Skocz do zawartości

Grafika do 200zł, GTA V, ciężki przypadek...


Recommended Posts

Witam,
Moja dziewczyna zwróciła się do mnie z prośbą o GTA V. Jej komputer nie należy do najmocniejszych..
Procesor: Intel Core 2 Quad Q8200 4x2.4GHz

RAM : 4GB DDR2

Zasilacz 400W
O grafice nie wspomnę, ponieważ koniecznie trzeba kupić nową... Do wydania max 200zł
Aby było te 40fps+ na normalnych/niskich ustawieniach

Myślałem nad:
1. Radeon HD7750 1GB

2. GT640 2GB DDR3

 

Co możecie polecić? Najlepiej żeby nie trzeba było zmieniać zasilacza. Z góry dzięki!

 

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzialem na YT to ludzie dają rade z 4gb ram i Shappire HD7750 na 30fps+ wiec jakos jest to mozliwe :D
Przypuśćmy że wsadzę Shappire HD7750, gta na minimalnych, rozdzielczość troszke zmniejsze - sądze ze da rade.
A GT640 2gb GIGABYTE?

 

Ew dokupić 4GB ram (2x2gb)

Edytowane przez dociekliwy.fred
Link to post
Share on other sites

O wydajność karty czy CPU bym się raczej nie martwił...
Gorzej natomiast ze zużyciem pamięci.
Przeprowadziłem z ciekawości test we wbudowanym benchmarku na minimalnych detalach w GTA 5.

CPU i7 4790K zmniejszony do 1,7 GHz + wyłączone HT

GPU GTX970
Zużycie pamięci Ram i Video Ram przedstawia się tak:
http://orig05.deviantart.net/2854/f/2016/109/2/f/20160418_01_by_reznor666-d9zhob6.png

I to przy średnim FPS = 104
Przy użyciu GPU na poziomie 25-45%.
Rozdzielczość Full HD.

Także nie mam pojęcia jak to będzie wyglądało na 4GB Ram i 2GB na karcie (lub o zgrozo nawet 1 GB).

W opcjach gry teoretycznie pokazuje zużycie około 1 GB pamięci video, tak więc pewnie gra (i karta) sobie to odpowiednio optymalizuje.

Cóż, nie dowiesz się póki sam nie sprawdzisz.

Jest też video na dość zbliżonym sprzęcie.
Q8300, 4GB Ram, Radeon HD7770 1GB, 1440x900 + ktoś nie zauważył że ma zjechane proporcje obrazu.

https://www.youtube.com/watch?v=kD_MxMJu11s

Zabawne, jak to w oryginalnej wersji angielskiej detale są na Normal, podczas gdy w "polskawej" są ŚREDNIE.
Geniusz, ten kto to wymyślił.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Moj laptop (i5 3210m ,6gb ramu i gt635m 2gn ) przy rozdzielczosci 1366x768 i na ustawieniach najnizszych nawet pozwala zagrac. W miescie jest 40-55fps a poza miastem 35-50. Nie czuc jakisch duzych dropow.

 

Zanim kupilem grafike do pc gralem na

- i5 3470

- 6gb ramu

-gt 630 4gb

 

W miare dawalo to rade przy 720p lecz zdarzaly sie teleportacje i dropy. Potem przy gtx 970 dokladalem ramu. Na 6gb ramu przy wysokich/bardzo wysokich bylo okolo 60-80 fps a po dolozeniu ramu do 8gb fpsy zaczely dochodzic do 100 czasem lekko ponad.

Link to post
Share on other sites

Moj laptop (i5 3210m ,6gb ramu i gt635m 2gn ) przy rozdzielczosci 1366x768 i na ustawieniach najnizszych nawet pozwala zagrac. W miescie jest 40-55fps a poza miastem 35-50. Nie czuc jakisch duzych dropow.

 

Zanim kupilem grafike do pc gralem na

- i5 3470

- 6gb ramu

-gt 630 4gb

 

W miare dawalo to rade przy 720p lecz zdarzaly sie teleportacje i dropy. Potem przy gtx 970 dokladalem ramu. Na 6gb ramu przy wysokich/bardzo wysokich bylo okolo 60-80 fps a po dolozeniu ramu do 8gb fpsy zaczely dochodzic do 100 czasem lekko ponad.

Link to post
Share on other sites

W wielu grach z dx11. W zasadzie dzieje się to chyba od czasu wyjścia Wolfenstein'a. Do wyjścia tej gry HD7770 był w najlepszym wypadku porównywalny z HD6850, potem sytuacja się odwróciła i już w bardzo wielu nowszych tytułach HD7770 wypada lepiej niż HD6970. Myślę, że na to ma wpływ przede wszystkim już niemal wszechobecna teselacja i kilka innych bajerów z dx11 + olewanie optymalizacji pod tak stare gpu.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

W wielu grach z dx11. W zasadzie dzieje się to chyba od czasu wyjścia Wolfenstein'a. Do wyjścia tej gry HD7770 był w najlepszym wypadku porównywalny z HD6850, potem sytuacja się odwróciła i już w bardzo wielu nowszych tytułach HD7770 wypada lepiej niż HD6970. Myślę, że na to ma wpływ przede wszystkim już niemal wszechobecna teselacja i kilka innych bajerów z dx11 + olewanie optymalizacji pod tak stare gpu.

 

Ciekawe. Ja się zatrzymałem jeszcze na okresie, gdy 6850 miał więcej klatek w grach niż 7770 :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...