Skocz do zawartości

OC GTX 970


Recommended Posts

Witam mam kilka pytań dotyczących oc gtx 970 gigabyte g1 gaming

1) jeżeli chcę ja podkręcić podnosić napięcie? czy zostawić na takim jak jest(wolał bym zostawić chyba)

2) power limit dać na maxa? mam możliwość 112% i tam w zakładce mogę ustawić temperatura ok 80 stopni wystarczy? nie chce by się grzała ;d

3)najpierw core clock ustawić później memory(jest tu jakaś granica bezpieczeństwa?)

4)Fan speed mam 46% zmieniać cos tu?

5)3d markiem testować kartę czy innym programem? 

6) czy jest duze ryzyko że uszkodzę kartę? bez podnoszenia napięcia, lecz podnosząc zegary za wysoko(do max możliwości na której karta jest stabilna i ma temperatury max 80 stopni)

 

Z góry Serdecznie dziękuje wszystkim za zainteresowanie oraz pomoc

Link to post
Share on other sites

1) Nie musisz napięcia ruszać, te karty łatwo się podkręcają bez ruszania napięć

2) Power limit na max, temperatury dla rdzenia tej karty to max 90 stopni, nie ma różnicy jak ustawisz, ale pamiętaj że jeśli ustawisz bardzo małą wartość karta po rozgrzaniu się do takiej temperatury zbije taktowanie rdzenia i napięcie by utrzymać się poniżej tego limitu. Teoretycznie mógłbyś w tym nawet nie grzebać, bo o ile nie masz jej zamkniętej w obudowie bez ujścia powietrza to nie powinieneś nigdy zbliżyć się do takiej temperatury

3) Kolejność nie ma znaczenia, granica bezpieczeństwa.. gdy ustawisz zbyt wysokie wartości to wykrzaczy się zapewne sterownik graficzny, a jeśli nie to w grach pojawia się artefakty więc nawet jeśli jest coś takiego jak granica bezpieczeństwa to i tak do niej nie dobijesz bo wątpię byś chciał grać w grę z np. kwadratowym słońcem :D

4) Powinno zmieniać się samo w zależności od temperatur i obciążenia, baw się tym tylko jeżeli kata zacznie się nadmiernie grzać (czyli dobijać do tych 90 stopni) lub gdybyś chciał wyciszyć nieco ją podczas obciążenia (np. czasami karty pod obciążeniem w ciemno przyspieszają pracę wentylatorów mimo iż nie grzeją się jakoś strasznie)

5) Możesz, ale test w grach będzie najlepszy. Polecam odpalić sobie w tle GPU-Z zakładkę Sensors by śledzić czy karta w ogóle wkręca się na swoje maksymalne obroty i co ją w danym momencie ogranicza

Możesz też zainteresować się programem OCCT ma on test GPU który wykrywa najdrobniejsze błędy w renderowaniu obrazu, oczywiście, błędy których nie widzisz niekoniecznie muszą być jakimkolwiek problemem, dlatego też częściej zaleca się testy w grach niż tym programem

6) Bez podnoszenia napięć raczej ciężko o uwalenie karty. Choć wiadomo, każde podkręcanie zawsze robi się na własne ryzyko

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Maxwelle zazwyczaj kiepsko skalują się z napięciem powyżej ~1,26V więc można to uznać za sensowną granicę.

 

Dobra sztuka 970 zrobi 1500MHz lub więcej na rdzeniu, pamięci często są w stanie przekroczyć efektywne 8GT/s - w takie wartości możesz celować.

 

G1 ma najwyższy power limit z wszystkich 970 (100% to 250W), więc w grach nie będzie to żadną przeszkodą. OCCT potrafi jednak wycisnąć znacznie więcej (moja karta na 240W throttlowała do 1465MHz) i nie musisz się sugerować takim obciążeniem przy dobieraniu ustawień pod gry ;)

 

Taktowania podnoś indywidualnie dla rdzenia i pamięci, aż do momentu wystąpienia artefaktów (często karta przechodzi benczmarki, ale np. gubi tekstury).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

core voltage mogę dać na maxa(moge+87)

bez podnoszenia napięcia na rdzeniu pokazuje az 1576, pamieć tylko trochę podkręciłem o 50(myślę czy przekroczę na rdzeniu 1,6k) czy długotrwałe takie podkręcenie skróca żywotność karty?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...