Skocz do zawartości

Router Asus problem z logowaniem


Recommended Posts

Witam.

Ostatnio zakupiłem notebooka z kartą  WiFi 802.11ac i od tego czasu pojawił sie problem z netem. Połączanie internetowe jest niestabilne,dostawca INEA, routera CISCO eps3925 .Dzwoniłem na infolinię i doradzono mi w celu ustabilizowania połączenia zakup drugiego routera który będzie działał na paśmie 5 Ghz i w standardzie Ac,wiec zakupiłem router firmy Asus 802.11 ac Dual-band Wireless-AC750. Wszystkie czynności zrobiłem zgodnie z instrukcją  ale nie mogę w żaden sposób  połączyć się z adresem 192.168.1.1,również próbowałem przez stronę http://router.asus.comi bez efektów. W sprawach informatycznych mam podstawową wiedzę dlatego proszę o pomoc.W kompie zainstalowany system Windows 7,antywirus  Avast.  :(

 

 

Link to post
Share on other sites

Też tak miałem ze swoim TP-Linkiem - pewnie router ma inny adres niż ten co próbowałeś.

Wejdź w Panel Sterowania, wybierz widok wg Kategorii, następnie wejdź w Sieć i Internet, dalej w Wyświetl komputery i urządzenia sieciowe i wśród wyświetlonych urządzeń powinna być nazwa twojego routera - najedź kursorem na jego nazwę i kliknij prawy przycisk myszy - wyświetli się menu z niego wybierz Właściwości i w oknie, które się pojawi wybierz zakładkę Urządzenie sieciowe - tam znajdziesz faktyczny adres twojego routera - wystarczy na niego kliknąć, by pojawiło się okno logowania routera.

Link to post
Share on other sites

Super+r, cmd, ipconfig i tam bodajże po bramie domyślnej ci pokaże, a jak nie zadziała to zgaduję że modem i router mają to samo ip i podłącz lapka kablem do routera (nie podłączonegodo modemu) i z danych na jego spodzie skorzystaj.

Link to post
Share on other sites

Urządzenie od Cisco podłączyłeś do WANu czy LANu routera?

podłączyłem cisco do  Lan , Asusa do  Wan

Super+r, cmd, ipconfig i tam bodajże po bramie domyślnej ci pokaże, a jak nie zadziała to zgaduję że modem i router mają to samo ip i podłącz lapka kablem do routera (nie podłączonegodo modemu) i z danych na jego spodzie skorzystaj.

Super +r cmd, ipconfig  ???? nie bardzo wiem o co chodzi,tak jak pisałem wcześniej znam tylko podstawy :( 

Link to post
Share on other sites

A podłączyłeś się tylko i wyłącznie do routera a nie modemu ? Wtedy był by inny adres niż jak podałeś (raczej). 

 

Wciśnij [okienko windows]+r, wpisz cmd -> enter, wpisz ipconfig-> enter i tam spróbuj tego IP

To zależy jaką kto ma klawiaturę, u mnie jest tutaj taki ładny pingwinek >3 

Link to post
Share on other sites

wpisując 192.168.01 nic sie nie dzieje,nie loguje sie ze stroną routera,sorka wpisalem w przegladarke internet explorer pojawiło mi się okienko logowania le do routera Cisco

To oznacza ze polaczyles się z Cisco z pominięciem Asusa!

Link to post
Share on other sites

cooger - ja mam tez tego Cisco i internet od Inei.

Też mam podpięty do tego Cisco inny router (akurat w moim przypadku to TP-Link) i brama domyślna to tylko adres logowania tego Cisco - adres IP TP-Linka jest taki sam jak Cisco, jednak adres strony do logowania do TP-Linka jest już inny z 1:80 na końcu zamiast tylko z 1.

U niego może być tak samo.

Link to post
Share on other sites

A podłączyłeś się tylko i wyłącznie do routera a nie modemu ? Wtedy był by inny adres niż jak podałeś (raczej). 

 

To zależy jaką kto ma klawiaturę, u mnie jest tutaj taki ładny pingwinek >3 

 

No tak, ale skoro padło takie pytanie pomyślałem, że to jednak system okienkowy.

Link to post
Share on other sites

cooger - ja mam tez tego Cisco i internet od Inei.

Też mam podpięty do tego Cisco inny router (akurat w moim przypadku to TP-Link) i brama domyślna to tylko adres logowania tego Cisco - adres IP TP-Linka jest taki sam jak Cisco, jednak adres strony do logowania do TP-Linka jest już inny z 1:80 na końcu zamiast tylko z 1.

U niego może być tak samo.

:80 to tylko port, standardowy dla protokołu http/s i często jest ukrywany przez oprogramowanie (przeglądarki www, lub sam serwer itd.), gdyż kowalscy i tak nie będą wiedzieć po co on jest. 

Link to post
Share on other sites

cooger - ja mam tez tego Cisco i internet od Inei.

Też mam podpięty do tego Cisco inny router (akurat w moim przypadku to TP-Link) i brama domyślna to tylko adres logowania tego Cisco - adres IP TP-Linka jest taki sam jak Cisco, jednak adres strony do logowania do TP-Linka jest już inny z 1:80 na końcu zamiast tylko z 1.

U niego może być tak samo.

 

Jeśli CISCO podpięte jest na WAN routera (jakiegokolwiek) to adresem bramy powinien być adres LAN tego routera.

Link to post
Share on other sites

Podłącz tylko Router ASUS do komputera kablem sieciowym. Port LAN w routerze nie WAN i karta sieciowa. Przez Wifi bez początkowej konfiguracji routera połączenia nie uzyskasz. Jeśli po wpisaniu w przeglądarkę nie możesz się zalogować. To możliwe, że masz również zmienioną konfigurację sieciową(wpisane adresy sieciowe dla Protokół internetowy w wersji 4). Musisz zapisać te adresy jeśli są tam wpisane i zmienić ustawienia tego protokołu na Uzyskaj adres IP automatycznie. Później znowu wpisz adres 192.168.1.1 w przeglądarkę. Możesz też zresetować router przytrzymując przycisk reset dłużej niż 10 sekund. Odczekaj minutę po resecie i próbuj się zalogować. By połączenie obu routerów funkcjonowało w Asus wyłącz DHCP(niech Cisco przydziela adresy). Jeśli chcesz mieć możliwość logowania się do obu routerów zmień początkowy adres asusa na np. 192.168.10.100(może to być również zakres adresów operatora). Mankamentem tego rozwiązania jest konieczność wpisania ręcznie adresów na komputerach stacjonarnych. Np. IP. 192.168.10.101 itd. Maska podsieci: 255.255.255.0 , Brama domyślna to adres routera Cisco 192.168.1.1 , Preferowany serwer DNS: 192.168.1.1. Nie gwarantuje na 100%, że wszystko zadziała bo przewidzieć wszystkie opcje nie sposób. Sam ma router Asusa RT-AC68U i router operatora internetu. Takie rozwiązanie stosuje u Siebie i na razie działa. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

podłącz się kablem sieciowym do Asusa i zaloguj się do niego i ustaw sieci i zabezpieczenia - możesz na czas konfiguracji Asusa wyłączyć Cisco - jeżeli to nie zadziała to musi coś być nie tak albo z Asusem, albo z kartą sieciową w laptopie.

Link to post
Share on other sites

podłącz się kablem sieciowym do Asusa i zaloguj się do niego i ustaw sieci i zabezpieczenia - możesz na czas konfiguracji Asusa wyłączyć Cisco - jeżeli to nie zadziała to musi coś być nie tak albo z Asusem, albo z kartą sieciową w laptopie.

Jest udało się połączyć tylko nie wiem jak ustawić sieci i zabezpieczenia, wpisałem na stronie routera swoją nazwę sieci i hasło ale po przeskanowaniu cały czas pokazuje mi się nazwa asusa i żąda klucza  który został wczesniej wygenerowany podczas konfiguracji sieci na laptopie. ale i tak się cieszę bo chociaż w jakimś stopniu jest zabezpieczona :)

Jest udało się połączyć tylko nie wiem jak ustawić sieci i zabezpieczenia, wpisałem na stronie routera swoją nazwę sieci i hasło ale po przeskanowaniu cały czas pokazuje mi się nazwa asusa i żąda klucza  który został wczesniej wygenerowany podczas konfiguracji sieci na laptopie. ale i tak się cieszę bo chociaż w jakimś stopniu jest zabezpieczona :)

jest juz ok dałem radę zmienić klucz zabezpieczający.

wszystkim bardzo dziękuję za pomoc ,pozdrawiam serdecznie :):):)

Szanowne Grono po konfiguracji routera nadal mam problem ze stabilnością łącza, czy to jest wina złej konfiguracji czy może dostawcy -który zapewnił mnie ze po ich stronie wszystko jest ok ,czy może przyczyna jest po stronie komputera.?????

Wygląda to tak żę ładuje mi stronkę ,wszystko śmiga dobrze a po kilku minutach stronę ładuje około 30 sekund lub całkowicie zrywa połączenie. Technik z firmy Inea stwierdził że może sąsiedzi zakłócają mi sygnał stąd ten problem. >Proszę o pomoc  :(  :(  :(

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy oprogramowanie urządzeń sieciowych masz aktualne(firmware). Zaktualizuj sterowniki do kart sieciowych, możesz też na sztywno ustawić kanał transmisji Wifi, by wyeliminować zakłócanie przez inne sieci.  

jestem zielony w tych sprawach ,mógłbyś mnie pokierować ? od niedawna pracuje na Windowsie 7  czy chodzi o -panel sterowania/sieć internet/centrum sieci i udostępniania/wyswietl komputery i urzadzenia sieciowe/ i tutaj pojawia mi sie infrastruktura sieci :RT-ac51 i ponizej komputer lenovo a obok ikona RT-ac51 ? Na stronie routera zmieniałem juz kanały ,z pierwszego zmieniłem na 11 pozniej na kanał 10

Edytowane przez marcel2852
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...