Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

1.Konfiguracja komputera: ASRock 970 extreme3, fx8120, raijintek ereboss, 2x8GB Fury HyperX 1866Mhz, PSU Fortron FSP600-80BPN, vtx HD 7790, SSD Samsung 850 EVO 256GB.

2.System operacyjny: Windows 7 64bit

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: brak

4.Używany program antywirusowy: brak

 

Witam, opiszę szybko mój problem, procesor cały czas chodził na 3.8GHz,od jakichś 4 lat i nigdy nic się nie działo. Jakiś miesiąc temu postanowiłem pobawić się w najwyższe OC, tak dla najwyższego taktowania tylko, osiągnąłem 5.255GHz, stabilne 4.75GHz, potestowalem i ustawiłem ponownie te 3.8GHz. 3 dni temu podczas gry zawiesił się komputer, po prostu freez obrazu, żadnego bsoda ani nic, podczas spoczynku czy przeglądania internetu długie godziny nic, ale w grze po 10-20 min. No i wczoraj gram sobie i nagle się wyłączył, tak po prostu od razu. Próbuje go włączyć, ale nic, wentylatory tylko zrobią 2cm obrotu i nic. Testowałem sam zasilacz i wszystkie napięcia w normie, uruchamiają np. dysk, tak więc skłaniam się do albo płyty głównej albo co gorsza procesora. Dodam, że temperatury na sekcji zasilania i mostu północnym były bardzo wysokie, sprawdzane organoleptycznie patrzyły, pewnie przez chłodzenie cpu, które praktycznie jest nad sekcja, a wentyl prawie dotyka NB. Oglądałem cała płytę jak i procesor ale nic nie widać, nic nie czuć, żaden kondensator nie wysłany, wszystko gra. Nie mam jak przełożyć części do innego komputera póki co, istnieje jakiś sposób, żeby być pewnym, że to płyta? A jeśli to płyta, to co mogło być powodem awarii? Myślałem,że i mobo i psu mają na tyle zabezpieczeń, żeby nic się nie spalilo. Jeśli to płyta, to kupię taka sama, tylko proszę o pomoc w doborze chłodzenia na sekcje jak i na NB, wole od razu mieć spokój. Pozdrawiam :D

Link to post
Share on other sites

Niestety gwarancji juz nie ma, prawie 5 lat temu to było składane. Aktualnie nie mam gdzie przetestować, więc myślę, że zaryzykuję i kupię płytę i się przekonam. Bardziej mnie interesuje co zrobić, żeby znowu się tak nie stało, jakie chłodzenie mi podejdzie, bo tego tyle jest, ale u mnie ciężko z miejscem, z jednej strony GPU a z drugiej cpu :)

Link to post
Share on other sites

Pastę jakieś pół roku temu na arcrica mx2,sam procesor się nie grzeje jakoś specjalnie. Obudowa to spc brutus 310, 1 z przodu wciągający, 1 z dołu wciągający, 1 z góry i z tyłu wyciągający. Może tak być, że tak nagle ma za mało prądu, skoro tyle lat było okej?

A powiedzcie mi jeszcze, jakiś miesiąc wcześniej przesiadłem się z Corsair Vengeance 2x4gb 1600MHz cl9 SINGLE CHANNEL, bo chłodzenie blokowało na 2x8GB podane wyżej w dual channel juz, czy dual channel zwiększa wykorzystanie mostka północnego?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...