Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam taki problem z racji popularyzacji szmelcu na tlc przymierzam się do zakupu dysku mlc ok 1tb, dopóki są dostępne i cena jest w miarę dostępna oczywiście na złączu sata płyta na układzie x58 z doczepianym sata 3 max 420mb/s odczytu zapisu, obecny dysk ssd to goodram c40 480gb który działa okej i ma już wypracowane 15tb zapisu z racji tego że komputera używam do wirtualizacji więc potrafię zapisywać pliki o pojemności 50 gb na co dzień .

Raczej chciałbym żeby był to spis polecanych dysków o tej pojemności na polskich forach nic konkretnego nie udało się znaleźć, i raczej w cenie max 1500 nie wymagam kosmicznych osiągów ale stabilności i bezawaryjności.

I na końcu kilka pytań jest jakiś test na zagranicznych stronach o tematyce IT na temat zapisu dużych plików typu 100gb na dysku 256 i więcej ssd pokazujący spadek wydajności zapisu na dyskach mlc, tlc ,tlc 3D przy nowym dysku, zapisanym w 50%, zapisanym na 100% i wymazanym szybkim formatem z pod Windows i znowu zapis pliku 100gb, i jest jakaś strona typu wiki ssd na temat użytych kostek pamięci kontrolerów etc, jakiś spis ?.

 

 

wstępnie przepatrzyłem które z niżej wymienionych dysków ssd mlc sa jeszcze dobrym wyborem pod kątem niezawodności

SanDisk Extreme Pro 960gb ok 1400zł

CRUCIAL BX100 1TB ok 1440zł

ADATA SP920 1TB 1530zł

Patriot Ignite 960GB 1700zł brak dostępności w Polsce

TRANSCEND SSD 370 1TB 1360zł

Z tego co zauważyłem to ssd tlc zaczyna się od około 1000zł za 960gb ale raczej nie duża oszczędność a bardzo duży spadek wydajności

Link to post
Share on other sites

z najtańszych 1TB to masz Mushkin Reactor 1TB ( 984zł ) prawie kopia BX100 ( czyli Silicon Motion SM2246EN + 16nm micron-a + 512MB DDR3 samsung-a ) wydajność kuleje bo to budżetowa konstrukcja, max 2/3 wydajności przyzwoitych 

Od siebie polecam kupić 2 x MX200 500GB są po 589 zł  i spiąć je w raid 0 ( jeśli kontroler pozwoli ) 

alternatywa to niebotycznie szybki i wytrzymały samsung 950 pro 512GB ( + adapter ( ok 100zł ) uzyskasz "tylko" 1600MB/s bo PCI-e 2.0 x4 ogranicza )

Link to post
Share on other sites

platforma oparta na układzie logiki intel x58 na płycie Asus P6X58D Premium kontroler sata 6 " doczepiany" max 1 dysk i transfer 420mb/s, wiec raid 0 odpada m2 też nie wchodzi w grę płyta nie botuje z dysków pod pci, na transferze mi nie zależy bardziej na stabilności bo to już nie koszt zakupu dysku dość duży i głownie na zapisie w dużych plikach po 50gb i więcej żeby jak w przypadku kości tlc transfer nie spadał do poziomu 50mb/s tylko się trzymał na dość dobrym poziomie, jak by moja płyta miała więcej sata 6 to bym c40 480gb dokupił drugiego i z głowy ale dzięki za info o tym Mushkine

Edytowane przez xD1989
Link to post
Share on other sites
m2 też nie wchodzi w grę płyta nie botuje z dysków pod pci,

 

No ale nie masz tam innego dysku na system, a ten by tylko do pracy służył ? 

 

 

ale dzięki za info o tym Mushkine

Tylko to nie jest jakiś wydajny dysk, transfer też będzie spadał zwłaszcza, że ma "tylko" 512 MB RAM, oraz dysk nie ma pożytku z 1TB pojemność ( względem wydajności ), bo jest na 4 kanałowym kontrolerze ( choć we wszystkich spada, w lepszych po prostu później ) 

ty chcesz to mieć jako dysk systemowy, czy do pracy ? 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

dysk na system i do pracy, z tego co widzę to zwykły 1tb ssd mlc w okolicach 1400-1600zł starczy obecna konfiguracja kompa ma mi jeszcze chodzić 4-5 lat w obecnej postaci z [email protected] i 24gb ddr3@2000 i prawdopodobnie z grafika z 6/8gb ramu w 14/16nm, rzadko gram a raczej nie mam w co grac (quake doom fear stalker metro fallout crysis preferuje) i lubie stare tytuły wiec raczej co 5-6 lat wymieniam klamoty :) m2 na razie nie za kilka lat z 2-4tb na m2 lub pci jak będę nastopną stacje roboczą składał

Edytowane przez xD1989
Link to post
Share on other sites

obecnie jeszcze mogę dopisać dysk Mushkin Reactor 1 TB testy były u sąsiadów wypadł prawie jak mx200, 90% wydajności za ok 1050zł na mlc dyski tlc odpadają wydajnością/cena w tym segmencie cenowym, iridium pro w cenie ok 1400 chyba najlepszy (nie wiedziałem że cena tak spadła dzięki za info) dobry kontroler (cholera wie jak ze stabilnością i bezawaryjnością za kilka lat)b.dobre kości mlc ma, też rozważę

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...