Skocz do zawartości

Problem z Palit GTX 980 JetStream


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez keczu,

Recommended Posts

Cześć,

 

Mam problem z kartą. Po najnowszej aktualizacji (do wersji 364.72) podczas grania gra się dosyć mocno przycina, po czym w MSI AfterBurner wszystkie wartości wynoszą 0 (taktowanie rdzenia i pamięci, napięcie i temperatura). Po restarcie komputera wszystko wraca do normy.

 

Dzisiaj postanowiłem sprawdzić co się stanie jeśli zresetuje MSI Afterburner przed restartem komputera. Okazało się że Afterburner nie widzi karty. Sprawdziłem jeszcze jak sytuacja wygląda w GPU-Z i HWMonitor.

W GPU-Z taktowania również wynoszą 0 (GPU-Z widzi kartę), shaderów i pamięci również wskazuje 0.

HWMonitor tak jak MSI Afterburner nie widzi karty.

 

Karta była podkręcana z użyciem MSI Afterburner.

 

Specyfikacja komputera:

CPU: Intel Core i7-3770K 3.50GHz @4.20GHz

GPU: Palit GTX 980 JetStream (1127/7012 @1357/7112)

RAM: Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz CL9 [x2] (16GB)

Mobo: MSI Z77A-GD65

PSU: Chieftec 600W (CFT-600-14CS)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Zapomniałem dodać że zrobiłem dzisiaj czystą instalację najnowszego sterownika GPU (364.72).

 http://wccftech.com/nvidias-latest-game-ready-driver-allegedly-killing-gpus-plagued-issues/


To z tego linka. Chcesz to ci przetlumacze  :o  :o  :o

 

"WARNING: AVOID 364.72 (march 28) LIKE THE PLAGUE – it’s bricking cards left and right – and rollbacks are not working."

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
UWAGA: UNIKAĆ 364.72 (marzec 28) JAK ZARAZY - uwala karty na lewo i prawo - powrót (do starszych sterowników) nie pomaga.

 

Ale bedzie argument do dyskusji o wyzszosci sterownikow Nvidi nad AMD  :D  :D  :D  

 

 

@kaczu

:>

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że to kolejny problematyczny sterownik z certyfikatem WHQL, kiedy u amd zwykłe beta nie tworzą aż takich problemów :P

Tyle jest warty ten cały certyfikat...

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że to kolejny problematyczny sterownik z certyfikatem WHQL, kiedy u amd zwykłe beta nie tworzą aż takich problemów Tyle jest warty ten cały certyfikat...

 

Narzut sterownika AMD na CPU ....hmmm nie taki to problem jak zamach sterownika Nvidi na GPU :D  

 

Dokladnie , cala ta certyfikacja nic nie znaczy. Poprostu kasa z reki do reki i jest certyfikat. Normalnie jak polski pezeglad techniczny samochodu. 

Nie to ze sie czepiam i ironizuje , ale troche mozna bo to sterownik WHQL. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A Ja mam i ten sterownik i MSI AB i jak na razie wszystko działa. Może to nie wina sterownika a programu MSI. Na czas instalacji sterowników należy go wyłączyć. Jeśli po instalacji sterowników program nie działa należy go odinstalować a pliki konfiguracyjne usunąć. Ponowna instalacja MSI AB utworzy nowe pliki konfiguracyjne i wszystko powinno wrócić do normy. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Może to nie wina sterownika a programu MSI.

Mysle ze to wina AMD. :] 

 

Znalazlem cos takiego ,jak sie pozbyc problemu krok po kroku, nie sprawdze bo mam Radeona.  

 


:roll:


Premiera nowych kart Nvidi juz blisko, mozemy byc pewni. Juz oslabiaja Maxwella sterownikami pod recenzje nowych kart.  :)

Link to post
Share on other sites

Na niższy FPS nie zwróciłem uwagi, więc nie wypowiem się w tym aspekcie, natomiast ze stuttering-iem, to miałem dokładnie na odwrót. Na najnowszych sterownikach wszystko działało, ale natrafiłem na wzmiankę o niszczeniu GPU, więc wgrałem starsze. Tutaj zaczęły się problemy (364.51), więc mogłem albo iść jeszcze dalej do tyłu, albo... wrócić do najnowszych. Gdyby naprawdę był z nimi aż taki problem, to co by jeszcze robiły na stronie pobierania nVidii? Zgodnie z tą logiką wgrałem najnowsze i problemy ustały. Ciekawe co z tym wpływem na wydajność?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

UWAGA: UNIKAĆ 364.72 (marzec 28) JAK ZARAZY - uwala karty na lewo i prawo - powrót (do starszych sterowników) nie pomaga.

 

Czemu??

mam gram i nic się nie dzieje.... Wieźmin 3 serce z kamienia działa dalej dobrze.

Dodam że nowy need for speed 2016 działa szybciej.

Link to post
Share on other sites

qrde, przyznam że się trochę przeraziłem to jak to przeczytałem.....

Sprawdziłem jaki mam sterownik (komp-a do gier włączam raz/dwa razy w tygodniu na godzinę).

I tam właśnie jest ten sterownik, gta v wiedźmin 3 czy nfs 2016 działa bezbłędnie (tylko że ja nie mam nic kręcone).

 

Wydaje mi się że nfs działa odrobinę szybciej.

 

p.s.

Czyli taka informacja przekazana dalej.

Dziś pojadę sobie znowu w nfs2016 .

Link to post
Share on other sites

Premiera nowych kart Nvidi juz blisko, mozemy byc pewni. Juz oslabiaja Maxwella sterownikami pod recenzje nowych kart.  :)

A na jeszcze wcześniejszych sterownikach od tych z materiału wydajność jest jeszcze gorsza niż na tych ostatnich. Jak to sobie będziecie tłumaczyć?

Wydajność ze sterownika na sterownika skacze - raz jest lepiej raz gorzej i to dotyczy zarówno AMD jak i NV,

Podciągniesz wydajność w jednej grze to w drugiej spadnie itd.

Link to post
Share on other sites

Z Nvidia to nawet mozna aktualizowac z automatu. Bez manualnego odinstalowania sterownikow itp. Jedna na drugie, samo sie zrobi. Nie mialem zadnych problemow.  Z AMD zwykle sie cos spier....., trzeba manualnie odinstalowac i zainstalowac. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...