Skocz do zawartości

PALIT GTX 970 - Artefakty


Recommended Posts

Witam,

 

Około 2 miesięcy temu kupiłem na allegro używaną kartę graficzną gtx 970. Karta od około miesiąca bardzo rzadko, tzn ok. raz na tydzień wyrzuca artefakty które wyglądają tak 

http://iv.pl/images/06842933001750521969.jpg

 

Zaznaczę że artefakty za każdym razem wyglądają tak samo, komputer pracuje normalnie po czym obraz się zatrzymuję i na ekranie widzę kwadraty pokazane na zdjęciu. Czasami towarzyszy temu zawieszenie komputera, czasami nie, tzn. mimo czarnego ekranu nadal mogę rozmawiać np. na Skype.

Artefakty pojawiają się bardzo rzadko - w przeciągu miesiąca miało to miejsce 5 razy. Pierwszy raz po miesiącu komputera, następnie nasiliły się po wyłączeniu prądu w domu - komputer wyświetlał artefakty w biosie i nie startował. Miałem go już odsyłać na RMA, ale po 2 czy 3 restarcie zaczął normalnie pracować i pracował do dzisiaj, Dzisiaj kolejny raz artefakty, po restarcie komputer działa prawidłowo.

 

Artefakty występują zarówno w 2D jak i w 3D. Nigdy nie udało mi się ich wywołać, karta przechodzi wszystkie benchmarki, była wygrzewana w furmarku.

Karta jest podpięta do monitora poprzez przełączkę VGA-DVI-D, nie mam możliwości przetestować jej przez dłuższy czas na monitorze podpiętym przez hdmi, a testowanie jej przez kilka godzin nie ma sensu ze względu na bardzo rzadkie pojawianie się artefaktów.

 

Specyfikacja komputera

I5 3350p

Palit gtx 970

12GB RAM

Zasilacz chieftec 650w

 

Jeśli nie uda mi się rozwiązać problemu wyślę kartę na gwarancję, jednak najpierw chcę się upewnić że to w niej leży problem. Pozdrawiam

Edytowane przez Garrus
Link to post
Share on other sites

Karta nie przechodzi nawet 2 minut testu power supply w programie occt, pojawiają się artefakty i muszę resetować komputer. W drugim teście po 90 sekundach zrobiłem screena:http://iv.pl/images/93065764712088279146.png

 

 

Dodam także że podczas obciążenia karty na ekranie pojawiają się przeźroczyste falujące paski przesuwające się od z góry do dołu. Problem ten występuje od początku jednak zbagatelizowałem go i zwaliłem winę na monitor/przełączkę jako że na innym komputerze podpiętym przez kabel hdmi problem nie występował, nie podpinałem jednak bezpośrednio innego monitora pod mój komputer.

Link to post
Share on other sites

Nie udało mi się załatwić żadnego zasilacza do testów, ale załatwiłem dwie karty graficzne, Gtx 650 od Palita i 760 od Evgi, i obie bez problemu przechodzą tego benchmarka. Jutro będę testował jeszcze kartę w innym komputerze, ale wszystko wskazuje na to że to w niej leży problem.

Link to post
Share on other sites

Szykuj się na gwarancję. Moja karta jak wczoraj się nie uruchomiła tak już koniec. Z twoją będzie podobnie, a też sprawdzałem ją w dwóch różnych komputerach.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...