Skocz do zawartości

OC procesora i7 6700k różne napięcia


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów

Mam problem z napieciami nie wiem który pokazuje prawidłowo moje napięcie CPU.

CPUZ i HW monitor pokazują podobne napięcie gdy AI III od Asusa pokazuje co innego o wiele wyższe napięcia.

To którym programem mam się sugerować?

Porobuje aktualnej chwili zobaczyć jakie maksymalne OC uzyskamy przy tym procesorze.

Ustawienia bios na chwilę obecni stabilne.

Ram profil xmp

Cpu core/ cache voltage manual Mode 1.430

Wszystkie rdzenie 48

LLC level 6

Mój sprzęt:

I7 6700k

Asus Hero VIII

Chłodzenie wodne.

Screen

https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/58D1D75807A04208B87FBB0D2BE66620W

Z góry dziękuję za rady.

Edytowane przez 1986Mati1986
Link to post
Share on other sites

Jesteś na dobrej drodze żeby uszkodzić CPU. Nie powinno się przekraczać 1.4V 

 

A z napięciami mam tak samo problem. Mam ustawione i5-6600k na 4.5 Ghz na napięciu manual 1.275V a każde narzędzie pokazuje inaczej. Najdokładniej pokazuje CPU-Z. Jestem w trakcie szukania informacji o tych napięciach. 

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę HW monitor podaje 1,456 V a ten program od Asusa 1,472 V

Wartości rzędu ~ 0.01 V możesz uznać za błąd pomiarowy

Jeśli chcesz dokładnej wartości, jednym sposobem jest kupienie dobrego miernika pomiarowego i użycie (o ile są) wyprowadzonych styków na płycie głównej. Wszelkie wskazania programów/biosu itp. mogą odbiegać od prawdy z powodu słabej klasy wbudowanych elementów pomiarowych płyty głównej

 

Zaufałbym raczej HW monitor

CPU-Z ma podać informacje o procesorze, nie monitorować napięcie na bieżąco, więc tam ta informacja może być różna od prawdy

 

Jesteś na dobrej drodze żeby uszkodzić CPU. Nie powinno się przekraczać 1.4V

Najważniejsze są temperatury, choć można tu zaznaczyć że intel nie zaleca napięcia powyżej 1,4 V a ludzie na internatach nawet 1,33 V

Oczywiście napięcie uszkadza z czasem procesor, z tym że są ludzie którzy mają cały czas ustawienia nawet większe niż 1,4V i nie narzekają

Każde podkręcanie wykonuje się zawsze na własną odpowiedzialność

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za rady to będę jednym okiem patrzył na HW monitor a drugim na program Asusa: )

A co do cpu voltage to płyta jak dobrala sama sobie napięcia to i do 1.6v dochodziło.

Temperatury tak około 60-70° więc tragedi nie ma chłodzenie się bardzo sprawdza aż by się chciało jeszcze podbić napięcie:D

Nad miernikiem mógł bym się zastanowić polecacie jakieś szczególne bo w tym pojęcia bladego nie mam?

Gdzieś tam wyczytałem że maxymalny V to 5.2 dla I7 6700k

Na chwilę obecną przy 4.7Ghz:

Cpuid HW Monitor: 1.443

Ai Asus: 1.488

CPU-Z : 1.440

A ustawione na w biosie :

adaptive 1.395

Offset 0.005

LLC 6

Więc nie całkiem na sztywno ustawiłem.

Jak był nie zwrócił uwagi i zostawił na automatycznym podkrecania to płyta walila by po 1.6v.

A ja stwierdziłem że jak płyta może tyle to jak mogę mniej przy tym samym taktowaniu: )

Edytowane przez 1986Mati1986
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...