Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Co zamiast Eizo Foris FG2421?

eizo foris fg2421 monitor czerń kontrast 144hz 120hz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 cayenne

cayenne
  • Nowicjusz

• 10 postów

Napisano 16 kwiecień 2016 - 16:45

Witam!

Od niedawna poluję na monitor Eizo Foris FG2421, jednak nie da się go nigdzie kupić. Produkcja ponoć już nie istnieje, a wszystkie sztuki rozeszły się po klientach. Najbardziej przyciągnął mnie do niego wysoki współczynnik kontrastu statycznego (wg producenta 5000:1) oraz odświeżanie na poziomie 120Hz. Sytuacja jest raczej smutna: wychodzi na to, że jedyną opcją jest ściągnięcie go z USA, a to niestety łączny koszt prawie 3,5 tysiąca złotych. Stąd moje pytanie: czy ktoś bardziej ogarnięty w temacie jest w stanie polecić jakiś monitor z odświeżaniem powyżej 99Hz i głęboką, ciemną czernią (wysoki kontrast)?

• 0

#2 Usunięty

Usunięty

Napisano 16 kwiecień 2016 - 18:40

a w tym sklepie http://dtpsoftware.p...tor-lcd-24.html

• 0

#3 phx1990

phx1990
  • Entuzjasta

• 567 postów

Napisano 16 kwiecień 2016 - 19:07

Miszane opinie ma ten sklep, ja bym uwazal

• 0

AMD Ryzen 5 1600X + Arctic Freezer 33 MSI B350 Gaming Pro Carbon 2 x 8 GB G.SKILL Aegis 3000MHz | EVGA SC GTX1080 ACX3.0 Seagate 1TB sATA III 64MB Samsung 840 EVO 120 GB | Samsung 750 EVO 250 GB | Thermaltake Berlin 630W | SPC Gladius M40 5x120mm Zephyr  | AOC G2770PF | Superlux HD 668B

#4 cayenne

cayenne
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 10 postów

Napisano 16 kwiecień 2016 - 21:12

Byłem tam i niestety wygląda na to, że tam również go nie ma. Przegooglowałem chyba wszystkie sklepy, w których był dostępny i nie znalazłem żadnej sztuki na sprzedaż. :( Czekanie na wznowienie produkcji czy wystawienie przez kogoś używanego modelu jest bez sensu, więc szukam alternatywy. Jakiś monitor >99Hz i dobry kontrast? Niech będzie nawet matryca TN, żeby tylko czerń była... czernią :)

• 0

#5 drachenfeles

drachenfeles
  • Let the Galaxy Burn!

• 19606 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 16 kwiecień 2016 - 21:59

na e-sportowych modelach czerń to taka trochę awangarda, większość świeci jak ostro niczym bateria przeciwlotnicza, że cały kontrasty wyciąga z maksymalnej jasności, a nie z niskiego punktu czerni

nie uświadczysz monitora do gier, który zejdzie z czernią poniżej szarej brei

• 0

#6 cayenne

cayenne
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 10 postów

Napisano 17 kwiecień 2016 - 07:54

O, witam ponownie, Panie drachenfeles! :) Chyba nie pozostaje nic, niż zaopatrzyć się w jakiś VA na poziomie 60Hz, sił już brakuje do tych monitorów.

Swoją drogą, to jest ktoś w stanie wytłumaczyć dlaczego wszystkie te szybkie grajki świecą jak szperacze? Przecież nikt o zdrowym wzroku nie będzie sobie świecić takim laserem w oczy, a jednak większość gamingowych monitorów nawet poniżej 50% jasności to wciąż może za latarnie służyć... Czyżby wysokie odświeżanie wymagało zastosowania tak dużej jasności?

• 0

#7 drachenfeles

drachenfeles
  • Let the Galaxy Burn!

• 19606 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 17 kwiecień 2016 - 08:38

nie tyle odświeżanie co większość technik redukcji rozmycia, tych co to wychwala się pod niebiosa na blurbusters w praktyce mają one dość zgubny skutek na w zasadzie wszystkie inne parametry

tego praktycznie nie widać w grach, do których są dedykowane i w tej roli się sprawdzają, ale wówczas trzeba by mieć osobny monitor do wszystkiego innego

a współczesne VA to w zasadzie na 90% AUO co jeszcze ujdzie, gorzej tylko jak się jakiś tani chińczyk trafi, bo jakiś manager postanowił zabłysnąć oszczędnością i puścił taką linię, wówczas bywa gorzej niż na IPS

• 0

#8 jakubek27

jakubek27
  • Amator

• 53 postów

Napisano 17 kwiecień 2016 - 15:31

zostawiłem Panu prywatną wiadomość w sprawie możliwości zakupienia używanego fg2421 (akurat przymierzam się do sprzedaży)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: eizo, foris, fg2421, monitor, czerń, kontrast, 144hz, 120hz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych