Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam , potrzebuje Waszej pomocy. Chciał bym podkręcić swój procesor czyli FX 8350. A jestem w tym temacie zielony więc liczę na waszą pomoc. Z góry dziękuje.

-Specyfikacja mojego komputera :

procesor- FX 8350

płyta główna - MSI 970 Gaming

pamięć RAM - G.Skill Trindetx 2x8 GB 2400MHz

karta graficzna- palit gtx 960 jetstream

zasilacz - Thermaltake Smart SE Modular 530W

Link to post
Share on other sites

Ważne by w BIOS wyłączyć AMD Turbo Core Technology, APM, Cool ‘n’ Quiet, CPU Thermal Throttle, Core C6 State, C1E, Enhanced Halt State, a włączyć Load Line Calibration (LLC).

 

Następnie zmieniasz wartość CPU Clock Multipler z x20, np na x23.

 

Przy ew. zawieszaniu się komputera, wywalaniu BSOD czy innych cyrkach, zmniejszasz w/w wartość

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Ważne by w BIOS wyłączyć AMD Turbo Core Technology, APM, Cool ‘n’ Quiet, CPU Thermal Throttle, Core C6 State, C1E, Enhanced Halt State, a włączyć Load Line Calibration (LLC).

 

Następnie zmieniasz wartość CPU Clock Multipler z x20, np na x23.

 

Przy ew. zawieszaniu się komputera, wywalaniu BSOD czy innych cyrkach, zmniejszasz w/w wartość

Zrobiłem jak napisałeś. Ale i tak albo windows się nie włącza albo nawet w biosie mnie wywala i się znowu restartuje. :(

Dołączam tutaj fotki mojego Biosu może zobaczysz i bardziej napiszesz co mam tam zrobić. :) Z góry dziękuje .

 

Zdjęcia :

 

 
 
 
Link to post
Share on other sites

Jaki masz pastę i cooler na procku

Wyłącz najpierw profil dla RAM, potem je włączysz

Niewiele podnieś CPU Voltage np. 1.35, CPU-NB np 1.2

Cool&Quiet z Auto na Disabled to samo TurboCore Technology

 

Normalnie CPU Ratio to 20, sprawdź 21 - komp wstanie i będzie działał bez problemów, sprawdzasz 22 itp itd.

Możesz ściągnąć Prime95 i uruchomić test CPU stress 15-1 godz - będzie ok, działasz dalej

 

I nie można zapomnieć, że to ile podkręcisz zależy m.in od konkretnej sztuki procka, więc jeśli ktoś robi 4,7GHz nie znaczy, że również osiągniesz taki wynik (zwłaszcza na chłodzeniu powietrzem).

Wrogiem FX jest temperatura, także im chłodniej w jego otoczeniu tym lepiej.

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Spartan do demonów nie należy, zwłaszcza z jednym wentylatorem. Jeśli wchodzi w grę zmiana cooler'a to w zależności od ilości miejsca w obudowie, portfela i upodobań proponowałbym np. Fortis, Grandis, coś z BeQuiet lub Cryorig.
Masz 'wysoki" RAM więc to również trzeba uwzględnić przy wyborze coolera - o ile pamiętam Fortis czy Grandis mają budowę asymetryczną -specjalnie dla wysokiego profilu RAM

Pastę można zmienić na np. Gelid Extreme - zawsze to parę stopni.

Można również w zależności od obudowy dołożyć dodatkowe wentylatory z tyłu i/lub u góry, poprawiając obieg powietrza i schłodzą okolice procka.

Link to post
Share on other sites

Właśnie przymierzam się do zmiany chłodzenia. A obudowe jaką posiadam to Bitfenix Neos. I właśnie nie wiem czy się w tej obudowie zmieści Grandis albo Fortis. W obudowie mam jeden wentylator z tyłu 120mm i dwa z przodu 120mm  i myśle że przepływ powietrza jest w miarę dobry.

 

http://www.morele.net/obudowa-bitfenix-neos-bfc-neo-100-kkxsb-rp-646749/

Edytowane przez korniszon123
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...