Skocz do zawartości

Monitor BENQ GW 2450HM vs iiyama G-MASTER Black Hawk GE2488HS


Recommended Posts

Witam Was wszystkich serdecznie!

 

Chciałbym się Was zapytać czy warto dołożyć trochę pieniędzy i kupić nowy monitor.

Obecnie mam BENQ GW 2450HM (4lata), jednak nie podoba mi się, że zrywa/przecina obraz podczas dynamicznych akcji (tearing) oraz filmy średnio się ogląda (jakościowo), a zainteresowany jestem iiyama G-MASTER Black Hawk GE2488HS. Czy jakościowo będzie czuć różnicę przy oglądaniu jak i graniu? czy warto zmienić? czy uda sie zapobiec efektu Tearing? Zestaw komputera niedawno odświeżałem, karta graficzna MSI GTX 970 GAMING, płyta główna Gigabyte GA-Z97-HD3.. dlatego chciałbym aby monitor współpracował z zestawem. Niestety nie stać mnie na lepsze monitory, które są warte około tysiąca złoty.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Impala
Link to post
Share on other sites

Tearing, to nie problem monitora, tylko sterowników do gpu lub ustawień lub kodeków (zależnie co i gdzie tam masz namieszane) a co do oglądania filmów, to co jak co, ale na tym GE2488HS może być gorzej ze względu na teoretycznie słabszy kontrast i gorszą czerń na matrycy TN niż AMVA którą masz w tym benq.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tearing, to nie problem monitora, tylko sterowników do gpu lub ustawień lub kodeków (zależnie co i gdzie tam masz namieszane) a co do oglądania filmów, to co jak co, ale na tym GE2488HS może być gorzej ze względu na teoretycznie słabszy kontrast i gorszą czerń na matrycy TN niż AMVA którą masz w tym benq.

Dziękuję za odpowiedź:)

 

Co do mojej decyzji: wstrzymuję się z wymianą monitora, bo faktycznie dużej zmiany aż takiej nie będzie. Dlatego warto będzie poczekać lub dołożyć na monitor z 144Hz :)

 

Temat do zamknięcia

Edytowane przez Impala
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...