Skocz do zawartości

Recommended Posts

Budżet : <180zł

Czego potrzebujesz? : Słuchawki, wokółuszne

Przeznaczenie : Gry, muzyka 90/10

Źródło : ALC 888 (za kilka miesięcy prawdopodobnie ALC 1150 po kupnie nowego kompa)
Oczekiwania : Wygody, wytrzymałości i dobrego pozycjonowania w CS

 

Witam

 

Wiem, że takich tematów było sporo (przejrzałem ich dużo na forach), ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. Szukam słuchawek głównie do CS GO, takich, które zapewnią jak najlepsze pozycjonowanie, ale bez dodatkowej karty dźwiękowej. Mikrofon dokupię zalman mic1.

Zależy mi na wygodzie i wytrzymałości, nie na super dźwiękach w każdej muzyce i zastosowaniu (nie jestem audiofilem). 

 

Jakie modele polecacie?

 

PS. Nie mam możliwości przesłuchania jakichkolwiek słuchawek w sklepie 

Link to post
Share on other sites

Za pozycjonowanie w grach odpowiada karta dźwiękowa tak że przy kupowaniu nowego kompa postaraj się wygospodarować 100zl na x-fi Titanium a słuchawki sam czytałeś co polecamy najczęściej :)

HD 669 HD 668b itd :D

 

Sent from my Lenovo A7000Plus[DemonMode] using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Za pozycjonowanie w grach odpowiada karta dźwiękowa tak że przy kupowaniu nowego kompa postaraj się wygospodarować 100zl na x-fi Titanium a słuchawki sam czytałeś co polecamy najczęściej :) HD 669 HD 668b itd :D Sent from my Lenovo A7000Plus[DemonMode] using Tapatalk

A co sądzisz o SL hd330? Nadadzą się do cs? Jakie słuchawki jeszcze polecasz?

Link to post
Share on other sites

HD330 są ciemne, basowe w dźwięku i według mnie to średni pomysł do gier. Ja sam swego czasu nie byłem z tych słuchawek zadowolony na Audigy 2 ZS.

 

Do 180zł masz już w czym wybierać:

 

Superlux HD668B

Superlux HD681

Superlux HD681B

Superlux HD669

 

ewentualnie parę zł dołożyć do

 

Takstar Hi2050

Takstar TS-671

Encore Rockmaster

 

Z integrą najlepiej zagrają Superluxy, a dodatkowo są najtańsze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

FeX nie uwzględnił superluxów 681 evo (jest jakaś przyczyna). Miałem i w grach dają radę. Różnią się odpinanym kablem, dwoma zestawami padów no i dźwiękiem. W evo jest bass podbity, który jest imo bardzo przyjemny, jeśli ktoś lubi niskie pasma oczywiście :)

Link to post
Share on other sites

Dlatego nie podał bo to basiaki a bas w graniu przeszkadza

Dlaczego bass przeszkadza w grze? To jest bass, który jest znośny nawet przy słuchaniu muzyki i nie tłumi aż tak środka by przeszkadzać w grze...Jeśli uważasz inaczej to uzasadnij dlaczego, bo na prawdę jestem ciekawy ;D

Z resztą kupowanie drogich słuchawek do cs go troszkę mija się z celem, bo w cs go jest tragiczny dźwięk. 

 

Z tych co FeX poleciłem to 681b polecam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo gra się dużo lepiej na ts 671 które grają odwrócona V niż na bazowych 330 dać się da ale jednak dużo lepiej na się gra na ts 671 lepsza przestrzeń kroki bardziej slyszalne lepsze pozycjonowania itd. Itp.

Nie mowie ze Evo są złe ale są słuchawki które do grania nadają się lepiej

 

Sent from my Lenovo A7000Plus[DemonMode] using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites
Bas jest częstotliwością, która stwarza największe problemy podczas pozycjonowania, bo im niższa czestotliwość tym niższa kierunkowość dźwięku.

 

http://livesound.pl/images/stories/4936:.jpg
Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Dlatego w zestawach 5.1 jest tylko jeden sub bo człowiek nie jest w stanie zlokalizować źródła niskich tonów zresztą wystarczy uważać na fizyce albo poszukać ile wynosi długość fali akustycznej dla 20hz

W słuchawkach słyszysz bas inny niż w głośnikach bo w słuchawkach odczuwasz tylko ciśnieniowo czujesz jak membrana pompuje powietrze ale niskie tony nie są w stanie być poprawnie odtwarzane

Dlatego każdy kto zajmuje się tworzeniem muzyki używa głośników basy są ogólnie strasznie problematyczne fale stojące nakładanie się fal wzmocnienia i wyciszenia najbardziej słychać właśnie w basie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dlatego w CS:GO na pozycjonowanie najlepiej mi się grało w AKG K712 Pro, które tego basu mają bardzo mało w ilości. Podobnie było na starych Koss UR40, które nie miały prawie wogóle niższego basu.

Co innego immersja dźwiękowa, czyli efektowny bas przy wybuchach w grach singleplayer słuchany dla efektu. Tutaj już Evo sprawdzą się bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

mnie osobiście na mocno basowych Ultrasone 780 HFi grało się wybornie w CS. W dodatku względem zrównoważonych np. AKG K550 nie było absolutnej przewagi wynikającej dość sporej ilości basu , jednak bardzo dobrze kontrolowanego. Myślę, że tu dużo wskazuje kwestia osobista, Ci który nie lubią większych dawek niskich tonów będą zwyczajnie o tym wspominać, że to przeszkadza. Bardzo dużo jeszcze do powiedzenia ma parowanie z układami.

Link to post
Share on other sites

No i jak zwykle dochodzimy do miejsca, w którym stwierdzamy, że to tylko nasze subiektywne odczucia :)

 

HFI-780 dla mnie aż tak mocno basowe nie były w przeciwieństwie do HFI-580. Do gry jednak te wyższe Ultrasony nadawały się naprawdę dobrze :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Cześć, z doświadczenia polecam słuchawki Creative Sound Blaster tactic 3d fury, sam ich obecnie używam. Ich zaletą jest dodatkowa karta dźwiękowa na usb w zestawie oraz oprogramowanie Scout Mode dzięki któremu usłyszysz przeciwników z większej odległości.

 

niekompetencja

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites

Cześć, z doświadczenia polecam słuchawki Creative Sound Blaster tactic 3d fury, sam ich obecnie używam. Ich zaletą jest dodatkowa karta dźwiękowa na usb w zestawie oraz oprogramowanie Scout Modę dzięki któremu usłyszysz przeciwników z większej odległości.

Idz spac bo bredzisz
Link to post
Share on other sites
Każdy ma swoje zdanie

Mialem tacrics rozlecialy sie po miesiacu po 5 nie nadawaly sie do urzytku o dzwieku nie wspomne a ta karta usb lepiej graja bez niej

 

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ich zaletą jest dodatkowa karta dźwiękowa na usb w zestawie oraz oprogramowanie Scout Mode dzięki któremu usłyszysz przeciwników z większej odległości.

Creative ci płaci za pisanie takiej marketingowej papki? :) Bo jak nie, to szkoda... jakby ci płacili, to przynajmniej byś uzbierał sobie kasę na kupno jakiegoś prawdziwego sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Mi on odpowiada.

 

Gamingowy sprzęt jest dobry, póki się nie ma normalnych słuchawek na uszach. Przedstawię Ci krótko moją historię. Kiedyś kupiłem fatalitki hs 1000. Mówiłem wszystkim, że dźwięk boski i bla bla. Rzeczywiście były przyjemne na tamtą chwilę, lecz po przejściu następnie na chińskie superluxy, brainwavzy i pełnoprawne AKG, po przyjściu do sklepu i założeniu fatalitek na głowę, po prostu wpadłem w osłupienie jak tandetny i zniekształcony jest dźwięk.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ceny tych wszystkich gamingowych są na tyle wysokie, że wydawało by się, że jednak dostajemy do rąk SŁUCHAWKI, a nie brzęczki za 10 zł...

Za cenę tych creative co polecasz, kolega kupi superluxy z barwą dźwięku jaką sobie zażyczy + fajny mikrofonik. Także tak jak black napisał, nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo potem ludzie tracą pieniądze na takie zabawki, a szczególnie młodzi, którzy kupują z kieszonkowego. Ba, z resztą ten tematy już jest wyczerpany i to nie tylko na tym forum :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...