Skocz do zawartości

Jak wzmocnić sygnał Wi-Fi z Funboxa 2.0? Router Tp-Link.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MariuszB35PL,

Recommended Posts

Witam.
Od paru miesięcy korzystam z usługi FunPack w Orange (TV, internet, telefon) i modemu FunBox 2.0. Problem polega na tym, że komputer z podpiętym FunBoxem mam na piętrze, a telewizor oraz dekoder na dole, po skosie. Taki stan rzeczy sprawia, że zasięg sieci bezprzewodowej w pokoju z telewizorem jest mały, co często powoduje zakłócenia w pracy dekodera i telewizja zawiesza się, "przycina". Ciężko byłoby przeprowadzić kabel Ethernet z góry na dół aby podpiąć go do dekodera TV. Posiadam natomiast w domu router Tp-Link TD-W8950ND, z którego korzystałem parę lat temu, gdy nie posiadałem jeszcze telefonii internetowej. Słyszałem, że można wykorzystać takie routery do wzmocnienia sieci Wi-Fi. Mógłbym wtedy umieścić ten router w pokoju, który znajduje się nad pokojem z TV, wtedy sygnał nie szedłby po skosie i byłby mocniejszy przy dekoderze.
Chciałbym, żeby ktoś poinstruował mnie krok po kroku jak to zrobić, szczególnie jeśli chodzi o konfigurację dodatkowego routera. I czy to w ogóle dobry pomysł?
Jeśli nie, to co mogę zrobić aby telewizja działała lepiej. Dodam, że w grę nie wchodzi żadne przemeblowanie.
Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

kup wi-fi repeater.  ,cyzli wzmaczniacz sygnału, umieścisz gdzieś w domu w gniazdku gdize jest dostępny jeszcze sygnal wi-fi i rozszerzy ci sygnał na większy obszar, ja tam mam w domu, teki repeater.  za 0 zeta wystarczy, trzeba na niego wjeść zaznaczyć klonowanie sidd, wpisac hasło. jak ma inne ip np router ma 192.168.1.1 a repeater. ma 192,168,10,1 to zmień jeszcze te ip na końcówkę 1.60 np i wtedy nie bedize nawet problemu ze streemingiem między kompami urządzeniami itd. U mnie się sprawdza tka kombinacja. normalnie na wi-fi miałam u siebie w pokoju 3/5 mbit teraz mam 17/23 mbit więc różnica spora. MIeszkam w Domu i między pietrami tez był problem z zasięgiem teraz praktycznie w każdym miejscu w domu mam sygnał dobry. a jak masz na jedna linieelektrycznato możesz zrobić połaczenie LAN po gniazdku eneergi to bedizesz mieć jeszcze lepsze transfery a urządzenia podepniesz po kablu od repetera . poczytaj o tym nie jest to aż tak drogie repater wi fi to koszt od 50 zeta za jedna sztukę więcej nie potrzebne raczej. a te repeatery po sieci elektrycznej to potrzebujesz 2 sztuki to od 100 zł da rade znaleźć 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie, pomyślę na tym w przyszłości. Na razie pomogłem sobie przeniesieniem funboxa do drugiego pokoju, który znajduje się nad tym z telewizorem. W komputerze zainstalowałem kartę Wi-Fi i odbieram sygnał bezprzewodowo. Natomiast zasięg przy TV znacznie się zwiększył i wszystko działa już w miarę jak powinno :)

kup wi-fi repeater.  ,cyzli wzmaczniacz sygnału, umieścisz gdzieś w domu w gniazdku gdize jest dostępny jeszcze sygnal wi-fi i rozszerzy ci sygnał na większy obszar, ja tam mam w domu, teki repeater.  za 0 zeta wystarczy, trzeba na niego wjeść zaznaczyć klonowanie sidd, wpisac hasło. jak ma inne ip np router ma 192.168.1.1 a repeater. ma 192,168,10,1 to zmień jeszcze te ip na końcówkę 1.60 np i wtedy nie bedize nawet problemu ze streemingiem między kompami urządzeniami itd. U mnie się sprawdza tka kombinacja. normalnie na wi-fi miałam u siebie w pokoju 3/5 mbit teraz mam 17/23 mbit więc różnica spora. MIeszkam w Domu i między pietrami tez był problem z zasięgiem teraz praktycznie w każdym miejscu w domu mam sygnał dobry. a jak masz na jedna linieelektrycznato możesz zrobić połaczenie LAN po gniazdku eneergi to bedizesz mieć jeszcze lepsze transfery a urządzenia podepniesz po kablu od repetera . poczytaj o tym nie jest to aż tak drogie repater wi fi to koszt od 50 zeta za jedna sztukę więcej nie potrzebne raczej. a te repeatery po sieci elektrycznej to potrzebujesz 2 sztuki to od 100 zł da rade znaleźć 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...