Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich ;)

 

Mam problem z internetem który strasznie zamula, pomimo posiadania extendera. Extender pokazuje po 3-4 kreski ( na 5), na laptopie mam zazwyczaj full bądź 4, a i tak transfer potrafi tak zwolnić, że nie da się wejść na żadną stronkę (pliki potrafią się ściągać po kilka kb/s), a nieraz po prostu całkowicie pada, czego to może być problem.

 

Internet: UPC 150mb

Extender: TP-link TL-WA854RE

 

Przepinanie extendera w inne miejsca nic nie daję (największy transfer jaki udało mi się uzyskać to jakieś 2,2mb, podczas gdy w pokoju z routerem był oto ok 6mb), a czytałem na internecie że inni mając zasięg 3-4 kresek spokojnie mogą korzystać z internetu.

 

Dodam że extender ma świeży soft (sprawdzałem, jest zaktualizowany), a w pokoju gdzie znajduje się modem nie ma żadnych problemów z przesyłem danych.

 

Proszę o pomoc, z góry dzięki :)

Edytowane przez Mir00
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Powiem Ci tak.U siebie mam Neostradę 80mb router Tp-Link TD-W9980.Ja miałem 860Re i też działało tragicznie. Zmieniłem na Linksys RE6700 (niby bardzo drogi i super) działa dużo lepiej ale nadal czasami przerywa internet albo transfery spadają. Czasami na chwile zanikają obie sieci 2,4 i 5Ghz. Ogólnie działa lepiej ale przymierzam się do normalnego Acess Pointa bo coś te extendery to chyba chwyt marketingowy.

Link to post
Share on other sites

I co zrobisz z tym ap? Generalnie nawet tanie ale dobre sprzęty mają komplet trybów. Z repeaterami jest inny problem - nie rozumiecie jak działają, jakie mają ograniczenia i minusy a później żądacie nie wiadomo czego i się dziwić ie ze jest inaczej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...