Skocz do zawartości

Którą 960 4gb?


Recommended Posts

Wg mnie też się nawet opłaca, bo karty z 4 GB VRam po premierze nowych układów będą miały większą wartość niz karty 2 GB.
2 GB to już jednak mało dzisiaj, a po premierze nowych układów mniej osób będzie je chciało kupować, więc będzie trzeba mocno obniżać ceny.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

 

 

następca 960 będzie na start kosztował 1000 zł?

 

Kto to wiedzieć może. W czerwcu planowane są karty zastępujące 970, 980 i w lipcu (około) 980Ti. Na następcę 950/960 trzeba będzie poczekać do około października.

 

@jabucho20

Nie wiem co autorowi doradzić, bo aktualnie 960 się nie opłaca, odpowiednik z radeona - 380(x) też jest słaby, hmm może używaną 970 szukaj w jakiejś w miarę przystępnej cenie. (ja bym tak teraz próbował, gdybym był ograniczony budżetem do około 1000zł).

Link to post
Share on other sites

 

 

Kto to wiedzieć może. W czerwcu planowane są karty zastępujące 970, 980 i w lipcu (około) 980Ti. Na następcę 950/960 trzeba będzie poczekać do około października.

 

Najprawdopodobniej żadnego następcy GTX 980Ti na razie nie będzie. Model chipu GP104-400 ma otrzymać następca 980, GP104-200 następca 970, pozostaje model GP104-150 który być może Nvidia wyda w dodatkowym układzie jak kiedyś 660 Ti.

 

 

 

Nie wiem co autorowi doradzić, bo aktualnie 960 się nie opłaca, odpowiednik z radeona - 380(x) też jest słaby, hmm może używaną 970 szukaj w jakiejś w miarę przystępnej cenie. (ja bym tak teraz próbował, gdybym był ograniczony budżetem do około 1000zł).

 

Najbardziej opłaca się poczekać te kilka tygodni na premiery nowej generacji GPU. Zawsze po takim wydarzeniu na rynku wtórnym pojawiają się atrakcyjne oferty, ceny obecnych idą w dół, a być może w cenie GTX 960 pojawi się wydajniejsza karta ze strony AMD bo w ten target czerwoni celują.

Link to post
Share on other sites

Z wielu źródeł wynika, że to właśnie model 150 ma być następcą 970.

Do premiery już niedługo, a najbliższe tygodnie zapewne przybliżą nas do prawdy. Zaczną się pojawiać bardziej wiarygodne, poparte pierwszymi testami, zrzutami ekranu informacje. Pozostaje czekać i mieć nadzieję, że przede wszystkim ceny będą na "normalnym" poziomie, bo jak patrzę na specyfikację, to o wydajność raczej się nie martwię.

Link to post
Share on other sites

Z wielu źródeł wynika, że to właśnie model 150 ma być następcą 970.

Do premiery już niedługo, a najbliższe tygodnie zapewne przybliżą nas do prawdy. Zaczną się pojawiać bardziej wiarygodne, poparte pierwszymi testami, zrzutami ekranu informacje. Pozostaje czekać i mieć nadzieję, że przede wszystkim ceny będą na "normalnym" poziomie, bo jak patrzę na specyfikację, to o wydajność raczej się nie martwię.

Tylko ja już czekam pół roku...

jaki procesor i zasilacz ? jaki dokładnie budżet 

mój komputer:

Procesor: i3 3220 3.30 GHz

Ram: 8 gb

Płyta główna: gigabyte H77-DS3H

Grafika: Właśnie szukam    :)

dysk: 1tb

Zasilacz:Antec 500

 Budżet tak 900 zl

Najtańszą. I tak nie warte swojej ceny. A za 2 miesiące będzie warta połowę.

hahah skąd tacy ludzie się biorą...

Link to post
Share on other sites

Już kilka krotnie pisałem o mojej karcie Evga gtx 960 4Gb więc nie chciało mi się poraz kolejny tego robić. Ale co tam ;). Świetna kultura pracy, karta w zasadzie bezgłośna, do bodajże 60 stopni idzie na chłodzeniu pasywnym. Super potencjał OC moja poszła prawie na 1600 mhz. Po rejestracji na stronie Evga mamy 3 lata gwarancji i teraz chyba jeszcze jest promocja że dostajemy klucz na nowego tomb raidera. Wcześniej miałem gtx 770 2gb i choć może ciężko w to uwierzyć to 960 zjada 770 . 4gb ram też się przydaje i widać różnice czy to w wieśku 3, czy pcars i innych grach. Nawet w dirt rally ładuje więcej jak 2gb do pamięci. Nowy dirt śmiga w ultra aż miło. Wiesiek 3 też dostał kopa to widać od razu.

 

 

 

 

//e

Pozwoliłem sobie na usunięcie "Wysłane z .."

Edytowane przez dodo
Link to post
Share on other sites

Dużo nie przesadzał:

co to za ss? Kiedy tak było?

Już kilka krotnie pisałem o mojej karcie Evga gtx 960 4Gb 

 

 

//e

Pozwoliłem sobie na usunięcie "Wysłane z .."

dasz link to dej twojej karty?

 

 

//e

Nie cytuj całych postów/zdjęć.

Edytowane przez dodo
Link to post
Share on other sites

Co do OC to loteria, z tego chyba każdy sobie zdaje sprawę - moja bez ruszania napięcia nie przekroczy 1535mhz.

Odnośnie temperatur, systemu chłodzenia - 60-65C karta chodzi pasywnie, jak większość modeli 960, maksymalne temperatury w moim przypadku (obudowa w stopce) to 62C przy wentylatorach na 700obr.

 

Warto jednak wspomnieć, że mój egzemplarz poszedł na RMA bo wentylator terkotał (RMA bez problemów, otrzymałem inną sprawną) 

 

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=33586

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-960-4-gb-gddr5-128-bit-3xdp-dvi-i-hdmi-box-04g-p4-3967-kr-776793/

Link to post
Share on other sites

Ja mogę porównać MSI i Gigabyte Windforce 2x. Kultura praca bardzo porównywalna, z delikatnym wskazaniem na MSI (mowa o tych samych obrotach). Temperatury są w obu na tyle niskie, że nie ma to znaczenia, bo to ok. 60-65 stopni w zależności od wentylacji obudowy, także obie karty bez problemu można trzymać na takich obrotach, by była niesłyszalna.

 

Z tych dwóch nieco bardziej polecam jednak Gigabyte, gdyż ma większy power limit 135% i dwie wtyczki zasilania (w MSI jest to jedna wtyczka i  105% lub 107%, nie pamiętam bo już jej nie mam). No i w przypadku MSI pod obciążeniem dobijałem do końca power limitu, więc i możliwości OC się zatrzymały, na 1487MHz w boost w moim przypadku. W Gigabyte problemu z zapasem mocy nie ma, i po podbiciu napięcia da się wycisnąć z niej trochę więcej (bez zmiany osiągnąłem 1500MHz). Poza tym Gigabyte jest zauważalnie mniejsza, moim zdaniem to zaleta w małych i średnich obudowach. Małą wadą jest fakt, że gdy w Afterburnerze ustawiam własną krzywą wentylatorów, to wyłącza się tryb półpasywny i minimalne obroty są wymuszone na ok. 600-700rpm (u mnie absolutnie niesłyszalne). Nie wiem czy da się jakoś obejść ten problem, nie szukałem dalej.

 

Z tego co obserwowałem, to Windforce 2x ma obecnie też nawet przyzwoitą cenę, także z czystym sumieniem ten model polecam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...