Skocz do zawartości

Problem ze sterownikami GeForce 364.72


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Lewykk,

Recommended Posts

Witam. 

Mam problem ze sterownikami do kart graficznych nvidia a mianowicie przykładowo odpalę kompa, włączę grę i wszytko jest ok. Gra chodzi w stałych 60 klatkach ale w momencie gdy włączę komputer, poszperam sobie trochę na necie po czym dopiero uruchomię grę mam już tylko 15-20 fps. Nie wiem co jest grane. Problem zaczął się od wersji 364.51. Najpierw wróciłem na ostatnią pewną czyli 362.00. Gdy używam tych sterowników jak i wcześniejszych wszystko chodzi tak jak powinno. Z racji tego że wyszła wersja 364.72 myślałem że coś w niej poprawili dlatego zaktualizowałem stery a tu dalej to samo. Ma ktoś z wam pomysł co może przyczyną? Karta jaką posiadam to GTX 660 Ti od Asusa a system Win 10 Pro 64 bit. 

Pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

Masz już dość starą kartę,a NVidia dobija takie właśnie nowymi sterownikami. Musisz zostać na starej wersji, będąc jeszcze na Windowsie z 760 miałem sporo problemów takiej natury. Nic nie zrobisz, karta nie jest uszkodzona, to tylko wina zielonych

Jak na moje to przełączenie 2D-3D coś szwankuje, można byłoby grzebać w BIOSie ale to jest kompletnie bez sensu, bo karta będzie pracować na wysokich obrotach cały czas

Edytowane przez Lewykk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No tego właśnie się obawiałem. Czasami coś zaskoczy i gry chodzą tak jak powinny czyli płynnie. Co dziwne czasami wystarczy włączyć przeglądarkę Opere po czym dopiero grę i ta też działa jak należy ale nie zawsze. W każdym razie dzięki za zainteresowanie się tematem. Z ciekawości włączyłem HW Monitor, odpaliłem grę i niby taktowanie rośnie. Poszperam jeszcze trochę może znajdę jakieś rozwiązanie a jak nie to najwyżej wrócę na sterownik 362.00. Napisałem tez na Support nvidia zobaczymy czy coś mi odpiszą  :)

Edytowane przez gipsu27
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Oczywiście na angielski? :) Nie liczyłbym za szczególne zainteresowanie z ich strony.

Możesz też spróbować zaznaczyć w panelu NVidii tryb wysokiej wydajności zamiast adaptacyjnego, a może pomoże?  :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie przynajmniej na 362.00 takiego problemu nie miałem i karta pracowała jak należy. Dopiero na 364.51/364.72 pojawiły się te dziwne spadki wydajności. 

 

Oczywiście na angielski? :) Nie liczyłbym za szczególne zainteresowanie z ich strony.

Możesz też spróbować zaznaczyć w panelu NVidii tryb wysokiej wydajności zamiast adaptacyjnego, a może pomoże?  :D

 

Na polski. Co mi szkodzi, może akurat ktoś się tym zainteresuje. Co do tego trybu wysokiej wydajności gdzie tego szukać bo przeszperałem panel sterowania NVIDIA i znalazłem tylko Tryb zarządzania energią. 

Link to post
Share on other sites

Zmieniłem Tryb zarządzania energią na Preferowana najwyższa wydajność i gierka śmiga jak talala. Tylko zauważyłem w HWMonitor że nawet jak przeglądam neta karta zwiększa maksymalnie taktowanie przez co jest jak dla mnie niepotrzebnie obciążana. W panelu sterowania NVIDIA w opcjach zarządzania ustawieniami 3D oprócz ustawień globalnych są tez ustawienia programu. Dobrze myślę że można tam ustawić kartę tak aby preferowała najwyższą wydajność tylko w danym programie/grze tak aby nie marnować niepotrzebnie jej mocy np przy przeglądaniu internetu? No i najważniejsze pytanie czy nie szkodzi to karcie?

Link to post
Share on other sites

Na jakich sterach? Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 Na razie grzebię przy 364.72. Powrót na 362.00 to dla mnie taka ostateczność. Dostałem również odpowiedz od supportu NVIDIA więc zastosuje się do ich instrukcji i postawię sterowniki od nowa co prawda bete 364.96 ale może akurat coś to da :) Dam znać czy coś pomogło, jak nie to ustawię w panelu sterowania NVIDIA preferowaną najwyższą wydajność dla wszystkich gier jakie posiadam i już.

 

 

 

Dorota (NVIDIA)

18 kwi, 14:19

Witaj Łukasz,

dziękujemy za kontakt z działem Obsługi Klienta NVIDIA.

Nazywam się Dorota i będę Ci dziś pomagać w rozwiązaniu Twojego zgłoszenia.

Z tego, co zrozumiałam, sprawa dotyczy sterowników. Przykro mi z powodu wszelkich niedogodności z tym związanych; zapewniam, że będę robiła wszystko, żeby rozwiązać to zagadnienie tak szybko, jak to możliwe.

Możesz spróbować zainstalować sterownik hotfix dostępny tutaj:

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4086

i sprawdzić, jak będzie się zachowywał na Twoim komputerze.

Sugerowałabym najpierw odinstalować stare sterowniki i ich pozostałości według instrukcji:

Odinstalowywanie sterowników graficznych za pomocą programu DDU

1. Pobierz Display Driver Uninstaller (DDU) z linku poniżej.

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

2. Po pobraniu narzędzia uruchom je. Program zapyta o uruchomienie komputera w trybie awaryjnym - zaznacz opcję yes. Po uruchomieniu komputera w trybie awaryjnym usuń wszystkie pliki NVIDIA w następujący sposób:

3. Zaznacz wszystkie pliki Nvidia

4. Kliknij na Czyść i Zrestartuj (Clean and Restart)

5. Po ponownym uruchomieniu systemu, zainstaluj ponownie sterowniki za pomocą metody czystej instalacji.

Przed usunięciem sterowników za pomocą programu DDU pamiętaj o uruchomieniu komputera w trybie awaryjnym (safe mode) z obsługą sieci!

CZYSTA INSTALACJA sterowników graficznych:

1. Wybierz sterownik hotfix dla Twojego systemu: http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4086

2. Sterownik zacznie się pobierać.

3. Po zakończeniu pobierania, zainstaluj plik, używając instalacji niestandardowej.

4. Zaznacz okno ''Przeprowadź czystą instalację'' i dalej przeprowadzaj proces instalacji.

5. Uruchom ponownie komputer po zakończeniu instalacji.

W razie gdyby sterownik hotfix również sprawował się gorzej niż 362.00, to prosiłabym żebyś póki co wrócił do tej dobrze działającej wersji sterownika. Gdy wyjdzie w przyszłości nowy sterownik, sprawdź, czy działa on u Ciebie dobrze.

Raz jeszcze dziękujemy za kontakt z NVIDIA. Robimy wszystko, żeby wyczerpująco odpowiedzieć na Twoje pytania. Jeśli jednak masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości zapraszamy do ponownego kontaktu i służymy pomocą.

Pozdrawiam,

Dorota

Centrum Obsługi Klienta NVIDIA

 

 

Dobrze myślisz :) Poustawiaj co trzeba i będzie latać

karcie nic się nie stanie, bez obaw

Dzięki wielkie za pomoc :)

Witam. 

Otóż tak jak już pisałem wcześniej zastosowałem się do instrukcji którą otrzymałem od supportu NVIDIA i problem odpukać zniknął. Dziękuje wszystkim za pomoc :)  

Edytowane przez gipsu27
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...