Skocz do zawartości

Pomoc z zestawem za ok. 4700 zł


Recommended Posts

Witam


Planuje do końca kwietnia kupić nowy komputer (głównie do grania). Mój budżet to tak jak w temacie ok. 4700 zł. Wydaje mi się jednak, że nie jestem wystarczająco obeznany w podzespołach, żeby samemu dobrać optymalny zestaw. Dlatego chciałem poprosić o pomoc kogoś bardziej doświadczonego. Spróbowałem dobrać coś po swojemu (Sklep internetowy Morele.net), więc czekam na ewentualne poprawki, ale także zupełnie oddzielne propozycje.

 

Ze starego komputera zostawiam tylko napęd.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Za mocny zasilacz, słabe SSD tym bardziej jak na swoją cenę, za dużo RAMu oraz dość drogie GPU jak na GTX 970. W tym budżecie można zrobić ten zestaw lepiej, ale na początek:

http://forum.benchmark.pl/forum-9/announcement-13-jak-poprosi%C4%87-o-pomoc-w-dziale-komputery-zestawy-komputerowe/

Link to post
Share on other sites

Dość kiepska i słaba propozycja. O ile zamierzasz iść w OC CPU oraz o ile masz monitoro FullHD, to 400 zł taniej masz taki konfig:

 

1 x  Crucial BX100 250GB (535/370MB/s) 1 x  SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z) 1 x  XFX Core TS 550W 120mm 80+ Bronze     1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX 1 x  SilentiumPC Fortis 3 HE1425 1 x  EVGA GeForce GTX 970 SSC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1342/7010)

 

4342 zł +  Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Sprawdzony SSD, płyta główna z lepszą sekcją zasilania, pamięci DDR4 3000 MHz. Zasilacz XFX 550W będzie tutaj z sporym zapasem. Fortis 3 spokojnie sobie poradzi. GTX 970 od EVGA z chłodzeniem SSC w znacznie niższej cenie. 

 

Zaoszczędzoną kasę możesz sobie dopłacić do wyciszenia / wyglądu albo wydać na zupełnie coś innego. 

Link to post
Share on other sites

Za mocny zasilacz, słabe SSD tym bardziej jak na swoją cenę, za dużo RAMu oraz dość drogie GPU jak na GTX 970. W tym budżecie można zrobić ten zestaw lepiej, ale na początek:

http://forum.benchmark.pl/forum-9/announcement-13-jak-poprosi%C4%87-o-pomoc-w-dziale-komputery-zestawy-komputerowe/

 

Napisałem już nowy temat z poprawioną treścią. Czy w takim razie ten mam usunąć, czy oznaczyć jako rozwiązany?

 

 

//kaitek

 

Niepotrzebnie zakładałeś nowy temat. Niech będzie tutaj:

 

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 4700 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : koniec kwietnia
  • Których części potrzebuję : sama skrzynka
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1680x1050 (w ciągu paru miesięcy planuje zakup FullHD)
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera : tylko napęd
  • Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/bvz7x1/
Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

Póki co 8 GB wystarcza do każdej gry o ile nie masz w tle 20 innych aplikacji. 

Pamięci ram bardzo łatwo dołożyć z czasem. Kupujesz kostkę i wpinasz w slot. Wsio. 

 

Najpierw dozbieraj sobie do szkiełka a pamięcią zajmiesz się na samym końcu. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...