Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Problem z Secure Boot Violation

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pejo_

Pejo_
  • Bywalec

• 144 postów

Napisano 15 kwiecień 2016 - 09:25

Witam

Nie wie o co chodzi z tym powiadomieniem. Wczoraj użytkując normalnie komputer nie miałem z tym problemów a dzisiaj odpalam kompa i na czarnym tle, czerwony kwadrat a na nim taka tresc

The system found unauthor i zed changes on the firmware, operating system or UEFI drivers.

Press OK to run the next boot device, or enter directly to BIOSS Setup if there are no other boot devices installed.

Go to BIOS Setup>Advanced>Boot and chang the current boot device into other secured boot devices.

Mam Windows 7 Home Premium, oczywiście oryginalny system ze sklepu i pierwszy raz mi sie taki komunikat pojawil. Nie wiem czy to cos wspólnego z tym ze pare dni temu odznaczyłem w systemie opcje aktualizacji do Windows 10 ??

• 0

#2 practiced

practiced
  • Amator

• 54 postów

Napisano 15 kwiecień 2016 - 10:19

Podobno ostatnie poprawki Microsoft do Windows 7 powodują problem z secure boot na płytach Asus. Ustaw w BIOS/UEFI w ustawieniach SECURE BOOT typ systemu operacyjnego na Other OS i powinno być dobrze.

• 0

#3 Pejo_

Pejo_
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 144 postów

Napisano 15 kwiecień 2016 - 11:14

Podobno ostatnie poprawki Microsoft do Windows 7 powodują problem z secure boot na płytach Asus. Ustaw w BIOS/UEFI w ustawieniach SECURE BOOT typ systemu operacyjnego na Other OS i powinno być dobrze.

Po zmianie na wskazany przez Ciebie Other OS wszystko dziala poprawnie, dzięki wielkie, pozdro.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych