Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Jak wzmocnić sygnał Wi-Fi z Funboxa 2.0? Router Tp-Link.

wi-fi funbox orange router zasięg telewizja słaby wzmocnić tp-link TD-W8950ND

Najlepsza odpowiedź MariuszB35PL, 20 kwiecień 2016 - 10:57

kup wi-fi repeater.  ,cyzli wzmaczniacz sygnału, umieścisz gdzieś w domu w gniazdku gdize jest dostępny jeszcze sygnal wi-fi i rozszerzy ci sygnał na większy obszar, ja tam mam w domu, teki repeater.  za 0 zeta wystarczy, trzeba na niego wjeść zaznaczyć klonowanie sidd, wpisac hasło. jak ma inne ip np router ma 192.168.1.1 a repeater. ma 192,168,10,1 to zmień jeszcze te ip na końcówkę 1.60 np i wtedy nie bedize nawet problemu ze streemingiem między kompami urządzeniami itd. U mnie się sprawdza tka kombinacja. normalnie na wi-fi miałam u siebie w pokoju 3/5 mbit teraz mam 17/23 mbit więc różnica spora. MIeszkam w Domu i między pietrami tez był problem z zasięgiem teraz praktycznie w każdym miejscu w domu mam sygnał dobry. a jak masz na jedna linieelektrycznato możesz zrobić połaczenie LAN po gniazdku eneergi to bedizesz mieć jeszcze lepsze transfery a urządzenia podepniesz po kablu od repetera . poczytaj o tym nie jest to aż tak drogie repater wi fi to koszt od 50 zeta za jedna sztukę więcej nie potrzebne raczej. a te repeatery po sieci elektrycznej to potrzebujesz 2 sztuki to od 100 zł da rade znaleźć 

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 pikmen36

pikmen36
  • Amator

• 40 postów

Napisano 16 kwiecień 2016 - 15:29

Witam.
Od paru miesięcy korzystam z usługi FunPack w Orange (TV, internet, telefon) i modemu FunBox 2.0. Problem polega na tym, że komputer z podpiętym FunBoxem mam na piętrze, a telewizor oraz dekoder na dole, po skosie. Taki stan rzeczy sprawia, że zasięg sieci bezprzewodowej w pokoju z telewizorem jest mały, co często powoduje zakłócenia w pracy dekodera i telewizja zawiesza się, "przycina". Ciężko byłoby przeprowadzić kabel Ethernet z góry na dół aby podpiąć go do dekodera TV. Posiadam natomiast w domu router Tp-Link TD-W8950ND, z którego korzystałem parę lat temu, gdy nie posiadałem jeszcze telefonii internetowej. Słyszałem, że można wykorzystać takie routery do wzmocnienia sieci Wi-Fi. Mógłbym wtedy umieścić ten router w pokoju, który znajduje się nad pokojem z TV, wtedy sygnał nie szedłby po skosie i byłby mocniejszy przy dekoderze.
Chciałbym, żeby ktoś poinstruował mnie krok po kroku jak to zrobić, szczególnie jeśli chodzi o konfigurację dodatkowego routera. I czy to w ogóle dobry pomysł?
Jeśli nie, to co mogę zrobić aby telewizja działała lepiej. Dodam, że w grę nie wchodzi żadne przemeblowanie.
Z góry dzięki za pomoc.

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7452 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 16 kwiecień 2016 - 16:23

O ile mi wiadomo to ten router nie posiada trybu repeater.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 seeqin

seeqin
  • Amator

• 57 postów

Napisano 16 kwiecień 2016 - 19:41

mam ten sam router tp-linka i tez mam funboxa. powiem Ci tak, bawilem sie z tym caly dzien i jest raczej tak cooger powiedzial.

Cale szczescie sie umowa konczy i bedzie mozna zrezygnowac z tego poblokowanego syfu zwanego funboxem.

• 0

#4 MariuszB35PL

MariuszB35PL
  • Zapaleniec

• 1425 postów

Napisano 20 kwiecień 2016 - 10:57   Najlepsza odpowiedź

kup wi-fi repeater.  ,cyzli wzmaczniacz sygnału, umieścisz gdzieś w domu w gniazdku gdize jest dostępny jeszcze sygnal wi-fi i rozszerzy ci sygnał na większy obszar, ja tam mam w domu, teki repeater.  za 0 zeta wystarczy, trzeba na niego wjeść zaznaczyć klonowanie sidd, wpisac hasło. jak ma inne ip np router ma 192.168.1.1 a repeater. ma 192,168,10,1 to zmień jeszcze te ip na końcówkę 1.60 np i wtedy nie bedize nawet problemu ze streemingiem między kompami urządzeniami itd. U mnie się sprawdza tka kombinacja. normalnie na wi-fi miałam u siebie w pokoju 3/5 mbit teraz mam 17/23 mbit więc różnica spora. MIeszkam w Domu i między pietrami tez był problem z zasięgiem teraz praktycznie w każdym miejscu w domu mam sygnał dobry. a jak masz na jedna linieelektrycznato możesz zrobić połaczenie LAN po gniazdku eneergi to bedizesz mieć jeszcze lepsze transfery a urządzenia podepniesz po kablu od repetera . poczytaj o tym nie jest to aż tak drogie repater wi fi to koszt od 50 zeta za jedna sztukę więcej nie potrzebne raczej. a te repeatery po sieci elektrycznej to potrzebujesz 2 sztuki to od 100 zł da rade znaleźć 

• 1

http://simracing-academy.pl/ 

Komputer:Płyta Msi Tomahawk B450 , Ryzen 7 1700 @ 3,9Ghz, chłodzenie SilentiumPC Grandis 2, Gtx 1080 Msi Gaming, 16GB RAM Adata Spectrix RGB DDR4 @3200 Mhz, 1xSSD 120 GB ADATA, 2xHDD 1TB, 1xHDD 1,5 TB, TV LG 37" FHD 1080p , Xbox One

#5 pikmen36

pikmen36
  • Autor tematu
  • Amator

• 40 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 08:30

Dzięki wielkie, pomyślę na tym w przyszłości. Na razie pomogłem sobie przeniesieniem funboxa do drugiego pokoju, który znajduje się nad tym z telewizorem. W komputerze zainstalowałem kartę Wi-Fi i odbieram sygnał bezprzewodowo. Natomiast zasięg przy TV znacznie się zwiększył i wszystko działa już w miarę jak powinno :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wi-fi, funbox, orange, router, zasięg, telewizja, słaby, wzmocnić, tp-link, TD-W8950ND

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych