałem przez jakiś czas Cloud'y ale je oddałem i kupiłem Superlux'y, w dodatku Superlux'y mają lepszy mikrofon od Cloud'ów.

Edytowane przez adivxv
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widocznie gó**o się znasz skoro tak piszesz, HMC mają lepszą przestrzeń, a co za tym idzie lepiej pozycjonują w CS:GO niż Cloud'y ... Wiem bo sam miałem przez jakiś czas Cloud'y ale je oddałem i kupiłem Superlux'y, w dodatku Superlux'y mają lepszy mikrofon od Cloud'ów.

Tak i w cs to odczułeś gdzie dźwięk jest beznadziejnej jakości. Proszę Cie, nawet nie zdążyłeś wygrzać słuchawek i już je wymieniłeś. Takie opinie sie omija z daleka.

Ja w obu parach przegrałem po 20h+ na cs, crossfire, bf3 i cod 4. Dalej się upieram na swoim, że qpady lepiej dają radę.

Kupuje i tak autor tematu, ja wyraziłem swoją opinię.

A pisząc, że gó**o się znam przentujesz swoją osobę.

Od jakiegoś czasu spędzam trochę czasu na testowaniu sprzętu i jako tako mogę coś powiedzieć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widać jaki jesteś za******y jeżeli nie umiesz odczuć różnicy w pozycjonowaniu ... Czytałeś forum test-gear ? Tam każdy napisze, że HMC mają lepszą scenę, w dodatku jest recenzja, pewnie nie czytałeś bo nie znasz takich stron, ale ja Ci zacytuje: 

 

 

 

Porównując do np. otwartych słuchawek Q701 to scena jest wyraźnie mniejsza, ale biorąc pod uwagę fakt, że są to słuchawki zamknięte to jest ona wyjątkowo duża (większa niż np. w qh-90). 
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że zostanę przy Superluxach, a panu Neckolowi dziękuje za zaproponowanie mikrofonu zewnętrznego, który naprawdę zdziwił mnie tak dobrą jakością nagrywanego dźwięku za tą cenę (słyszałem to jak na razie tylko na testach). Jeśli ktoś ma jakąś propozycje słuchawek bez mikrofonu za tą samą cenę, które byłyby lepsze od tych Superluxów prosiłbym o zaproponowanie takich. Jeśli nie to temat do zamknięcia bo przerodził się on w kłótnie, która nie ma sensu.   

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hypery ,to cudowne słuchawki z mikro ale scenę i przestrzeń mają na średnio-słabym poziomie. Co nie zmienia faktu, że bardzo fajnie się na nich gra i wpływu dużego na osiągane wyniki nie powinno być.

Można wiedzieć gdzie to przeczytałeś? Pierwsze słyszę, że hmc mają lepsza przestrzeń

słuchałem, nie czytałem.

Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam 681b. Przestrzeń na poziomie 681 tyle, że niżej zejdą i zdecydowanie lepszy środek. Jest to jednak minimalnie gorsza opcja do gier od tego co podał adivxv powyżej :)

 

Co do mikrofonu to polecam zalmana mic1. Tani dobry sprzęcik :)

 

 

@WORD LIFE Przeczytałem kilka testów i zrezygnowałem. Nie czytam takiego forum jakim test gear, bo to nie jest forum audio tylko dla graczy + to co w łapy dostaną to jest najlepsze we wszechświecie. Gdybym miał uważać za słuszne to co tam wypisują, to miał bym niezłe złomowisko sprzętu w domu, bo nawet buble reklamują. Nie wiem jak można zaufać amatorce i z tego powodu obrażać innych.

Edytowane przez neckol
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, wydaje mi się, że to na tyle. Ja jeszcze troszkę poczytam i podejmę ostateczną decyzję. Temat do zamknięcia :P

Hola hola nie tak prędko kupisz przyjdzie to zapraszamy spowrotem opisz swoje wrażenia i zadowolenie
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...