Skocz do zawartości

Po wymianie na mocniejszą grafikę komputer sie wyłącza


Recommended Posts

Tak jak w temacie wymieniłem kartę grafiki z GTX 660 na GTX 970 i pod obciążeniem grafika wyłącza komputer. Czy mogłem ją źle podłączyć? Wcześniej nic takiego nie miało miejsca. Czytałem w necie, że ten zasilacz sobie poradzi z tą kartą, wiec jest opcja, że już padł a mam go miesiąc?! Temperatury ciężko nawet sprawdzić bo po teście w OCCT a nawet nie można nazwać tego testem bo trwa do pół minuty i kom się wyłącza http://www.forumpc.pl/public/style_emoticons/default/sad.png Wcześniej żadnego problemu z kartą nie było i wszystko śmigało jak należy dopiero po wymianie na mocniejszą. Może w płycie głównej coś trzeba przestawić?

 

Moj komp:

Procesor AMD fx 8320 3,5GHZ

Zasilacz: XFX TS550W 120mm 80+Bronze

8GB ram Kingston 1600

Płyta Główna ASUS M5A97 R2.0 AM3+

No i wcześniej MSI gtx660 a teraz MSI gtx 970

Link to post
Share on other sites

 

 

Zasilacz wystarczyłby nawet do 2 sztuk w SLI

 

Pewnie, zwłaszcza, że 970-tka bez OC może pociągnąć około 215W, więc zasilacz mający 540W na linii 12V będzie tu jak znalazł...

 

Nie zmienia to faktu, że z ogarnięciem jednej sztuki nie ma prawa mieć problemów, więc stawiałbym na złe podłączenie.

Link to post
Share on other sites

Akurat to zależy od sztuki i jaki ma power limit . Ale tak jak mówisz nie ma prawa mieć problemów przy jednej sztuce

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Arekko
Link to post
Share on other sites

Nie masz drugiej wtyczki, żeby nie było jak teraz dwa gniazda z jednej lini ?

No właśnie nie bardzo jest jedna wolna na 4 pin a druga 4pin jest podłączona do zasilania płyty głównej ale jakby je złączyć i może wsadzić w kartę to by poszło ale wtedy nie mam jak podłączyć płyty głównej.

Link to post
Share on other sites

Nie odłączyłeś niechcący wiatraka od CPU instalując nową grafikę ?

Śmigła na karcie graficznej kręcą się ?

Może po prostu masz walnięty zasilacz, nie ma znaczenia, ze nowy, może trafiony, a może masz uszkodzoną kartę graficzną ( masz opcje podłożenia karty do kompa kumpla ?)

 

Ewentualnie zrób przywrócenie ustawień domyślnych Biosu płyty głównej.

Na samej płycie głównej nic mechanicznie nie przestawiasz.

Edytowane przez vonorlik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

żeby nie było jak teraz dwa gniazda z jednej lini ?

 

Ten zasilacz ma jedną mocną linię 12V, co jest rozwiązaniem pierdylion razy lepszym od kilku słabych.


 

 

to by poszło

 

Nie próbuj podłączać 4-pin CPU do GPU. 

Link to post
Share on other sites

Nie odłączyłeś niechcący wiatraka od CPU instalując nową grafikę ?

Śmigła na karcie graficznej kręcą się ?

Może po prostu masz walnięty zasilacz, nie ma znaczenia, ze nowy, może trafiony, a może masz uszkodzoną kartę graficzną ( masz opcje podłożenia karty do kompa kumpla ?)

 

Ewentualnie zrób przywrócenie ustawień domyślnych Biosu płyty głównej.

Na samej płycie głównej nic mechanicznie nie przestawiasz.

Nic nie odłączyłem na pewno na procku kręci się SilentiumPC Fera 2, i działa wiatraki na karcie włączają się przy odpalaniu pc i jak już się Windows załaduje to się wyłączają.

 

Podłączyć karty nigdzie nie mogę bo wszyscy lapki albo stare szroty, a da się jakoś sprawdzić napięcie na karcie by wyeliminować albo zasilacz albo kartę? Może i karta jest uszkodzona znając mojego życiowego farta pewnie by tak było :\ ale jest nówka to odeśle na gwarancję tylko jak mieć pewność?

Edytowane przez adam1989pl
Link to post
Share on other sites

Nie sprawdzi nie będzie wiedział, system wstaje i pada pod obciążeniem na zdjęciu widać że podłaczone prawidłowo. W wiekszośći takich przypadków wiadomo gdzie szukać przyczyny i nie trzeba na siłę wierzyć lepszym rozwiązaniom

Link to post
Share on other sites

Może jest jakiś program który wskaże, że to właśnie zasilacz daje du*y? Nie wiem włączę go i zapisze napięcia w chwili crashu i wyłączeniu pieca? Bo jedno z dwóch albo karta uszkodzona po prostu mi przyszła a zamawiałem z komputronika i wczoraj doszła albo zasilacz. Jak bym wiedział, że sto % karta to ją oddaję na gwarancję i już.

Link to post
Share on other sites

Masz jakis market elektroniczny w okolicy ? Media, Saturn ? - jedz kup zasilacz, sprawdź system.

Media/Saturn - oddaja kase bez problemu, towar moze być odpakowany, nie musisz nic mówić przy kasie, ze np. potrzebujesz na test.

Bez podmiany gratów będzie Ci ciężko ustalić przyczynę awarii.

Link to post
Share on other sites

Masz jakis market elektroniczny w okolicy ? Media, Saturn ? - jedz kup zasilacz, sprawdź system.

Media/Saturn - oddaja kase bez problemu, towar moze być odpakowany, nie musisz nic mówić przy kasie, ze np. potrzebujesz na test.

Bez podmiany gratów będzie Ci ciężko ustalić przyczynę awarii.

Może i bym kupił zasilacz gdybym nie wydał półtora koła na kartę :\ Nie za bardzo wchodzi to w grę na chwilę obecną niestety, miernikiem też nie wiem zbytnio jak to zmierzyć a nawet nie posiadam takiego urządzenia, wiem leming ze mnie w tych kwestiach.

 

A może przejściówka z molex'a na pci-e dała by rade by połączenie nie szło z jednego przewodu?

Edytowane przez adam1989pl
Link to post
Share on other sites

Jak jesteś z wawy mógłbym pomoc.

Niestety z Płocka oddalonego o 100km ale dziękuje za wsparcie :)

 

A gdybym wziął przewód 4pin (bo tylko taki jeden mi został) i połączył go z tym http://www.fotosik.pl/zdjecie/210ea7f2123ab358zamiast tego 6pinowego wpiętego? Czy raczej nie bardzo?

Edytowane przez adam1989pl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...