Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Monitor BENQ GW 2450HM vs iiyama G-MASTER Black Hawk GE2488HS

monitor benq iiyama g-master black hawk 2450HM

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Impala

Impala
  • Amator

• 37 postów

Napisano 10 kwiecień 2016 - 12:34

Witam Was wszystkich serdecznie!

Chciałbym się Was zapytać czy warto dołożyć trochę pieniędzy i kupić nowy monitor.

Obecnie mam BENQ GW 2450HM (4lata), jednak nie podoba mi się, że zrywa/przecina obraz podczas dynamicznych akcji (tearing) oraz filmy średnio się ogląda (jakościowo), a zainteresowany jestem iiyama G-MASTER Black Hawk GE2488HS. Czy jakościowo będzie czuć różnicę przy oglądaniu jak i graniu? czy warto zmienić? czy uda sie zapobiec efektu Tearing? Zestaw komputera niedawno odświeżałem, karta graficzna MSI GTX 970 GAMING, płyta główna Gigabyte GA-Z97-HD3.. dlatego chciałbym aby monitor współpracował z zestawem. Niestety nie stać mnie na lepsze monitory, które są warte około tysiąca złoty.

Pozdrawiam!

Użytkownik Impala edytował ten post 10 kwiecień 2016 - 12:46

• 0

#2 MasterBarti

MasterBarti
  • Maniak

• 3993 postów
  • 3DMark 06:35526 http://www.3dmark.com/3dm06/17662067

Napisano 10 kwiecień 2016 - 13:01

Tearing, to nie problem monitora, tylko sterowników do gpu lub ustawień lub kodeków (zależnie co i gdzie tam masz namieszane) a co do oglądania filmów, to co jak co, ale na tym GE2488HS może być gorzej ze względu na teoretycznie słabszy kontrast i gorszą czerń na matrycy TN niż AMVA którą masz w tym benq.

• 1

CPU i5-4690k skalp @4,4 schładzany Scythe Mugen 2 MOBO MSI Z97-G43 GPU Sapphire 5700xt nitro+ RAM 4x4GB Kingston HyperX Beast @2600 cl11 SSD Iridium Pro 480GB HDD WD10EZEX PSU EVGA Supernova G2 550W OBUDOWA be quiet silent base 600, LCD UE55NU8002 AUDIO Logitech z-5500

#3 Impala

Impala
  • Autor tematu
  • Amator

• 37 postów

Napisano 10 kwiecień 2016 - 13:05

Tearing, to nie problem monitora, tylko sterowników do gpu lub ustawień lub kodeków (zależnie co i gdzie tam masz namieszane) a co do oglądania filmów, to co jak co, ale na tym GE2488HS może być gorzej ze względu na teoretycznie słabszy kontrast i gorszą czerń na matrycy TN niż AMVA którą masz w tym benq.

Dziękuję za odpowiedź:)

Co do mojej decyzji: wstrzymuję się z wymianą monitora, bo faktycznie dużej zmiany aż takiej nie będzie. Dlatego warto będzie poczekać lub dołożyć na monitor z 144Hz :)

Temat do zamknięcia

Użytkownik Impala edytował ten post 10 kwiecień 2016 - 15:52

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: monitor, benq, iiyama, g-master, black hawk, 2450HM

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych