Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Na wstępie przepraszam jeśli to zły dział, nie jestem pewien czy to poprawny dział.

Mój problem polega na...jakości dźwięku w systemie Windows 10.

Po zainstalowaniu świeżego Windows 8.1 uaktualniłem system do Windows 10.
Już w Windows 10 po zainstalowaniu bieżących aktualizacji, wykonałem przywracanie ustawień i systemu do stanu początkowego (aby wyczyścić system i zrobić tak jak by system na czysto).

Zainstalowałem sterowniki i nie mam zastrzeżeń - wszystko działa płynnie i bez zarzutów.
jednak dźwięk pozostawia wiele do życzenia. Na Windows 8.1 którego niegdyś używałem (przed świeżą instalacją pod uaktualnienie) dźwięk był perfekcyjny. Niskie i wysokie tony pięknie się dopełniały a wokal był wyrazisty.
Teraz na Windows 10 dźwięk jest....płytki? Bas jest jakiś słabszy? Ponadto system sam w sobie jest cichszy w porównaniu do Windows 8.1 (głośność powiadomień, filmów odtwarzanych na Youtube na Mozilli, komunikatów o podłączonym sprzęcie itd.). Przy niektórych utworach słyszę, że głośniki dosłownie trzeszczą w niektórych partiach utworu.
To tak jak bym słuchał utworów zapisanych w 320kb/s a słyszał bym jakieś 128kb/s albo nawet gorzej.

Co może być przyczyną takiej pogorszonej jakości dźwięku? Jest na to jakiś sposób?

Próbowałem zainstalować domyślny sterownik systemu audio dla Windows 10: "Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio" ale nic to nie dało...

 

 

Moja specyfikacja:
Windows 10 Pro 64-bit (10.0, Build 10586) (10586.th2_release_sec.160328-1908)
Płyta Główna: ASUS M5A97 EVO R2.0
BIOS: 2501
Procesor: AMD FX-8320 Eight-Core Processor (8 CPUs), ~3.5GHz
Karta dźwiękowa: zintegrowana na płycie głównej
Głośniki: Logitech Z5500 5.1

Aktualny sterownik dźwięku: Realtek_Audio_XPVistaWin7-8-8-1_V5100_6017525
 

Dziękuje za wszelkie komentarze, odpowiedzi ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...