Skocz do zawartości

Czy warto aktualizować Windows 7 do Windows 10 pod kątem gier itp.


Recommended Posts

Witam.

Jak w temacie. Szukam jak najświeższych opinii.
Niestety Wujek Google mi nie pomógł. Są tylko jakieś stare, ogólnikowe i kilkumiesięczne artykuły.
I tak planuje zrobić format dysku, więc nie obawiam się o żadne dane itp.
Jak po takim czasie sprawuje się Windows 10 ?
Dodam, że komputer służy głównie do grania, ale też transmisji na żywo i w związku z tym chciałem spytać się również o działanie różnych tego typu programów jak obs, msi afterburner, antywirusy, gry itp.
Posiadam licencje oem. Kiedyś tam już aktualizowałem system, ale potem wróciłem do 7 (instalacja z płyty). Czy mogę zainstalować na surowo win 10 i wpisać klucz z 7 ? Czy dla pewności jeszcze raz zrobić aktualizację i potem zainstalować surową wersję ?
Dodam, że jeszcze mi się ten komunikat nie pojawił na stacjonarnym komputerze, a mam włączone aktualizacje. Jak wygląda sprawa instalacji sterowników ? Czy te z win 7/8.1 działają na 10 ?
Ostatnio też pobrałem obraz płyty win 10 ze strony MS i tu kolejne pytanie. Jaką wersje oni udostępniają (insider czy zwykła)pytam, bo podobno jest różnica w stabilności jakoś tak.

I ostatnia sprawa. Posiadam modem huwaei e372 i czytałem, że mogą być spore problemy z kompatybilnością. Jak to wygląda po takim czasie ? Ktoś coś wie ? 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Edytowane przez Ajdacho93
Link to post
Share on other sites

1. Ja wróciłem do 7. 10-tka da kilka klatek więcej, ale moim zdaniem nie jest to warte instalowania tego dziadowskiego systemu.

2. Nie musisz wpisywać klucza w ogóle. Po instalacji 10 aktywuje się automatycznie.

3. Sterowniki - niektóre działają, niektóre nie.

4. Obraz, jeśli użyjesz Media Creation Tool, to ostatnia stabilna kompilacja. Aktualnie zdaje się ta z listopada 2015.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Jak w temacie. Szukam jak najświeższych opinii.

Niestety Wujek Google mi nie pomógł. Są tylko jakieś stare, ogólnikowe i kilkumiesięczne artykuły.

I tak planuje zrobić format dysku, więc nie obawiam się o żadne dane itp.

Jak po takim czasie sprawuje się Windows 10 ?

Dodam, że komputer służy głównie do grania, ale też transmisji na żywo i w związku z tym chciałem spytać się również o działanie różnych tego typu programów jak obs, msi afterburner, antywirusy, gry itp.

Posiadam licencje oem. Kiedyś tam już aktualizowałem system, ale potem wróciłem do 7 (instalacja z płyty). Czy mogę zainstalować na surowo win 10 i wpisać klucz z 7 ? Czy dla pewności jeszcze raz zrobić aktualizację i potem zainstalować surową wersję ?

Dodam, że jeszcze mi się ten komunikat nie pojawił na stacjonarnym komputerze, a mam włączone aktualizacje. Jak wygląda sprawa instalacji sterowników ? Czy te z win 7/8.1 działają na 10 ?

Ostatnio też pobrałem obraz płyty win 10 ze strony MS i tu kolejne pytanie. Jaką wersje oni udostępniają (insider czy zwykła)pytam, bo podobno jest różnica w stabilności jakoś tak.

I ostatnia sprawa. Posiadam modem huwaei e372 i czytałem, że mogą być spore problemy z kompatybilnością. Jak to wygląda po takim czasie ? Ktoś coś wie ? 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

Czystą instalację najlepiej wykonać w następujący sposób:

1. Tworzysz obraz na USB przy pomocy Media Creation Tool

2. Instalujesz na czysto :D

 

Zdarza się, że instalator prosi o klucz (jeśli nie było aktualizacji) a zdarza, że nie prosi (np. ultrabook z kluczem "w biosie").

 

Zawsze możesz na jakimś innym dysku zainstalować wersję ewaluacyjną, sprawdzić działanie sprzętu i softu a potem zainstalować już "produkcyjnie" z klucza, który posiadasz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...