Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna z podświetleniem 500-700zł


Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym prosić o pomoc przy zmianie klawiatury:

 

Obecna: MK320

 

Dlaczego:  po 5 latach umiera śmiercią naturalną + nie widać połowy przycisków, denerwuje mnie pisanie na niej ponieważ często zdarza się, brak rejestrowania przyciśnięcia. 

 

Zastosowanie: głównie pisanie, dość rzadko gram w GRY, głównie FPS, do wyścigów mam pada  ( ostatnio gdzieś może raz w miesiącu ) 

 

Wymagania:
1 podświetlenie - koniecznie białe ( lub jakiekolwiek, co ma też białe, lub inne mało drażniące ), z możliwością regulacji podświetlenia 
2 dość cicha, nie jestem sam w pomieszczeniu ( czyli przełączniki red, lub silent, lub odpowiedniki ) 
3 nie musi być podpórki na nadgarstki ( nie używam i nie będę )
4 pełnowymiarowa, czyli mile widziany moduł z klawiaturą numeryczną , długość do 52 cm ( może być dłuższa, ale wtedy będzie mi już zachodzić na podkładkę pod mysz ) 

5 jeśli może być aluminium, to oczywiście, nawet za sporą dopłatą. Coś w stylu Corsair K95, lub K70 mi się podoba

6 Jeśli tylko można to dyżur klawisz "ENTER", oraz długi "Backspace" 

7 wszystkie oczywiste systemy anti-ghosting itp.,   ( makr nie stosuje ) 
 

Budżet: nieograniczony ( w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale nie dam 100zł, za porty USB, czy 16 mln kolorów, zamiast 3, ale za przełączniki, czy obudowę z aluminium owszem dołożę  ) w tytule cena jest tylko orientacyjna.  

 

Czas : jeśli ma coś wyjść fajnego, np na przełącznikach cherry silent, to mogę poczekać, nawet parę miesięcy ( ale jak będzie jakaś fajna, to nawet dziś kupię ) 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Tesoro Lobera Spectrum

Corsair RGB STRAFE Cherry MX Brown

Corsair STRAFE RGBCherry MX Silent (spacja nadal  może być głośna)

CMStorm QuickFire TK Cherry MX Brown (chyba będzie idealna pod twoje zastosowania)

 

Do tego Logitech G810 Orion,ale nie jest dostępny w PL. Logitech G610 Orion Brown(konkurent dla CMStrorm - kod producenta 920-007864)


P.S.  

 

Logitech G810 Orion jest na firmowych przełącznikach Omron Romer-G od Logitech. 

 

Zawsze możesz skorzystać ze zwrotu w ciągu 14 dni.Masz takie prawo.


 

 

eśli ma coś wyjść fajnego, np na przełącznikach cherry silent, to mogę poczekać,

 

Już jest dokupienia,podałem. 

Link to post
Share on other sites

a jakieś plotki, odnośnie użycia cherry MX silent w Corsair K95, lub K70 ? 

Obecnie 
Corsair STRAFE RGB Cherry MX Silent jest na 1 miejscu, ale brakuje mi dużego "ENTER" i aluminium jak w K95, lub K70 ( mogę się obejść bez tego, ale gdyby jednak chcieli wypuścić jest na a cherry MX silent, to chętnie poczekam. 
( spróbuje napisać do Corsair-a ) 

Link to post
Share on other sites

Wątpię aby wypuścili osobny model z dużym przyciskiem  ENTER  i i przełącznikami  MX SILENT. Mają jeden model i koniec.


Tu masz aluminium i duży przycisk ENTER,ale jest na przełącznikach MX RGB Brown. Do tego  tylko   niemiecki układ klawisz.Nie ma EU wersji.

 

http://cenowarka.pl/eu/corsair-gaming-k70-rgb-ch-9000065-de-a1170276.html?hloc=pl


P.S.

 

Poszperałem trochę i powiem tak.

 

Corsair RGB MX Silent  jest dostępny w wersji z dużym przyciskiem ENTER,ale tylko z układem klawisz DE.

 

Kod producenta tej wersji - CH-9000121-NA

 

http://static.komputronik.pl/product-picture/6/KLGCORKSTRAFERGBCHEMXS-1.png


Ta wersja jest dostępna na morele.net,choć zdjęcia nie są poprawne.

 

http://www.morele.net/klawiatura-corsair-strafe-rgb-cherry-mx-silent-ch-9000121-na-832555/

 

​Musiałbyś zamówić w punkcie,rozpakować i zobaczyć. Jeśli pasuje kupować,jeśli nie pasuje oddać w ciągu 14 dni.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

ehh chyba będę musiał się przejechać do punktu odbioru ( i tam ją oglądnąć ) 

Mnie najbardziej interesuje ta wersja ułożenia klawiszy ( jest identyczna, jak ta którą mam obecnie ) i ta którą podałeś. 

 

http://www.pcgameware.co.uk/images/Corsair-STRAFE-top.jpg


zamówię ją jutro lub pojutrze i dam znać jak obejrzę 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Zapomniałem chyba powiedzieć o czymś dość ważnym  
Pracuję głównie na UBUNTU  :o

 

Pół godziny zajęło mi w ogóle zrobienie tak, aby móc pisać ( klawiatura była wykrywana i nie znikała ) , co do koloru to będę walczyć. 

Wersja klawiszy w CH-9000121-NA jest taka IMG_1533.jpg


ok skorzystałem z tego i wszystko działa jak należy 

Link to post
Share on other sites

Kurczę, trzeba było zamówić kilka wersji w morele, bo mają bałagan w ofercie. Jest parę wersji i nie wiesz czasem co dostaniesz. To co dostałeś to EU zamiast NA, czyli normalna z małym interem,za to masz duży lewy szyft i nie ma ukośnika.

 

Jakie odczucia? Cicha? Pasuje Ci? Zadowolony?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o układ klawiatury, to CH-9000227 jest taki jaki chciałem, ale ona jest na MX RED ( a jednak dla mnie ważniejsze są przełączniki, od układu  ) 

Co do wersji jaką dostałem, to jest to jak najbardziej CH-9000121-NA 
( i na pudełku i na samej klawiaturze tak pisze ) więc niestety ona ma układ inny niż myślałeś. 

​Co do użytkowania ( to przełączniki są super cicha, ale niestety na niektórych ( 6 przyciskach ) przy szybkim pisaniu, słychać metaliczny odgłos  )

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

z tego co wiem, wersja CH-9000121-UK może mieć taki układ o jakim mówiłeś 


niestety niedostępna 


ps tutaj zdjęcie mojej starej klawiatury  

Miała bardzo ergonomiczny układ klawiszy ( trudno taka dostać dziś, jeśli chodzi o mechaniki ) 

 

IMG_1537.jpg


miała jeden bardzo przydatny przycisk funkcyjny "kalkulator" ( zresztą reszta też była dość przydatne ) 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

UPDATE: problem z podświetleniem  

podświetlenie jest ustawione na białe na wszystkich klawiszach 
20180930_183830.jpg



białe podświetlenie ustawione tylko na "`1ertyui " bo te mimo ustawienia na białe, świecą na fioletowo, a dodatkowo jak widać, jeszcze kilka świeci na czerwono bez przyczyny. 

20180930_183852.jpg

Link to post
Share on other sites

Czytałem masę opinii o badziewnym podświetleniu, ale nie myślałem że takie kwiatki zobaczę też u siebie. 
A chciałem coś na MX silent z układem ISO 

 

zdecydowałem sie na logitecha G910

fajna, ale profil klawiszy mi się nie podoba. 

Na razie mam po prostu wielokolorowe podświetlenie zamiast białego... 
Corsair na razie milczy od paru dni... a klawa niestety po gwarancji. 


Corsair zaproponował RMA kilka dni temu, mimo że jest po gwarancji  :o ,  tylko powiadomienia nie dostałem mailem, że dopisali to w "tickecie". 

Link to post
Share on other sites

Miałam to samo, i ze Strafe rgb i z K70 lux, może nie aż tak drastycznie, ale normalne, że kilka klawiszy świeciło inaczej niż cała reszta. Nie pomagało nowe firmware ani resetowanie ustawień CUE (co sugerował support Corsaira). Machnęłam ręką i zostawiłam, w każdym przypadku po paru dniach/tygodniach przechodziło samo, tylko po to, by po jakimś czasie objawić się na innej konfiguracji klawiszy.

 

Strafe nie odsyłałam (bo było zamawiane z Amazon US i mnie nie powaliło, żeby płacić za wysyłkę do US, a tak sobie zażyczył Corsair), k70 odwiozłam do x-komu (bo kupowana w pl), gdzie mi radośnie gwarancję odrzucili bo "sprzęt był zalany". Faktycznie, był, rok wcześniej, wysechł i nic mu nie było. No ale, mieli prawo, nie mam pretensji, tylko to nie rozwiązuje to zagadki.

 

Strafe leży w szufladzie, z k70 korzysta brat, czasem działa, czasem świeci krzywo, jak mu się zachce. Przypuszczam, że problem głównie software'owy, bo jakby kontroler led padł, to by padł, a nie że raz działa, a raz nie działa, natomiast nie wgłębiałam się na tyle, żeby rozkminiać.

 

Btw, od jakichś dwóch tygodni używam Gmmk na kailh box white i korzysta mi się dużo lepiej niż z Corsaira (na mx blue), chociaż w teorii konstrukcja dużo bardziej budżetowa. No i standardowy bottom row, kompatybilny z każdym praktycznie zestawem keycapów na propsie.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Finalnie słabo.

Często odradzam klawiatury Corsaira.

Powstał niemały rumor powiązany z Cooler Masterem, jakoby użyte komponenty pochodziły z tego samego źródła, jednakże awaryjność CMa na linii z Corsairem zdaje się być znikoma.

 

Montowane PCB na pierwszy rzut oczyma wygląda naprawdę przyzwoicie, mimo to, często Corsair dotknięty jest wieloma problemami.

Link to post
Share on other sites

Nigdy więcej ekspresowego RMA u corsaira, aż się zdenerwowałem jak zobaczyłem kursy po których przeliczało i ze jakoś 98zł poszło w kanał...

 

Płaciłem kartą visa, zazwyczaj jest ok, bo taniej mi kupować za dolary z amazonu niż w zł... ale nie tym razem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...